×

Kurzweil PC3LE6 Performance Controller - Workstation

Marka: Marka Sahibi : Kore
22434

6.381,35 TL (1047,84  $)

Peşin fiyatına taksit fırsatları için tıklayınız

En geç 24 Şubat Pazartesi günü kargoya verilecektir.

Kurzweil PC3LE6 Performance Controller - Workstation

Dünyaca ünlü Kruzweil kullanıcıları; Stevie Wonder, Andreu Loyd Webber, Elton John, Trend Renor, Jean Micheal Jarre, Jon Cron(Pink Floyd), Dawid Bowie, Teri Amos, Alicea Keys, Paul Schaffer, Billy Joel ve daha fazlası...

KURZWEIL PC3LE6
Bir Latin Atasözü şöyle der; Ölümsüzlük böyle bir şey,
Yapılan sample lar (ses örneklemeleri) klavye eskimiş olsa bile ilk günkü gibi canlı kalır.Bu güclü sesler lazım olduğunda yüklenebilir ve yeni K serisinin güçlü edit olanaklarıyla kendınize özgü loop lar üretebilir ve bu sesleri  sahnede veya stüdyonuzda kullanabilirsiniz.

Bir ışık yılı önde;
PC3LE6 , sadece Kurzweil tarafından yaratılan en güçlü sentez motorudur. Dinamik V.A.S.T. K serisi ile kaldığı yerden devam eden bu teknoloji, program başına 32 kata kadar  arttırılabilir olması nedeni ile sentezlenmiş sesleri  gerçek enstrümanların emülasyonlarını yaratmıştır.Bu sentez son derece ayrıntılı ve doğru olması anlamına gelir.
V.A.S.T. teknolojisi üzerine PC3LE6 yeni mimarisi daha fazla güçlü ve kullanım kolaylığı ile birlikte eşi benzeri görülmemiş esneklik sunar. Kullanıcıları yönlendirme için neredeyse sınırsız olanaklar sunan Kurzweil kendi DSP algoritmalarını da bu teknolojiyle piyasa sunar.

Ses Kalitesi
PC3 Serisi, gelişmiş sentez mimarisi, bize ses kalitesi üzerinde hiçbir ödün vermeden geniş ve derin bir ses kümesi oluşturmak için izin verir. Dünya müzik sektöründe Kurzweil, "som altın İsviçre çakısı" olarak adlandırılır. PC3 çizgi olarak sektöründe  en iyi olması ile tanınmıştır. Ayrıca O ünlü Kurzweil kuyruklu piyano sesi ön adıdır… Ahşap  tuşları, emülasyonları , KB3 Modu, VA sanal analog ses ya da dünya çapında orkestra ve string bölümü…
PC3LE6, 900'ün üzerinde hazır ve kaliteli ses sağlar.

