Toplam Mini Forum: 21 - Toplam Mini Forum Yanıt: 1
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
21. kozrak

Gövde tasarımı iyi hoşta, oyuk tasarım yüzünden kalın boya ve cila sebebiyle de bu gitarın yıllar sonra ağacının kurumasını ve tonun süperleşeceğini ümit edenler boşuna beklemesin ama.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 6        Hayır : 4

20. B. K.

Bu gitar ile Cort EVL - K6 arasında kaldım, ibanez için EVET,  cort için HAYIR. (Müzikten anlayan arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim).

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 51        Hayır : 18

kozrak

Cort EVL K6 gitarın gövdesi alder (kızılağaç) ayrıca EMG Set 81-85 Aktif manyetiklere sahip. Sapında sırf Ibanez yazıyor diye bu gitarı tercih etme bence. Cort'un EVL serisi gitarları Ibanez'in ortalama 1000 lira olan gitarlarından çok daha iyi. Ibanez'in gövdesi hem ıhlamur ağacı hemde manyetikleri Ibanez'in kendi ürettiği manyetiklerden. İşçilik konusundada iki markanın da hiçbir farkı yok. Zaten Ibanez gitarların üretimini de P.T. Cor-Tek (Cort Musical Instruments Ltd. Co.) fabrikaları yapıyor.

19. A. K.

Ben bu gitardan alacağım, ama şekil seçmekte kararsızım. Aklımda bio ve örumcek deseni var. Bio diyenler ''Evet'', örümcek deseni diyenler ''Hayır'' a basarsa memnun olurum.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 28        Hayır : 35

18. M. S.

Uzun zamandır müzik tarzımın değişmesi nedeniyle gitarımı yenilemeyi düşünüyordum. Şu an elimdeki gitar Epiphone Les Paul Standard. Bu gitarı almaya karar verdim, neredeyse ilgili bütün vidyolarını seyrettim. Profesyonel olarak müzikle uğraşıyorum ve iki sorum olacak, fakat bana gitarı eline bile almadan yorum yapan arkadaşların cevap vermesini de istemiyorum. 1. Floyd rose'undaki sorunlar hakkında bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim (forumlarda sürekli attığını söyleyenler de var sap ayarından sonra düzeldiğini söyleyenler de, açıklık getirmek istiyorum) 2. V7-V8 manyetikler ne kadar götürür? Aldığım zaman direk gidip bir Seymour Duncan ya da Dimarzio taktırmalı mıyım? Son olarak Mydukkandan alırsak hard case dahil midir? Sorularım bu kadar. Şimdiden teşekkür ederim.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 11        Hayır : 4

17. C. N.

Gitarı geçen yaz almıştım. Açıkçası almadan önce denemedim. Elime geçtiğinde aldığım tonlar hoşuma gitmişti, sustainler harikaydı, drive tonlar çok kaliteliydi. Ancak diğer gitarları denedikçe gitarın gerçekten o kadar iyi olmadığını anladım. Not: Arkadaşlar, gitar orta seviye bir gitardır. Kesinlikle profesyonel olduğunu düşünmeyiniz.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 21        Hayır : 10