Toplam Mini Forum: 1 - Toplam Mini Forum Yanıt: 2
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
1. K. E.
sağlam, dayanıklı ve çok yönlü bir dinamik mikrofon. Metal gövdesi ve ızgaraları ile güven veriyor. Bu mikrofonu ilk başta ses kartının mikrofon girişine bağladım ve vasat bir sonuç aldım. Sanki 15 liralık bir mikrofonmuş gibi bir sonuç verdi. Daha sonra kaliteli bir preampli ile kullanınca mikrofon kendi kalitesini konuşturdu. Gerek akustik enstrümanlarda gerekse vokal ya da perküsif enstrümanlarda güzel sonuç veriyor. Kaliteli bir preamp'a yatırım yaptıktan sonra gönül rahatlığıyla alınabilecek bir mikrofon.
Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 19        Hayır : 10

V. G.

Shure 57 mi yoksa beta versiyonu mu daha iyi? Düz 57LCE için evet, beta versiyonu için hayır diyebilir misiniz? Ayrıca bilgisi olan varsa yorum yazabilir mi?

C. T.

Aralarında iyi veya kötü şeklinde kıyaslama yapılamaz bence. Aralarındaki tek bariz fark birinin cardioid, diğerininse super-cardioid olmasıdır. İkisi arasında kalan biri, ne için kullanmak istediğine göre almalıdır. Kalite olarak zaten her ikisi de çok iyi kaliteye sahip her ikisini de kullandım ve bir tonmaister olarak ikisinden de memnun kaldım. Ancak hangisi konusuna gelecek olursak, Beta serisinin biraz daha tonlarda cılız kaldığını gördüm. Bu da şu anlama gelir, akustik gitar gibi örneğin bir elektro gitara oranla tizleri daha baskın enstrümanlar için Beta serisi daha uygun düşer. Ancak bir trampet üzerine konacaksa ve bu iki mikrofon arasında kaldıysak SM57 daha uygun düşecektir. Ancak profesyonel çalışmak amacında değilseniz, yani bu kadar detaya takılmam diyorsanız Beta57 yerine SM57 tavsiyemdir. Bir de hatırlatmada bulunayım: Mikrofon kadar bu mikrofonlar için kullanılacak pre-amplifikatörler de önemlidir. Her iki mikrofon da elinizde bulunsa da siz bunu sallama bir preamfiye bağlarsanız, bu iki mikrofon da size cami mikrofonu dediğimiz şekilde tepki verecektir :)