PC3LE6
İlk Şeyler İlk...
Şahane sesler, güvenilir performans, müziksel ifade gücü,kullanım kolaylığı;bunlar hesaplı bir klavyeli çalgının tasarımında esas olduğuna inandığımız şeylerdir. Kurzweil'in yeni PC3LE6’sı muazzam başarı kaydetmiş PC3’ümüzün şaşırtıcı ses kalitesi ve performans kontrol özelliklerini, yaratıcılığa ilham kaynağı vermeye adanmış etkileşimli bir deneyim sunan, yeniden biçimlendirilmiş bir akıllı kullanıcı ara yüzü ile birleştirir.
İşte Ses Bu...
PC3LE kapağının altında, PC3’ü son yıllarda hakkında en çok konuşulan klavye yapmış  çığır açan çip teknolojisinin aynısını sunar. Tüm PC3 sesleri dahil edilmiştir - ünlü Kurzweil grand piyano, vintage elektrikli piyanolar, Clavinet’ler ve Mellotron’lar, göz kamaştırıcı Orkestral ve Yaylı koleksiyonları, çarpıcı VA virtual analog synthler, KB3 orglar, gerçekçi baslar, davullar, gitarlar, perküsyonlar ve kornolar, General MIDI sesleri, ek olarak LE için özel olarak geliştirilmiş 200’e yakın yeni ses; toplamda 1050’den fazla ses. Böylesine geniş bir ses setine erişim yöntemini de iyileştirdik; LE içindeki sesler yeni Category düğme seti ile görülebilir ve seçilebilir. ‘Leads’i seçin ve aletteki tüm synth lead seslerini beraber gruplanmış olarak göreceksiniz. Aynı şeyler Synth Bass’tan Mallet’lara ve Gitarlara kadar tüm sesler için oluşturulmuş diğer 20 kategori için de geçerlidir.
Bu sesler tamı tamına yüzlerce synth ve efekt parametresinin ayrıntılı programlanması ile eşleştirilmiş ham sample’ları kullanan V.A.S.T. synth motorumuzun avantajını alır.  İster arşeli bir yaylı çalgının reçinesi, ister bir piyano damper pedalının resonant armonikleri veya bir elektro mekanik klavyenin gümbürtü ve gıcırtıları olsun, biz ev ödevimizi yaptık ve yalnızca bir Kurzweil’in içinde bulunabilecek bir ayrıntı ve gerçekçilik düzeyini sunduk. Bu, müzik yapımındaki kilit noktaya odaklanabileceğiniz anlamına gelir.
PC3LE6, tümü hali hazırda ilgili parametrelere atanmış realtime kontrolörlerle seçilebilen 700’den fazla yerleşik efekt zinciri ile donatılmıştır. Tam sessizliğe bürünen dünya çapında reverb’ler, warm, klasik duyumlu phaser’lar, flanger’lar ve chorus’lar ve yakıcı, doygun distorsiyonlar ile müziğinizi başından sonuna kadar gösterişli duyuran her şeye sahip olacaksınız. PC3LE6’nın mimarisi 10 kanal arasında dağıtılabilen ve tabi bir aux efekt ile 10 adede kadar insert efekt sunar.
Etkileşimli...
PC3’de kullanıcının bir soft-button’a basarak bir programdaki hangi parametrelerin hangi kontrolörlere atandığını görmesine izin veren ‘INFO’ özelliğini tanıtmıştık. LE için ise bir realtime kontrolörü yerinden oynattığınız zaman sizinle doğrudan iletişim kuran etkileşimli bir kullanıcı ara yüzü ile  bunu bir sonraki aşamaya taşıdık. Bir knob çevirince, bir düğmeye basınca ya da bir wheel’i yerinden oynatınca, onun realtime değeri ve parametresi değişiyor. Bir org sesinde modwheel’i yerinden oynatmak örnek olabilir –sırayla şunları görebilirsiniz: ‘’Modwheel 79 Distortion Drive’’ . Bu sistem asla çökmez – efekt zincirlerini özgürce değiştirebilirsiniz ve yaptığınız yeni zinciri güncel olarak yansıtan bu bilgilerin hepsi bozulmadan kalır. Bu bilgi Setup moduna da sorunsuzca aktarılabilir – Herhangi bir zone veya setupta kullanılan seslere her ne kontrolör atandıysa görebilirsiniz.

