Toplam Mini Forum: 46 - Toplam Mini Forum Yanıt: 0
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
46. pfechoes
sayın gitarist arkadaşlar.. yıllardır nasıl bu hatayı yapmışım diyerek utanıyorum.. normalde gibson var ama floyd rose olayına merak saldım.. bi türlü tutturamamak, luthier maceraları, youtube saddle ayarları yok şu yok bu.. tam yeni gitarı kıracakken son kez bunu deneyim dedim bi umutla.. artık gitar çalmaya başlayın boşuna uğraşmayın bir kez deneyin.. başka bi tele zorunlu kalmamak ümidiyle.. müthişşşşşşşşşşşşşş
Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 0        Hayır : 0

45. KingV
İlk defa denedim bu teli. Çok sert, çalmayı zorlaştırıyor. Ben tonunu hiç beğenmedim, ton bakımından bugüne kadar çaldıklarımın en kötüsü. Ama dayanıklı, diğer teller genelde 1 haftada rengini kaybederken, bu neredeyse 1 ay ilk günkü gibi duruyor. Kaygan ve kontrolsüz, hissiyatı zayıf bir tel. Ve kolay akort kaçırıyor. Bu tonla bi sene dayansada bir daha tercih edeceğim bir tel değil.
Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 1        Hayır : 7

44. Hammett
Uzun ömürlü olsun ve kayganlığını uzun süre korusun istiyorsanız doğru tel. Ama ton konusu tartışılır. Yağlı gibi olan hissiyatı da pek beğenmedim. Dean Markley blue still kullanıyorum. Denemek için aldım ama keşke almasaydım dediğim teldir. Bunun yerine aynı paraya 2 paket Dean Markley blue still alın derim.
Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 2        Hayır : 6

43. enternight
Önceden Daddario'nun kalitesiz tellerinden sonra buna geçince eşekten inip ata binmiş gibi oldum, tel bildiğiniz eskimiyor ve kayganlığını uzun süre yitirmiyor, kendine has olan güzel tok bir tona sahip, ama gitara yeni başlamış ve tuşesi iyi olmayan arkadaşlara önermiyorum çünkü tel super light olmasına rağmen oldukça sert, bend yaparken baya güç sarfetmeniz gerek, 10 senedir gitar çalmama rağmen bol bendli bir parça çalıştığım gün parmaklarım su toplamıştı o yüzden dikkat derim...
Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 8        Hayır : 3

42. adilcan

Teller için normal 09'dan kalın deniliyor. 09 için köprü ayarı olan bir floyd rose köprülü gitara bunu takarsam normalden kalınlığından ötürü köprüde kalkma meydana gelir mi arkadaşlar?

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 7        Hayır : 13