Toplam Mini Forum: 5 - Toplam Mini Forum Yanıt: 3
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
5. alperenalgül

Eğer çok sıkışıksanız alın yoksa telleri silsenizde bakımlı kullansanızda ömrü 1 ay en fazla oda, yoksa 4. gün pastan fretleri bitirmeye başlarsınız.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 3        Hayır : 5

O. Y.

Masterwork 4000 CE kullanıyorum. Bu teli almam uygun mu yoksa başka teller mi almalıyım? Gitarımın telinin milimetresini bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Hangi telleri (mm'si de dahil) tavsiye edersiniz?

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Merhaba,

 

Akustik gitarları genellikle 11-12 numaralı tellerle kullanılmaktadır. İnce mi teli 11 olan takım telleri inceleyebilirsiniz.

 

Bilginize, iyi günler

ali yıldız beker

Merhaba Osman Yıldız; ben 30 yıldır akustik gitar kullanıyorum. Bir defa akustik gitara 0.10 tel kullanmak, akustik gitarı söndürür. En az 0.11 kullanmalısın, normali 0.12'dir. bunun için eğer biraz yumuşak istiyorsan D'Addario'nun özellikle phosphor bronze 0.11 tellerine bakın. 0.12 deneyip geliştirmek istiyorsanız D'Addario EJ16 phosphor bronze 0.12 teli öneririm.

4. hayriturhal

Denemek için aldım, bayağıda kullandım ama belli bir zamandan sonra adam gitardan soğuyor bu teller yüzünden. Biraz önce elixir sipariş ettim, tonu nasıl olacak bakalım beklentiler yüksek :)

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 1        Hayır : 3

3. B.G.

Paketinden çıkardığımda bile teller hafiften rengini kaybetmiş ve telleri taktıktan sonra 2-3 gün sonra Akustik tonunu kaybediyor. Çabucak pas tutuyor. Daddario gerçekten şaşırttı beni. Tavsiye etmem.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 6        Hayır : 2

2. caner aksel

Arkadaşlar, yeni alınan tellerde pas veya kararma sorunu yaşıyorsanız veya yeni takılan tellerde 2-3 gün sonra paslanma oluşuyorsa; telleri takmadan önce ortalama 10 TL' ye satılan Dunlop Ultraglide tel temizleyici ile güzelce silin ve teller açık bir şekilde bir havlu arasında 1 gün beklettikten sonra gitarınıza takın. Taktıktan sonra akort edin ve tekrar tel temizleyici bir pamuk yardımı tellerinize sürün. Eğer bunu haftada 1 gün yaparsanız telleriniz hiç kararmaz ve paslanmaz. Ayrıca teller üzerinde kuru bir kayganlık sağladığı için geçişler çok daha kolay oluyor ve keyif alıyorsunuz. Bir deneyin derim.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 4        Hayır : 4

ali yıldız beker

O tür temizleyiciler teli zayıflatıp çabuk kırılmasına neden oluyor. En iyisi 0.12 D'Addario EJ16 tel kullanmak, onun üstüne yok. Akustik gitara 0.10 tel olmaz, elektro gitar değil, bu! Adı üstünde kendi kendine ses verebilen (AKUSTİK), sesin yükselmesi için en az 0.11 tel takılmalıdır.

1. S. T.

Teli bu sabah aldım. Fiyatına göre çok üst düzey bir tel. 15-20 TL' lik tellerle yarışabilir düzeyde. Özellikle bas tellerdeki parlak ton çok iyi. Tavsiye ederim.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 54        Hayır : 34