Kendi Seslerinizi Düzenlemek...
Kullanıcılara PC3LE6 seslerini ayarlamada birbirinden farklı tatlar ve ihtiyaçlara uyması açısından mümkün olan en hızlı, en kolay yolu vermek istedik. Verilen herhangi bir ses veya efekt zinciri ve parametrelerden kademelendirmek ve ayarlamak istedikleriniz realtime kontrolörlerine önceden atanmıştır. Bir kontrolörü oynatın ve SAVE düğmesine basın – menülerle, sayfalarla ve bitmeyen parametrelerle uğraşmadan – tek tuşla ses ayarlaması yapabilirsiniz. Kendi seslerinizi ayarlama söz konusu olunca esnekliğin önemli olduğunu da anladık. Bir knob’da Filter Frequency Control istemiyor musunuz? Bunu modwheel’e atanmış halde mi istiyorsunuz? Sorun yok. Parameters sayfası olası herhangi bir parametreyi herhangi bir kontrolöre yeniden atamanıza imkan verir. Kendi yaptığınız sesleri 1000’i aşkın kapasiteli user bank’ta saklayabilirsiniz.
Farklı Bir Drummer...
PC3LE6 ile sesleri, sequence’leri, akorları ve arpejyasyonları tetiklemekte kullanılabilen (8 ışıklı, şiddet-duyarlı drum pad gibi) yeni birtakım dinamik fiziksel kontrolörleri tanıtıyoruz  Cihazdaki her ses pad’lere atanmış bir drumkit’e sahiptir böylece ihtiyaç duyduğunuzda bir ritim track’a daima erişebilirsiniz. PC3’te var olan 24 kite ek olarak akustik brush, slammin’ rock ve birkaç yoğun efektlendirilmiş tekno/elektronik davul kitleri ile beraber 100’den fazla davul sesinden oluşan bir seti bonus olarak dahil ettik. Klavyemizin çalış hissinin cuk oturduğundan emin olmak için büyük bir emek ortaya koyduğumuz gibi, drum pad’ler de çalanın ne hissedeceği düşünülerek son derece dikkatli, hassasiyet ve itina ile yapıldı. Sonuçta bu bir müzik aletidir ve sadece teknolojinin bir parçası değildir.

Her Şey Beklediğiniz Gibi...
LE’nin övülen yeni özellikleri Kurzweil’in biraz daha eski favori cihazlarının özellikleridir; Setup Modu, Quick Access Modu ve Song Modu, hepsi bire bir PC3’ten alınmıştır.
Setup Modu aynı zamanda hazır ve kullanıcı tarafından programlanabilen kalıplar ile LE’ye 16 eşzamanlı, bağımsız, tamamen programlanabilen arpejyatör de içeren güçlü bir MIDI kontrolör gibi davranma olanağı sağlar. Bunların en başında düğmeler, drum pad’ler ve klavyedeki notalarla tetiklenebilen her setup’ın 16 adede kadar eşzamanlı Riff – sequence’a  sahip olabilmesi gelir. Her biri kendi ayrı sesi olan bölge sayısı 16’ya varan setup modu hala her zamanki gibi güçlüyken basit setup’ların hızlı ve kolay yaratımı için bir split/layer düğmesi ekledik.
Quick Access Mode (Hızlı Erişim Modu) kendinize özgü, tek tuşla erişilebilen 10 seslik bankalar yaratmanıza olanak verir. Song Mode ise üst model bir workstation’da bulabildiğiniz tüm güçlü editing araçlarını (event editing, swing, controller scaling, input quantize, input filter, ve chasing control’leri vb.) içeren tam-özellikli 16 kanal bir sıralayıcı sunuyor. Kullanıcı hafızası kendi oluşturduğunuz her bir QA Bank, Setup ve Song için 1000’den fazla yer sunuyor.

Bağlantılar...
Saklama, yükleme ve OS güncellemesi gibi işlemlerin tümü LE’de, hem USB-Host hem de USB-Device portlarının dahil edilmesiyle kolaylaştırılmıştır. Kendi yaptığınız sesleri, setup’ları ve şarkıları taşınabilir belleğe veya doğrudan bir bilgisayara kaydedebilirsiniz.  OS güncellemeleri taşınabilir bellekten veya doğrudan bilgisayardan da yüklenebilir ve tabi LE, USB üzerinden MIDI de gönderip alabiliyor. Giriş, Çıkış ve Thru için Standard MIDI jakları da mevcuttur. Audio içinse PC3LE6 24-bit D/A çeviricili yüksek kaliteli, hum-giderici, stereo dengelenmiş analog çıkışlar ve tabi 48K’da 24-bitlik bir S/PDIF dijital çıkış da sunuyor.

