Toplam Mini Forum: 5 - Toplam Mini Forum Yanıt: 3
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
5. samick

Telleri yeni taktım gitarıma. elixir'in dayanıklılığına diyecek birşey yok. Fakat bu teller standart 0.10 olmadığından teller klavyeden biraz uzak durması gerekiyor. ama biraz :D bende aldıktan sonra buradaki yorumlara bakmıştım. Acaba teller çok kalın sapta sorun çıkarır mı diye düşünmedim değil. Ama taktım telleri gitara, baktım şöyle hiçbi sorunu yok gitarın. Bu arada teller kalın olduğu için bass'ı çok gibi geldi bana.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 3        Hayır : 1

4. U. D.

Bu teli almak isteyen arkadaşlar, düşünmeden alabilirler. Teller 6-7 ay dayanırlar. Aşırı gererek bile teli çok zor koparırsınız ( her tel için geçerli ). İlk 2 ay aldığınız gün ki tonu korur. İlk 3 ay hiç kararmaz. Yanlız tek kötü özelliği çaldığınızdan sonra pamuklu olmayan bir bezle tellerinizi silmelisiniz. Çünkü bu teller çok fazla pamuk tozu tutuyolar ve bununla beraber tel kirlendikçe (burdaki kirlenme kararma değil parmak kiri, toz vs.) biraz daha gerginleşiyor. Bütün Elixir teller için geçerlidir bunlar.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 12        Hayır : 11

3. RX10D

Elimde Jackson RX10D elektro gitarım var ve yaklaşık 6 aydır Ernie Ball tel kullanıyorum. Gitarım Re akor ve 0.10-0.52' ye göre sap ayarlı. Tellerimi de 2 haftada bir "mecburen/paslandıkları için" değiştirmek zorunda kalıyordum. Şimdi Elixir' in bu modelini alsam sapta sorun çıkar mı? Yine RE akor yapacağım ve kullanmaya başlayacağım, ama tel yüksekliğinde veya sapta sorun çıkmasını, cızırdamasını istemiyorum. Sizce böyle bir şey yaşar mıyım? Ayrıca bu modelin genel ömrü ne kadar, beni en az 3 ay idare edecek mi gerçekten?

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 12        Hayır : 7

2. emrahotlu

Bu tel Drop Akord içindir. Standart akord kullanacaksanız bu modeli almayın. Alttaki arkadaş gibi pişman olursunuz. :)

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 46        Hayır : 4

1. aLecan81

Pişman mıyım? Evet, fazla kalın. Tellerin kalınlığı yüzünden saptan biraz daha yüksek durmak zorundalar. O çok sorun değil, ama benim Çin malı Squier' imin bile sapı atmadı. Şimdiye kadar çok bakarım gitarıma ama Gibson' a taktım ve sap, tellerin gerginliği yüzünden rezil durumda. Söktükten sonra 2 saat sapla uğraştım. Kötü tel değil, Elixir mükemmeldir. SRV' de 13 lüğünü kullanıyordu, ama normal 10' a dönmekte kararlıyım ben.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 8        Hayır : 13

immortall

10" tel takıp sap attırmak ilginç bir durum.

Sonay

Bir ilk olabilir gibson'dan bahsediyor bir de.

Black_Blood

Bu telleri arkadaş Mi ye akortlamış heralde ondan kaynaklı.