Toplam Mini Forum: 5 - Toplam Mini Forum Yanıt: 0
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
5. Kocamanarda

Bu teli gitarıma takalı 2 hafta oldu,Teller hafif hafif oksitlendi ve karardı. Bare basımı kolay ama tonu berbat, 6. ve 5. tel birbiriyle bağımsız gibi, 6 daha kaba ve soluk bir ton verirken 5 daha parlak bir ton veriyor. Tavsiyem daha iyi serileri kullanmanız. (bkz:exp16).

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 1        Hayır : 0

4. akinakdag

Yıllardır Elixir kullandım ve bu teli alınca bunca zaman neler kaçırdığımı anlamış oldum. Elixir de sustain çok yüksek olması notaların net bir parlaklıkla duyulmasına engel teşkil ettiği ve fretleri çabucak aşındırması beni sinir etmesine rağmen, tel değiştirmeyi sevmediğim için, dayanıklılığı bakımından kullanıyordum. Ama artık kesinlikle bu teli kullanacağım. 1 yıl boyunca elixir'i kullandığını idda eden arkadaşlara da fretlerini kontrol etmelerini öneririm. Fiyat açısından da 1 Elixir'e karşılık ortalama 4 set alabilirsiniz bu telden. Tavsiyedir. Kesinlikle kullanılmalıdır. Daddario iyidir.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 17        Hayır : 4

3. A. G.

Eğer gitarda bütün sesleri hissetmek istiyorum, tınısı çok güzel olsun diyorsanız D' addario kesinlikle kullanmayın derim. Sürekli program yaptığım için hemen hemen bütün telleri deneme şansım oldu. Genelde Elixir kullanırım, fakat yedekte telim kalmadığı için geçen gün tekrar D' addario aldım ve bağladım. D' addario teli gitara bağladığınızın 2. saatinde seste ki bütün harmoni kayboluyor ve don lastiğinden farksız bir ses alıyorsunuz. Bas sesleri duymak için amfimin sesini açarım derseniz de möhür möhür bir ses alırsınız canınız yanar. Bu arada gitarım Washburn J28scedl, kötü bir gitar değil ve ondan kaynaklanmıyor. Eskiden bakardım ecnebi oğlu küflü paslı tellerle pırıl pırıl ses alıyor, bundan niye böyle boğuk ve mat bir ses geliyor diye. Sonra çözdüm ki olay telde bitiyor ve telin babası Elixir' dir. Gitarımın üzerinde 1 yıldır bağlı kalmasına karşılık (sadece 2 -3 defa temizlemişimdir) ilk gün bağladığımdaki ton hiç kaybolmadı. D' addario' nun ne kadar kötü bir tel olduğunu da tekrar hatırlamış oldum. Unutmayın, hiç kimse bir malı ucuz ve kaliteli yapamaz. Fiyatı 10-20 TL olan telden çok fazla bir şey beklemeyin o yüzden. Elixir bağlayın, gitarınıza tekrar aşık olun, o kadar derim. Tüm bunlara rağmen ben dümdüz akorumu basarım, ritmimi çalarım, harmoniye de önem vermem diyorsanız karar size kalmış.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 11        Hayır : 15

2. E. C.

Gözünüzü kapayıp tele dokunsanız klasik gitar teli sanarsınız o kadar yumuşak kullanımı kolay bir tel, ayrıca parlak bir tonu var gayet hoş, ama kimisine göre fazla tiz gelebilir o da ayrı.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 22        Hayır : 5

1. stable

Bu teli, cort ad 850 ns düz akustik gitarımda kullanıyorum, condenser mikrofon ile kayıtlar alıyorum, inanın ekolayzırda tiz açma isteğim oluşmuyor, telin doğal parlak bir tonu var ve çalımı yumuşak ve rahat teller kategorisinde diyebilirim.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 13        Hayır : 24