KURZWEIL PC3LE 6
 
Kurzweil PC 3 LE 6 de 18 kategori ses bankası ve  1000'in üzerinde mükemmel orkestra sesleri mevcuttur. SONG Modu ile 16 kanal MIDI olarak yazacağınız şarkılarınızı kendi hafızasında saklayabilir ve birbiri arkasına çaldırabilirsiniz. Sahne ve stüdyo tipi Synthesizer'dir. 64 polifoni, full multi timbral kusursuz bir klavyedir. İçinde ayrıca Kurzweil'in dünyaca ünlü 500 adet mükemmel DSP efektleri vardır. Analog ve dijital çıkışlar sayesinde Mixer ve PC bağlantı kurabilirsiniz .USB bağlantı portu yardımıyla PC'ye ve ayrıca  (SM slotu ile) Smart media kartına da yazdığınız tüm şarkıları saklayabilirsiniz.
 
KURZWEIL PC3 LE 6
KOLAY KULLANMA KILAVUZU

 
PROGRAM MODU ANA SAYFASI
Program modunda 18 kategori mevcut olup, bu kategorilere ait 1024 ses mevcuttur.
1- Program butonuna basınız
2- Ses katagorisini seç,
Örnek: ( Piano ) önceden hazırlanmış 18 kategoriden birini seçtiğinizde bölümün ilk sesi otomatik olarak çağrılır.
3- Ses seçiniz ( 1 Standart Grand )
4- Program modu ana sayfasında
   •Octav  - 3 /+ 3
  •Panic
  •İnfo (seçilen ses için modülasyon tekerleği, sustain pedal 1 ve pedal 2 ile CC pedal1
    seçeneklerinin görevlerini gösterir.
   •Xpose(transpoze); - 36 / +36
 
PROGRAM – EDİT  ( PROGRAM DÜZENLEME )
Program modu – Edit butonuna basıldığında  butonları ile geri ve ileri bölümlere geçebilirsiniz
 1.Bölümde yer alan düzenlemeler     BASIC - PADS - PARAMS - FX
 2.Bölümde ye ralan düzenlemeler     ARP1 - ARP2 - İmpArp - Delete
                                      
1.BÖLÜM
 
BASIC :
 Out Put Gain : Ses çıkışının volüm seviyesini gösterir ve data tekerleği ile ayarlanabilir.
 Bend Up         :Ses kaydırma tekerleğinin yukarı oktav seviyesini düzenler.
 Bend Down    :Ses kaydırma tekerleğinin aşağı oktav seviyesini düzenler.
 Category        :Program modunda 18 ana kategori listesi seçilebilir ve değiştirilebilir.
PADS :
 Pad Program : İstenilen drum kit data tekerleği ile değiştirilebilir
 Pad Assingments ( Atanabilir pedler):
 1       2       3       4       5       6       7       8
C2    E2      B2    G2     G3    B3     D4     B4  data tekerleği çevresindeki cursor butonları ve data tekerleği yardımıyla 8 adet atanabilir ped ile seçilen drum kit'in tuş adı ve içeriği ayarlanır.
 
Aux Send Level Offset : Auxlara kaliteli ses sinyali gönderme özelliğidir.
PARAMS : Modülasyon tekerleği , değiştirilebilir .
1ve 5 ,(shift butonu ile 1- 15 topuz) sustain pedallar ve kontrol pedalların görevlerini gösterir.
FX :
  Insert  : 1010 adet giriş efekt seti
  Aux     : 1010 adet giriş efekt seti
 
2. BÖLÜM
 
ARP1 : Arpejyatör 1'in çalıştırılması, temposu, akor kalıpları (oktavlanabilir minör , majör , armoniler) ve nüans (tuş hassasiyeti) kontrollerini gösterir.
ARP2 : Arpejyatör 2
 •Latch   :Arpejyatör örnekleri çalıştırma butonu
 •Lokey  :Düşükanahtar  C-1, Arpejyatör'ün  klavye aralığının ilk tuşu
 •Hikey   :Yüksek anahtar  G9, Arpejyatör'ün  klavye aralığının en son tuşu
 •İmpArp: İmport arpejyatör, program modundaki mevcut seslerin arpejyatör'ü  data tekerleği ile çağrılabilir, kullanılabilir.
 •Done   : Tamam.
 •Delete : Sil.
 
