Toplam Mini Forum: 2 - Toplam Mini Forum Yanıt: 2
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
2. sercan çitil

Öncelikle telin tansıyonu düşük geldi, haddinden yumuşak gitarımda d tune özelliği var, gitarın en üst telindeki pimi çekince otomatik olarak mi den re ye çekiyordu en üst teli tansiyonu yüzünden mi den mi bemole çekiyor.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 0        Hayır : 4

1. Roadrunner

Açıkçası ben beğenmedim. Meşhur Slinky serisi update olmuş, cobalt falan derken, bir gaz ile sipariş verip aldım. İnanılmaz hayal kırıklığına uğradım. Üst 3 tel, normal slinky serisine göre mat renkte. Bu muhtemelen kullanılan materyal ile alakalı ancak, telin çalarkenki hissiyatı da çok kötü geldi. Teller yağlı olmaz ama, yağ gibi akar elinizin altında normal slinky serisindeki gibi. Ama Cobalt serisinde özellikle üst tellerde, (kalın teller) slide gibi kayma tekniklerinde, telin elinize aşırı sürtündüğünü hissediyorsunuz. Hatta dikkat ettim, klavyemde çalımdan sonra toz halinde parmak sürtünmesinden kaynaklı partiküller birikmiş. Yani dediğim gibi hayal kırıklığına uğradım. Sesi derseniz, normal slinky serisinden daha fazla etkilendiğimi söyleyemem. Kısacası klasik eski seri slinky ile yola devam. Tabi bu benim yaşadığım tecrübeler, ve sadece yaşadıklarımı aktarmaya çalıştım. Başkası çok beğenir, bir şey diyemem, zevk meselesi.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 13        Hayır : 12

HeavymetaL

1000 numara yada 2000 numara zımpara ile telleri takmadan önce biraz zımparalayabilirsin daha sonra kayganlık için polisaj yapabilirsin. En fazla 15 dknızı alır :)

Çağlar Ercan

Bu kadar uğraşmak yerine yarı fiyata satışan standart slinky almak daha mantıklı olur.