Toplam Mini Forum: 2 - Toplam Mini Forum Yanıt: 1
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
2. bahadırgö

İlk yorumu yapan Ali Ekber arkadaş o yorumu neye göre yapmış çok merak ettim. Ürünü ben aldım bizzat denedim. Hiçte öyle ballandıra ballandıra anlattığı gibi bir ürün değil. Üzerinde -20dB yazan iki tuş var. Onları aktif hale getirince sesi 20 dB küçültüyor olduğu gibi. Temiz tok ses veriyor demiş sesi olduğu gibi miksere gönderiyor. Filtre denen bir tuş var basıyosun hiç bir fark yok seste. O ürünü kim ne için kullanır hiç bilmiyorum. Vardır belki bilmediğim bir özelliği. Alan arkadaşa hayırlı olması dileğimle...

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 1        Hayır : 5

ali yıldız beker

Bahadır, arkadaşım, filter düğmesinde ses değişmiyor,doğrudur. Ancak hariçten gelebilecek parazitleri yok ediyor, biz bunun farkına varamayız. Arkadaki invert düğmesinde kabin simülasyonu yaptığından ses değişiyor. Bir de öyle deneyin. Pasif di-box'ların daha iyi izole ettikleri bir gerçek. 20db düğmeleri diğerlerinde de sesi çok düşürüyor, tahminim diskolardaki power amfiler için uygulanabilir. Behringer ultra di. da da ses aynı şekilde 20db ye basmasanız da düşüyor. Ben volüm farkı göremedim, pil ve adaptör derdi olmadığından bunu tercih ettim. Anlatırken biraz abartılı olmuş ama bu fiyata yine de iyi. Wisconson'da bir çok müzisyen kullanıyor, aynı markayı. Ekonomik olması, sesi 10 db.e yakın düşürmesi eksisi. Emniyet sübobu gibi kullanıyorum, kısacası. Ben evde gitarı di-box'sız da denedim, ama Art z ile daha net geldi, kulağıma; birkaç kez denedim, invert'e basınca da ses toklaşıyor. Şimdi 2.pedalboard'um için aynısından getirtiyorum. Saygılarımla.

1. ali yıldız beker

Arkadaşlar, bugün elime geçti alet. Bana göre aktiflerden çok daha iyi. Bir defa gitar, bas gitar veya bağlama amfisi taşımanıza gerek yok, direk mikser-amfiye girecekseniz. Sesi düşürüyor, ama amfi-mikserden veya boost bir pedaldan aradaki farkı kapatabiliyorsunuz. Ses inanılmaz temiz ve tok geliyor; lambalı amfi tonuna çok yakın ses var. İnvert düğmesi, akımı tersine çeviriyor ve gitarın sesi daha da netleşiyor. Filitresi var, onu basın, açık dursun -20 db'lerle uğraşmayın; inverti basılı tutun topraklama (ground) basılı olmasın, yukardayken zaten topraklamada oluyor. Efekt pedallarından sonra en sona koyup ordan amfiye girilecek. Çok küçük, yer kaplamıyor, hafif de aynı zamanda. Çok avantajlı, özellikle elektro akustik gitar, elektro gitar ve bas gitarda denedik, hepsinde pürüzsüz ses verdiği gibi gitar amfisi tonu da veriyor.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 4        Hayır : 1