SETUP MODU ANA SAYFASI
1-SETUP tuşuna basınız
2-Ekranınızda setup modunun seçilmiş ilk sesi (Tekno Riff Pad 1-8 ) gösterilir.
  1-den 8 e kadar pedler önceden programlanmıştır, istenildiğinde kullanıcı tarafından değişrilebilir.
3-Ekranın içinde en alt bölümde; Octav - 3 / +3 , Tranzpose -36 /+ 36 , Info, Panic bölümleri ekranınızda gösterilir ve  kullanıcıya hızlı erişim sağlar.
 
SETUP-EDİT ( KURULUM VE DÜZENLEME )
 
Setup modunda Edit butonuna basıldığında;
1. Bölümde yer alan düzenlemeler       CH/PROG -CTRLS - PANVOL - KEYVEL
2. Bölümde yer alan düzenlemeler       ARP 1 - ARP 2 / RİFF 1 - RİFF2
3. Bölümde yer alan düzenlemeler       BEND - FX - AUX1 - AUX 2
4. Bölümde yer alan düzenlemeler       Name - Save - Delete - COMMON
5. Bölümde yer alan düzenlemeler       NewZn - Duplicate Zn - İmpZn - DelZn
6. Bölümde yer alan düzenlemeler       KB3CTL - MUTES
 
1. BÖLÜM -SETUP MODU
 
CH / PROG - (KANAL PROGRAMLARI )  
1/10 ( 1.Bölüm ) 1. Ped için atanmış drum kiti gösterir
2/10 ( 2.Bölüm ) 2. Ped için atanmış drum kiti gösterir
3/10 ( 3.Bölüm ) 4. Ped için atanmış drum kiti gösterir
4/10 ( 4.Bölüm ) 5. Ped için atanmış drum kiti gösterir
5/10 ( 5.Bölüm ) 6. Ped için atanmış drum kiti gösterir
6/10 ( 6.Bölüm ) 7. Ped için atanmış drum kiti gösterir
7/10 ( 7.Bölüm ) 3. Ped için atanmış drum kiti gösterir
8/10 ( 8.Bölüm ) 8. Ped için atanmış drum kiti gösterir
 
