Toplam Mini Forum: 21 - Toplam Mini Forum Yanıt: 2
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
21. Ryan

Öğrencilerim için aldım ve gayet başarılı. Teşekkürler Burakcım

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 2        Hayır : 0

20. cihat

Merhabalar, ben yaklaşık 5 aydan beri akustik gitar çalıyorum akorlar ve ritim bilgim var başlangıç notlarınıda az çok biliyorum. Bu kitabı almam bana çok yararı olur mu? Lütfen kitap ve olumlu diyenler evet'i tıklayabilir mi? şimdiden teşekkürler . :)

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 10        Hayır : 17

ProMuro
Merhaba, hiç yararı olmaz diyemeyiz, sonuçta içerisinde bolca parmak alıştırması ve arka kısmında biraz armoni bilgisi var. Şarkı çalarken aralara kendin arpej sıkıştırabilirsin, veya birkaç notalık riff ekleyebilirsin o yönden yardımcı olabilir.
19. çılgın gitarist

Bu kitabın içinde dumanın kurbanın soloları var mıdır? varsa evet, yoksa hayır'a tıklarsanız sevinirim :D

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 12        Hayır : 141

18. emre bostancı

Gerçekten de özenle hazırlanmış bir kitap. İçindeki her bilgi her çalışma çok değerli. Alırsanız gitar hakkında çok büyük eksikleri kapatmış olursunuz...

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 42        Hayır : 4

17. Ç. A.

Henüz yeni başladım sayılır, fazla müzik çalmıyorum, ama nota, ritim bilgilerini falan biliyorum ve solo gitar çalmak istiyorum. Faydası dokunur mu?

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 59        Hayır : 12

rdsevimli

Dokunur; ama unutulmaması gereken bir husus var: Nota bilgisi olmadan çalınacak her solo, birer taklitten ve tekdüzeden ibaret olur. Teknik öğrenip sevdiğiniz parçaları çalabilirsiniz, ancak nota bilgisi olmadan -daha doğrusu müzik teorisini bilmeden (notalar, gamlar, armoni, ses aralıkları, senkoplar, arızalar, esler vs.)- üzerine hiçbir şey katamaz, yalnızca basmakalıp melodiler çalabilirsiniz. Bu kitabın yanında, müzik teorisine ait bilgiler içeren bir kitap almanız ya da internetten Selim Işık'ın gitar derslerini takip etmeniz daha faydalı olacaktır.