Toplam Mini Forum: 4 - Toplam Mini Forum Yanıt: 0
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
4. Troll

Düzenli çalışma yapıyor olsanız bile bu tür ürünler sayesinde enstrümandan kazanacağınız psiko-motor becerinin çok daha kısa sürede kazanılmasını sağlayabilirsiniz. Küçük parmak ve yüzük parmağın dirsek civarında kasları bulunur ve bu parmağın kasları oldukça güçsüzdür. Bu durum, enstrümanınızı çalarken parazit sesler çıkarmanıza neden olabilir. Eğer parmak kaslarınızın kontrolünü tam olarak kazanmak istiyorsanız onları geliştirmelisiniz. Bu tür araçları kullanırken dikkat etmeniz gereken şey yavaş ve dinlenerek işlemi gerçekleştirmektir.

  1. Anlık güç ile aleti sonuna kadar sıkıştırmak zor değildir, önemli olan sıkışmış vaziyette kaç saniye tutabildiğinizdir.
  2. Çok yavaş çalışmalısınız yoksa zayıf parmaklarınızın tendonları yırtılabilir.
  3. Yavaş biçimde bir parmağınızı sıkıştırın ve bunu yapmakta zorlanana kadar o şekilde kalın sürenizi kaydedin.
  4. Her dinlenme aşamasından sonra parmağınızı 5 saniye kadar dinlendirin, böylece kaslarda gerçekleşen solunum faaliyetleri sonucu oluşan CO2 ve laktik asit gibi maddeler uzaklaşırlar.
  5. Kaydettiğiniz süreleri bir kağıtta toplayın ve düzenli antrenman yapın. Zamanla dayanma sürenizin arttığını farkedeceksiniz bu ilgili kaslarınızın güçlendiğini gösterir. Asıl amaç da bu zaten.
  6. Bare parmağınızı bare basar gibi kullanın. Diğer parmaklarınızı ise sanki tele ya da piyano tuşuna basar gibi dik bir şekilde kullanın.
  7. Bu aletin gücü yorumda bölümünde de belirttiğim gibi yeterli. Daha serti zorlar, daha yumuşağı gereksiz olur tam ayarında yapılmış. 4-7 lb oldukça uygundur.
Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 12        Hayır : 1

3. H. Ç.

Zaten düzenli şekilde çalışma yapıyorsanız bu ürüne ihtiyacınız olmayacaktır ancak yine de gerek işteyken gerek okuldayken gerek bilgisayarda boş zamanlarınızda yanınızda taşıyıp bununla egzersiz yapabilirsiniz çok yer kaplayan bir alet değil sonuçta. İşaret ve orta parmağa çok fazla etkisi olacağını düşünmüyorum ama uzun süreli kullanımda yüzük ve serçe parmağı güçlendireceği kesin.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 6        Hayır : 1

2. batu.akgul

Yararlı bir ürün kullandığınızda çalarkenki hız artışını bariz görürsünüz. Lakin bu ürünün parmak basma kısmındaki yumuşak kısmı hemen düştü dayanılı bir malzeme değil.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 4        Hayır : 5

1. Frusciante
Siyahı gelsin artık.
Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 5        Hayır : 6