CNTRLS - ( KONTROLLER )
Controller : Pitch Bend ve modülasyon tekerleği, Sw pedal 1 , Sw pedal 2, CC pedal1, Pressure (Başınç),  Arp. Switch,  Arp Latch sw, Knob 1-15 , Switch 1-10, Pad 1-8 ayrı ayrı kontrol edilebilir.
PANVOL: ( BALANS VÖLÜMÜ )
MIDI kanalları , (her kanal için) giriş ve çıkış volümü ve balanslarını ayarlayabilirsiniz.
KEY-VEL: (TUŞ HASSASİYETİ)
LoKey : Tuş oktav çalışma alanını ayarlar ( Alt oktav )
Hi key : Tuş oktav çalışma alanını ayarlar ( Üst oktav)
LoVel : Tuş hassasiyetini ayarlar              ( Alt oktav )
HiVel   : Tuş hassasiyetini ayarlar              ( Üst oktav)
Transpose : Seçtiğiniz sesin; ses aralığını, notasını ,tonunu , ( yarım ses veya tam ses ) değiştirebilirsiniz.
         Örnek:  Do perdesindeki sesi Transpose ile 1 değer artırırsanız ses, DO# sesine transpoze edilir ve tonu yarım ses yükselir. Do perdesindeki sesi Transpose ile 1 değer düşürürseniz ses, Si sesine transpoze edilir ve tonu yarım ses alçalır.
NoteMap: Klavyenizden bastığınız tuşların ( notaların ) yol haritasını belirler.
NoteMap: Off , Linear , 1 to 2, 2 to 2 , 1 to 3, 2 to 3, 3 to 3, 1 to 4, 2 to 4, 3 to 4, 4 to 4, İnverse ( Tuşların notalarını  tersine çevirir)
Constant ( sabit tuşe tek ses ): Bu özellikler ile tuşunuzun çalışma tekniğini çok yönlü değiştirmenize olanak sağlar.
VelScale (Hassasiyet değeri) :
 - 300% Tuş hassasiyeti en düşük  düzeyde
    100%  Tuş hassasiyeti normal düzeyde   
 +300% Tuş hassasiyeti en yüksek düzeyde
VelOffset: Tuş hassasiyet çıkışını ayarlar.
VelCurve: Linear , Compress , Expand , Crossfade ,Bump ,Rvrs Linear, Rvrs Expand, Rvrs Compress ,Rvrs Crossfade. Tuş eğrisini düzenler. (Basınca göre seçenekler sunulmuştur.)
 
2 .BÖLÜM- SETUP MODU
 
ARP 1: Arpejyatör 1    (SETUP modunda seçilen her ses için Arpejyatör vardır.)
Active : On / Off - Arpejyatör'ü açıp kapatır.
ShiftPattern : 116 çeşit arpejyatör seçeneğini kullanıma sunar.
ShiftLimit     : Arpejyatör limit seçeneği, parametre ayarına göre tepki verir.
Minimum değeri 0, maximum değeri  60'dır.
ShiftAmount: Arpejyatör  -88 / + 88 değerleri arasında döngü oluşturur.
Beats: Beat parametre;  ölçü başına notaların sayısını belirler, tempo hızı 1/1 ile 1/384 aralağınında ayarlanabilmektedir.
LimitOpt: Limit seçeneği.(Stop, Reset, Unipolar, Bipolar, Floatreset, FloatUnip, Float Bip)
ARP2: Arpejyatör 2
Latch ( Mandal) : Keys,Overplay, Arpeg, Add, Auto, Pedals, Autohold,1notehold seçenekleri sunulmuştur.
LoKey:  Düşük Tuşe  C-1 den G9 A
HiKey: Yüksek Tuşe C-1 den G9 A
 
RIFF1:
Setup Modunda seçtiğiniz bir ses ve bu ses için önceden atanmış Ped'ler aynı anda çağrılır. Seçilen her ses için bölge vardır. (Zone1/4)
Riff ; On konumunda olan bölgeler'de ped'ler için drum's, bass, acomp, loop'lar atanmış olur.
Ped'lere, SONG modundan 968 adet hazır loop ( drum kit – bass- acomp ) kullanıcı tarafından atanır.
(Bu loop'lar Dünyaca ünlü Müzisyenler (örn:Pink floyd),gibi ve Dj'ler tarafından üretilerek kullanılmıştır. Ses kalitesi çok yüksektir.
 
RIFF2:
Trigger: Pedlerdeki önceden atanmış loop'ları tetikler.
Release:Riff'leri serbest bir şekilde tetikler ve tuşe anahtar aralıklarını seçer.(C-1/G-9 )
CondRel: Conditional Release. ( Koşullu serbest bırakma ) Condrel, parametre bir tuşa basıldığında ve tutulan bir riff'i çaldırmanızı sağlar.
Local: Geçerli bölge programına ait riff tetiklemek için On/ Off seçenekleri kullanılır.
BPM: Ped'eriçin atanmış lopların temposunu düzenler.
Loop: Ped'ler için atanmış loop'larınızı Forever/Once seçeneği ile süreli ve süresiz kullanabilirsiniz.
 
