Toplam Mini Forum: 20 - Toplam Mini Forum Yanıt: 0
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
20. cmgkhn

ibanez'in en düşük model bas gitarıdır. tonları gayet güzel olmasına rağmen işçilik yerlerdedir. bilmeyen, yeni başlayacak birinin alması durumunda ileride başına çeşitli işler açabilir. örneğin elimdeki enstrümanda tamamen kalitesiz ve özensiz işçilik sebebiyle; köprünün bariz bir biçimde yanlış konumlandırılması sonucu mi teli klavyede olması gerektiğinden çok daha içerde, sol teli de buna orantılı olarak klavyenin ucuna gelmektedir. tel aralığı ayarlamanın mümkün olmadığı bu köprüde ya bu şekilde idare edeceksiniz ya da ciddi bir masraf yapıp bir luthierde yeniden ayarlattıracaksınız. ankara istanbul dışında yaşıyorsanız işini düzgün yapan bir luthier bulmanın da pek mümkün olmadığını söylemeliyim. ayrıca ton ve volume potlarındaki lehimlerin rezilliği ve bunları sabitlemede kullanılan somunların düzgün yerleştirilmemesi sonucu önce volume potlarının birinin lehimleri kırılmış, daha sonra da ton potunun kendisi ne hikmetse içten kırılmış ve işlev göremez hale gelmiştir. tabi bu esnada elektronik aksamın bulunduğu arka iç bölümdeki topraklamaya yarayan siyah boya aşınmış ve bir de topraklama sorunu ortaya çıkmıştır. yedek parça bulmanın zorluğu sebebiyle ekstra masraf yapmak durumunda kalacaksınız (bu potların ölçülerine uygun potu elektronikçilerde bulamazsınız, kendisi boyutları sebebiyle standardın dışında olup özel sipariş edeceğiniz potlar fiyat olarak da normal potların 15-20 katıdır). ayrıca tamir için vereceğiniz işçilik masrafı da cabasıdır. tabi ki bu sorunlar herkesin başına gelecek demek değil. demem o ki, kendiniz anlamıyorsanız bile almadan önce gidin teknik işlerden anlayan bir arkadaşınızdan rica edin, sizle beraber gelip bu detayları incelesin, amatör birinin anlaması pek mümkün değil. bu dediklerim tüm düşük model gitarlar için geçerli aslında. bu gitar sağ olsun ben gide gele baya anlar oldum artık teknik işlerden. belki de bunların da böyle bir faydası vardır.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 2        Hayır : 4

19. Lemmy35

Washburn XB 125 QTS için " evet" Ibanez GSR 180 için " evet" lütfen. çok teşekkürler

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 16        Hayır : 14

18. 1ntoxicbaby

Bas gitara yeni başlayacağım, Ibanez GSR180 mi? yoksa Swing SB1 mi? daha faydalı olur sizce. Ibanez GSR180 için "evet" Swing SB1 için "hayır" a basarsanız sevinirim, teşekkürler.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 30        Hayır : 9

17. E. E.

Bas gitara yeni başlayacağım, iki gitar arasında kaldım. jay turser jtb-402 IV için evet, ibanez gsr 180 bk için hayır diyin.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 4        Hayır : 32

16. cnbrk

Arkadaşlar bas gitara başlamak istiyorum. Daha önceden hiç gitar çalmadım. Temel teknikleri ve çalma tarzlarını öğrenmek için kısacası beni 1 yıl idare eder mi? Lütfen bilgili arkadaşlar cevap versin.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 65        Hayır : 5