Toplam Mini Forum: 8 - Toplam Mini Forum Yanıt: 5
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
8. Sercan Yiğit

Seti yeni aldım, ikinci gün ince mi teli koptu. Daha önce akustik gitarda Elixir kullanmadım, burguları diğer telleri taktığım şekilde ayarladım. Sorunun kaynağını bilmiyorum. Burada mağazalarda tanesine 15-20 TL istiyorlar. Baktım ince mi teli yok tek tellerde. Ne yapmamı önerirsiniz, ucuz marka tel seti alıp onunkini mi takayım, tekrar Elixir mi alayım?

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 3        Hayır : 5

7. cagdasadam

Daha önce ''D'addario EXP26'' kullanmış biri olarak, ''Elixir 11027 Custom Light '' ın; ton parlaklığı, renk ve uzun ömür bakımından bir tık daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Mevsim değişti ama benim teller değişmedi çok şükür. Ancak tellerin üzerindeki kaplamalar inceden soyulmuyor da değil! Yine de kesinlikle tavsiye ederim...

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 4        Hayır : 0

6. iobacchy

Elixir ve Earnie Ball ikileminde Elixir'ciyim, fakat Earnie Ball'u da kötülemek istemem, daha gösterişli bir sesi var. Elixir'in Nanoweb'leri döğer ölmez gibi, çok dayanıklı ve benim için Türkiye'de bulunabilecek en iyi akustik gitar teli. Bunların bir de polywebleri var, arkadaş amerikadan yolladı, nanoweblerle arasında bir gömlek fark var. Niye satılmıyor bizde anlamıyorum.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 2        Hayır : 1

5. Levent Murat ERCAN

Takamine EG523SC Jumbo kasa akustik gitarım var. Bu teli kullanıyorum ve gayet memnunum yaklaşık 3 ay önce aldım şimdi tekrar sipariş verdim. Hala tellerin sesinde pek fazla bir kaybım yok. Oldukça dayanıklı bir tel. Lakin daha güzel tınıları olan teller bulabileceğime inanıyorum. Tel tavsiyesinde bulanabilecek arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 4        Hayır : 1

4. caner aksel

Arkadaşlar, yeni alınan tellerde pas veya kararma sorunu yaşıyorsanız veya yeni takılan tellerde 2-3 gün sonra paslanma oluşuyorsa; telleri takmadan önce ortalama 10 TL' ye satılan Dunlop Ultraglide tel temizleyici ile güzelce silin ve teller açık bir şekilde bir havlu arasında 1 gün beklettikten sonra gitarınıza takın. Taktıktan sonra akort edin ve tekrar tel temizleyici bir pamuk yardımı tellerinize sürün. Eğer bunu haftada 1 gün yaparsanız telleriniz hiç kararmaz ve paslanmaz. Ayrıca teller üzerinde kuru bir kayganlık sağladığı için geçişler çok daha kolay oluyor ve keyif alıyorsunuz. Bir deneyin derim.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 1        Hayır : 18

ali yıldız beker

Sevgili Caner, dediğin temizleyici, iyi, güzel de teller bir kez takıldı mı, tekrar gitardan sökülüp takılmaz. Çünkü kıvrılan yerleri daha sonra kopuyor maalesef. O nedenle gitarın üzerindeyken silinmeli teller.