3.BÖLÜM-SETUP MODU
 
FX PAGE: EFEKT DOSYALARI
DSP birimlerini kullanarak her kanal için efekt programlanabilir.Atanmış her kanal efektleri Y/N: Yes-No seçenekleri ile kullanma imkanı sunar.
AUX1/ AUX2: Max 10 Ünite ve 14 kanalı DSP efektleri ile işleyerek kullanabilirsiniz.
1- AUX FX 2'ye basınız.
2- Override'i Yes konumuna getiriniz.
3- Pre (P)'leri 127 sayısal değere getiriniz.
4- Chain Butonuna basarak tüm efektleri deneyebilirsiniz.
 
4.BÖLÜM – SETUP MODU
 
Name : Ses'e isim yazarak Save Tuşu ile yaptığınız işleri kaydediniz.
Delete: Yaptığınız işlemi silebilirsiniz.
COMMON : Ortak –Pedlere atanan loop'larınızın temposunu ayarlayabilirsiniz.
Clock Source : Bu seçenek ile ped'lerin tempo özelliğini kapatabilirsiniz.
 
5.BÖLÜM – SETUP MODU
 
NewZn: Yeni Bölge
SETUP modunda seçtiğiniz herhangi bir sese başka bir ses eklemek isterseniz .NewZn butonuna basınız ve Program seçeneğinden bir ses seçiniz ( Alpha tekerleği ve imleç butonları ile ) daha fazla ses ilave etmek isterseniz NewZn butonuna bir daha basınız ve istediğiniz herhangi bir sesi seçiniz ve programınız tamamlandığında Save bölümünden kaydediniz.
DupZn : Duplicate Zone – Yinelenen bölge
Bölge aynı parametrelere sahip yeni bir bölge ekler.
İmpZN: İlave yeni bölge
Setup modunda seçtiğiniz bir ses için İmpZn butonuna basarak setup modundaki başka bir sesi seçerek çağırabilirisiniz( PC3LE ses için kanalı otomatik olarak açar.)
DelZn:Setup modunda seçtiğiniz her sesin ayrı ayrı bölge ve kanalı vardır (max 16 kanaldır.)
Ses için önceden kaydedilmiş veya kullanıcı tarafından oluşturulmuş herhangi bir kanalı DelZn butonu ile silebilirisiniz. Silme komutunu verdiğinizde PC3LE en son bölgeden itibaren kanalı siler.
 
6.BÖLÜM –SETUP MODU
 
KB3CNTRLS:
1- SETUP modu'nda
2- Sesi seç ,(160 nolu Drawbr/KnobsSW).
3- Edit
4- more
5- KB3CTL
6- Okey
7- Assıgnable switches (atanabilir siviçler ) ve knoblar (düğmeler) ayarlanabilir.
 
7.BÖLÜM
 
ASSIGNABLE SWİTCHES & ASSIGNABLE CONTROLS
Atanabilir siviçler ve atanabilir düğmeler
Yalnızca program modunda çalışır. 2x5 switch (Toplam 10 adet) ,5x3 Knob (Toplam 15 adet)
Not: (Program modunda seçtiğiniz sesin siviçler ve knob ayarlarını düzenlemiş olursunuz)1024 ses için de ayarlanıp kaydedilebilir.Kurzweil, preset olarak 13 hazır programını istenilen siviç ve düğmelere atayabilirsiniz.
1-Program
2-Kategori seç
3-Ses Seç
4-Edit butonuna bas
5-PARAM butonuna bas
6-PC3LE önceden hazırladığı görevleri siviç ve düğmelere göre düzenleyiniz,
7-Save butonu ile ayarlarınızı kaydediniz.
 
