Toplam Mini Forum: 4 - Toplam Mini Forum Yanıt: 0
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
4. jrn

Geçenlerde gitarımın ön ve arka kapaklarının içe doğru kıvrım aldığını bir cetvel yardımıyla fark ettim. Aslında bunu farketmemdeki önemli sebeplerden bir tanesi de lowların eskisi gibi tatmin edici olmamasıydı. Bu nem-kuruluk olayı çok sinsi bir şey. İnternetten bir kaç araştırma yaptığınızda kuruluktan kırılan taylor gitarlar görmek mevcut. hatta linkini de vereyim; https://www.youtube.com/watch?v=tB8tELj43RE http://www.schneiderguitars.com/guitar_care.html#guitar-humidity-basics. Eğer kıymetli all solid akustik gitarınız varsa bir humidifier alın. Ben iki haftada bir 12 saat kadar hard casein içinde nemlendiriyorum, yetiyor. Bir de arada elime cetvel alıp içe kıvrımlanma varmı diye bakıyorum.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 6        Hayır : 0

3. T. T.

Ağaç, kesildikten sonra gitar üretimi için fırınlansada, kurutma prosesi veya zamana bırakılsa dahi, yaşamaya devam eder. Tabii ki biyolojik açıdan değil. Ortam nemi ve sıcaklığıyla dengeye kavuşmak isteyen ağaç gitarımızda kullanıldığı yerde bölgesel olarak eksenel/radyal gerilime veya kompresyona uğrayacaktır ki, bu bahsettiğimiz gitar naylon veya çelik telli bir akustik ise bu etki çok daha fazla hissedilir. Kötü konstrüksiyona sahip bir akustiği kuru/nemsiz bir ortamda bıraktığınızda 1 ay sonra vernik altından çatlakları saymaya başlarsınız. Eğer elinizde 2000-3000 euroluk bir custom akustik var ise lütfen 30 euro verip bir nem ölçer alın, sonra kötü tecrübeler yaşamayın. Selamlar...

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 20        Hayır : 0

2. B. S.

Enstrumanın iyisi, kurusu, nemini bırakmış olanıdır. Gereksiz bir ürün.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 3        Hayır : 46

1. B. Ç.

Bunu kullanmasak ne olur ya da kullanınca ne oluyor? Ya da ne için kullanmalıyız, kullanmamıza gerek var mı? Nedir bu ya anlamadım ben biri açıklar mı? :D Gitar nemlendirici ama gitarımın neme ihtiyaç duyduğunu nereden anlayacağım?

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 22        Hayır : 16