Toplam Mini Forum: 3 - Toplam Mini Forum Yanıt: 6
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
3. Defferzen

Latin müziği yapan bir grupta çalışıyorum. Vokalimiz aynı zamanda elektro klasik gitar çalıyor. Bu alete hem gitar hem de mikrofon girebilirsiniz. Vokal efektleri mevcut. Gayet güzel kullanışlı bir alet. Ekstradan Boss FV-50L gibi volume pedalları kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Böylece balansını daha iyi kontrol edebilirsiniz. Bizim vokalimiz bu ikisini ve bir de delay pedalı kullanıyor. Bu arada trompetçimiz de bu aleti kullanıyor.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 3        Hayır : 2

bybysal

Selam, volume pedalı kullandığın zaman mikrofon ve gitarın sesini aynı anda mı ayarlıyor yoksa ayrı ayrı kontrol etme gibi bir imkan var mı ?

Defferzen

Bizde durum şöyle gitar volume pedalına gidiyor ordan vocal harmony e gidiyor. Bu sayede sadece gitarın sesini kontrol edebiliyoruz. Ama gitarı da vocal harmony e girerseniz sonra volume pedalı kullanırsanız ikisini birden kontrol edersiniz. Yani volume pedalını setupınızın neresinde kullandığınızla alakalı bir durum.

bybysal
Çok teşekkür ederim.
turgay dursun

Hocam bu ürüne gitar girişi bir tane gözüküyor. Gitar çıkış sesini nerden sağlıyor?

Moriyondo

Turgay Bey, Cihazın üzerinde 1 adet XLR Mikrofon Girişi, 2 Adet XLR Çıkış (Stereo Sağ-Sol) bulunmakta. Bunun yanında Guitar IN ve THRU yuvaları bulunmaktadır. Eğer gitarınızı sadece harmony için kullanacak ve sonrada başka bir pedal veya prosesöre bağlayacaksanız gitarınızı IN girişine bağlayıp THRU'dan alacağınız bir çıkış ile prosesöre bağlıyorsunuz. Bu giriş-çıkışlar sesi hiç bir işlemden geçirmeden iletiyor. Ancak siz gitarın sesini de cihaz üzerinden ayarlayacağım diyorsanız bu sefer gitarı IN bağlantısından bağlıyor ardından XLR çıkışlardan vokalle birlikte miksere gönderiyorsunuz.

turgay dursun

Teşekkür ederim.

2. gitarcı

Aynı soruyu ben de merak ediyorum. Elektro klasik gitar bu pedalla kullanılır mı? Yani iyi performans alır mıyız ?

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 36        Hayır : 2

1. S. Ö.

Arkadaşlar, böyle bir aleti ilk defa kullanacağım, lütfen elektro klasik gitarda kullanıp kullanamayacağımı evet hayır'la bilgilenlendirin tesekkürler.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 39        Hayır : 3