Toplam Mini Forum: 18 - Toplam Mini Forum Yanıt: 0
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
18. strangewings

Floyd rose için saddle vidası (entonasyon için olan) getirirseniz iyi olur. Hiç bir yerde bulamıyoruz.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 7        Hayır : 0

17. Black Eagle
Kutu diye tamir ettiğiniz şey, Holder Block Teli köprü üzerinde sıkıştırıp, sabit kalmasını sağlayan metal blok oluyor. Genellikle terlemeden ötürü sararır bunlar, ya da tel değiştirirken kaybolur vs. Ama bulmak çok kolaydır.İnsanlar genelde bunların bulunamayacağını kolay değiştirelemeyeceğini düşünüyorlar görebildiğim kadarıyla =)
Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 4        Hayır : 0

16. kozrak
Cort EVL K4 gitarımın üst kilitleri yalama olduğu için aldım 8 mm. olandan. Maalesef kısa kaldı. 10 mm. tam olacakmış. Tabii bu durum sizin gitarınızda da aynısı olur anlamına gelmesin. Ölçüler Floyd Rose marka köprüler için mi yoksa genel olarak kilitli köprüler için standart mı bilemiyorum ama Floyd Rose marka olmayan diğer kilitli köprü sistemlerinin bazılarında uyumlu bazılarında ise bende olduğu gibi uyumsuz olacaktır.
Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 7        Hayır : 0

15. Gandalf
Seçenek olarak düşük profil lisanslı floyd rose köprüler için de saddle vidası (14mm) olsa çok harika olacak.
Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 4        Hayır : 1

14. emrahotlu

Ürünü almadan önce lütfen okuyun! arkadaşlar daha önce bu üründen kullandım fakat bir süre sonra floyd rose'a zarar verdiğini farkettim. Neden mi ? çünkü orjinal floyd rose civatalarımın uç kısımları gövdeden daha ince bu tasarımın sebebi saddle'ın içindeki teli sıkıştırmaya yarayan kutu şeklindeki metal parçanın üzerinde dairesel bir yuva olması. Yani Civata o yuvaya girip itiş sağlayıp teli sıkıştırıyor(orjinal parçalarda) Ama bu üründe o ince bölüm yok bu yüzden saddle'daki dairesel yuvaya giremiyor ve yuvayı genişleterek o küçük kutu şeklindeki metal parçanın genişlemesine sebep oluyor bu yüzden de o parça Saddle içinde sıkışıyor. Kısacası bu ürünü kullanmadan önce birkez daha düşünün. Bu orjinal civata Floyd rose için ( uç kısımdaki ince kısmı görebilirsiniz )http://www.guitarnucleus.com/gnstore/tremolo/GS0387-003_lg.jpg

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 30        Hayır : 2