Toplam Mini Forum: 57 - Toplam Mini Forum Yanıt: 2
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
57. H. B.
El yapımı gitarıma taktım. Dip gürültü fazla gibi geldi ama kablolamayı kötü yaptığım için veya binanın topraklamasından dolayı da olabilir.
Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 0        Hayır : 1

56. soJqeR

Bc Rich gitarımın köprüsüne taktım, gerçekten fiyat performans olarak çok iyi.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 11        Hayır : 27

55. kozrak

Elime Washburn X-20 Pro model elektro gitar geçti. Köprü manyetiği aşırı derece paslanmıştı ve bende Cort G110 gitarımdan çıkmış boşta duran Powersound Humbucker manyetiği köprüye bağladım. Distortion pedalı kullanıyorum ve gain sondayken dahi bu manyetikle tabir yerindeyse Pantera' nın şarkılarında ki rifflerin kamyon seslerini alamıyorum. :) EMG, Seymour Duncan gibi hi-gain de başarılı olabilecek manyetikler için ayırabilecek bir bütçem de şuan yok. Gitarın köprü pozisyonuna bu manyetikten taksam hi-gain tonlar yakalayabilir miyim? Yakalanır ''EVET'' yakalanamaz ''HAYIR'' LÜTFEN SADECE BU MANYETİĞİ KÖPRÜ POZİSYONUNDA KULLANMIŞ KİŞİLER OYLASIN!!!

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 11        Hayır : 29

kozrak

Takasla elime geçen Ibanez GRX70 Gitarımın köprüsüne bağladım bu manyetiği. Orijinal manyetiğin özellikle clean soundlarda ki zayıflığından şikayetçiydim belki düzelir diye taktım bunu ama pek de fark olmadı. Ibanez'in PSND modeli humbucker manyetikleriyle eş değer kaliteye sahip. Bu manyetiklerin takılı olduğu Ibanez'i olanlara tavsiyem modifiye yapacaklarsa uygun fiyattan Artec HXBB humbucker'ı tercih edebilirler. Bu manyetikten Cort gitarımın köprüsünde kullanıyorum ve gerçekten boyundan büyük işler başarıyor. :)

mancosan

Ibanez gio gitarım vardı, çok yakışıklı bir gitardır. Bu manyetikler vardı elimde, eski gitarım için almıştım. Denemek için önce alttakini değiştirdim, yani üstte orjinal ibanez, altta artec olacak şekilde. Malum üsttekinin sesi alttakinden biraz daha baskın çıkar normalde. Deneme sonucu şöyle:ARTEC BASTIRDI, EZDİİ ve GEÇTİ ibanezi... Markasından ve yaptığı manteyiklerden utansın Ibanez... Kesinlikle bu fiyata olağanüstü bir manyetik, tek geçerim...

54. İsmail Müftü

Cort x2 ye nasıl gider?

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 21        Hayır : 23

53. Y. S.

Birilerini kazıklamak için birebir örnek: MAYETİK MODİFİYELİ CORT X1/X2/X6/KX5/İBANEZ GRG170DX/VS.alın bu manyetiği, gitara takıp değerinden biraz fazlaya satın manyetikler size kalsın güzelse yeni gitara takarsanız veya satarsınız size kalmış.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 17        Hayır : 21