Toplam Mini Forum: 8 - Toplam Mini Forum Yanıt: 9
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
8. ledzep

Lütfen evet-hayır tıklamayıp sorumu yanıtlayın. Bu pedalı daha önce hiç kullanmadım çoğaltıcı özelliğinin olması iyi gibi ama sadece akort yapan bir alet neden bu kadar pahalı telefonlarda bedava akort programları varken bu kadar paraya deyecek avantajı nedir?

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 5        Hayır : 0

Y. Y.

Çünkü bu ürün genelde sahne gitaristleri için, sahne gitaristlerinin telefondan akort etme şansı yok, ayrıca kulağı hassas olan bir kişi telefon akordunu beğenmeyecektir.

LetheanTWOK

Ürünün ömürlük olması ve sahne için uygun özelliklere sahip olması. Telefon kesinlikle kötü bi akort yöntemi, asla tam akort etmez evde çalanlar 100-200 tl arası bir ürün kullansa yeterli olur, gerçi ben 80 tl lik boss kullanıyorum ama o kadar dayanıksız gözüküyor ki ve metal kısımları pastan gözükmüyor pas tutmayacak bir şey alınsa daha iyi.

7. sancar91

Bu pedalla sadece standart tuning mi yapılıyor yoksa half step down tuning yapılıyor mu?

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 8        Hayır : 2

LetheanTWOK
istediğin her şeyi yaparsın sana notayı gösteriyor alet istediğin notaya ayarla.
6. sadimemis

tc electronics poly tune 2 ile arasında kaldım poly tune'un true by pass özelliği sonucu gitar sinyalini azalttığını ve tonu etkilediğini amerikan sitelerinde okudum, boss'ta true by pass yerine buffer özellik olduğundan bu pedalı tercih ettim sipariş verdim. Polyphonic olmaması dezavantaj gibi görünse de ton daha öncelikli.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 13        Hayır : 4

tuncaa

Abicim siz olayı çok tersten anlamışsınız. Buffer tonda kayba sebep olur, true bypass kayıpsız geçiş sağlar. Özellikleri çok yakın iki ürünün true bypass'ın tek dez avantajı açma kapama esnasında çat çut ses yapabilme ihtimali ki onuda giderebiliyorlar sanırım.

sadimemis

Yukarıda belirttiğim amerikan forum sitelerinden özetti. Fazla sayıda true bypass pedalınız varsa bu durum sinyali zayıflattığı için tona negatif etkide bulunabilir bunu belirtmek istemiştim. Buffer özellikli pedalda ton illaki değişecektir ancak uzun pedal zincirli bir setapınız varsa ve sinyali güçlendirmek gerekiyorsa bu pedal biraz daha avantajlı olabilir. Yoksa size katılıyorum. Yorumunuz için teşekkürler. Bu arada ürünü uzun süredir kullanıyorum hassasiyeti çok iyi.

5. ProMuro
Bu alet tam olarak ne işe yarıyor biri yazabilir mi ?
Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 2        Hayır : 64

Arda Özhan

Setup'unun en başına koyuyorsun. Sahnede bastığın zaman açılıyor ve gitarın sesini kesiyor komple normal akort aleti yere bakarak buna bakarak akort ediyorsun sonra bir daha basıp sesi geri getiriyorsun.

4. B. D.

Parasına değecek bir alet mi?

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 96        Hayır : 18