 
ARP SETTING
Split/Layer: Klavdeki ses ayırma noktasının tespitidir.
1-Program
2-Örnek; Piyano
3-Slit/Layer
   • LoSPLT'ı seç,
   • Lower Split Program: Örnek;107
   • Program ses listesinden ses seçin
   • Data tekerleği, imleç veya shift butonu ile ses numarasını yazınız
   • Enter
Split Low    :B3, C2 vb. bölünme noktasının tuşesini ayarlayabilirsiniz. Volüm butonundan volümü ayarlayabilir, Pan: 64 balans ayarı yapabilir ve save ile bu özellikleri kaydedebilirsiniz.
 
MASTER 1:
1-Tune ayarı
2-Transpoze ayarı
3-Pad-tempo ayarı
4-Arabik koma ayarı (İntenasiyon:10 arabik'e getirilir.)
5-Velmap ile tuş hassasiyeti ayarlanır.
6-PadVelMap ile padlerin pad hassasiyeti ayarlanır.
 
MASTER 2:
1-Clock Source:Metronomu açıp kapatır.
2-Dıgıtal output volümü
3-FX mode, efektlerin çok kanallılığını yada performansını ayarlar.
4-Defaut Song :Herhangi bir seçilebilen şarkı
5-General mıdı :On/off konumunu komuta eder. On konumunda iken 128 adet standart mıdı
   seslerine ulaşılır.
 
RESET: Sistemin tamamını fabrika ayarlarına geri döndürür.
 
Q ACCESS(HIZLI ERİŞİM BANKASI): Kullanıcı tarafından üretilen setlere tek tuş ile numara sırasına göre alfabetik olarak ulaşabilirsiniz.
Daha önce hazırlamış olduğunuz bank'lara chain/zone ile ulaşabilirsiniz. Bu bankalarda grup halindeki 10 adet bankanın her bir bankasında 10 ses vardır. Kendinizde ses bankası oluşturabilir ve 10 adet ses kaydederek hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.
Örnek;
1-QAccess
2-Data tekerleğinin çevresindeki imleç butonu ile ilk boş bankaya ulaşınız.
3-Edit butonuna basınız.
4-Ses seçiniz.
5-Exit'e basınız.
6-No'ya basınız.
7-Save ile kaydediniz.

Teknik Özellikler

 • Tuşe: 61 yarı ağırlıklı,hız ve aftertouch duyarlı tuşlar. Fatar TP8
 • Ekran: 240w x 64 arkadan aydınlatmalı LED.
 • Polifoni : 64 Ses.
 • Multitimbral : 16 kısım.
 • Fabrika Hafızaları : 1061 Adet PC3 sesleri yer almaktadır
 • Fabrika MIDI Ayarlar : 256 programlanmış fabrika ayarı.
 • Eski K2 Yükleme/Uyumluluk : Setups, Programs, Keymaps
 • V.A.S.T. Düzenleme : Evet
 • Genel MIDI : Evet
 • Rom Genişletme : Hayır
 • Hafiza : 16000 nota.
 • Davul Ritmleri : 64önceden kaydedilmiş program.
 • Kullanılabilir şarkı kapasitesi (Sequencer) : 16 parça, 960 PPQ çözünürlük.
 • MIDI : In, Out, Thru.
 • Effektler : 16 effect, iki Master efekt , ödüllü 500 reverbs, gecikme, chorus, flanger, phaser, EQ, Leslie simülatörleri, kompresörler, ve daha fazlası.
 • User pad  : 10 ön panel anahtarları (anlık veya geçiş, yazılım seçilebilir)
 • CC Pedal girişleri : 1
 • Pedal Anahtar Girişleri  : 2
 • Davul Pedleri : 8
 • Ribbon Girişi : Hayır
 • Nefes Kontrol Girişi : Hayır
 • 16 seçilebilir Arpeggiator Riffs: 16 benzersiz "Riff" jeneratörler
 • Analog Çıkışlar : İki 1 / 4 "balanslı TRS analog (24-bit DAC).
 • Kulaklıklar  : 1 kulaklık çıkışı.
 • Ağırlık   : 14,06kg.


Ürünle ilgili bağlantılar

Çok Satanlar