Toplam Mini Forum: 3 - Toplam Mini Forum Yanıt: 2
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
3. Ayfer

2. delikten nefes alırken niye ses çıkmıyor anlayabilmiş değilim. Diğer deliklerde sorun yok.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 0        Hayır : 3

2. bostanblues

Çalarken nefesinizi yormanıza sebep oluyor. 8 ve 9. deliklerden ses almak imkansız hale bile geliyor bazen. Marine band deluxe kullanınca, silver star kullanarak kendime nasıl bir işkence yaptığımı silverstarın ne kadar zor çalındığını anladım. "Başlangıç için tavsiye ediyorum" sözlerine dayanarak almıştım ben de ama kesinlikle 30-40 tl daha verip ahşap bir ürün veya special 20 tavsiye ederim. Ahşaptaki şişme hikayesi de gerçekten çok zor ben dil blok yöntemi ile çalıyorum mb deluxe modelini, kendimi kaptırdığımda sırılsıklam da oluyor ama gün geçtikçe sesi daha da ılıklaşıyor şişme falan da olmadı 4 aydır. Bu kadar uzun yazmamın nedeni kendi tecrübelerimin size faydalı olmasını temenni etmem.  Bu ürünü tercih ettiğinizde hevesinizi kırabilir...

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 16        Hayır : 3

1. Blues Rock

Bu mızıka hakkında bilgisi olan yok mu?

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 4        Hayır : 23

sametx

Daha üst modellerini almanı öneririm, ben aldım kullandım pişmanım. Bazı sesleri net alamıyorum. Ses zor çıkıyor bazı deliklerde, aynı markanın üst modellerine bakın.

A. Y.

Mızıkaların başlangıç seviyesi baz modelleriyle, orta seviye daha iyi performanslı modelleri arasında öyle gitarlarda olduğu gibi yüzlerce milyon farklar yok. Zaten bu modeli veya special 20 ya da golden melody gibi modellleri tek bir kez üflesen zaten bu mızıkayı alma ihtimalin yok. 30, 40 lira için değmez gerçekten. Daha fazla üflemen gerekiyor, ton farkı bariz. Yeniysen bend yapması da zor bir mızıka. Ben aldım, şimdi nerede bilmiyorum bile.