Toplam Mini Forum: 9 - Toplam Mini Forum Yanıt: 1
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
9. D. K.
Squier Classic Vibe 50's maple neck gitarım var. SRV-Hendrix tarzı tonlar almak istiyorum. Texas Special için evet, Fat 50's için hayır derseniz sevinirim.
Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 3        Hayır : 0

8. V. Ç.

Merhabalar bu manyetikler Fender American Standard'ta var, gerekli ekipman ile Iron Maiden tarzı bir sound alabilir miyim?

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 4        Hayır : 34

7. ziglog
Fender Classic Player 50's Stratocaster gitarın manyetikleri bunlarla aynı mı?
Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 3        Hayır : 36

6. berkb92
Merhaba, yaklaşık 4 aydır Fender Deluxe Strat HSS (rosewood) kullanıyorum fakat üstündeki N3 manyetikler çok güçsüz kaldığı için mid ve neck manyetiklerini değiştirmek istiyorum aklımdaki manyetikler; seymour duncan ssl-1, fender fat 50's, fender texas special. Almak istediğim ton temel olarak fohn frusciante ve david gilmour. Bu manyetiklerden hangisini veya hangilerinin kombinasyonunu önerirsiniz? Önerebileceğiniz başka manyetikler var mı? Ayrıca uzun vadede HSS'i SSS'e dönüştürme gibi bir düşüncem var bu konuda da önerileriniz ve düşünceleriniz olursa paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.
Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 1        Hayır : 5

Luthier

Fender gitarlara seymour duncan manyetik takmanı tavsiye etmem, aşırı güçlü kalıyor ve fenderin orijinal tonunu yakalayamıyorsun. fat 50 çok iyi tercih olur.

5. A. O.

Can arkadaşım, hayranı olduğum bir manyetik setidir. Ancak gerçek tonları almak istiyorsan sana mapple bir gitar tavsiye ederim. Bende bulunan Fender special üzerinden texas special' llerin yerine neck' te custom fat 50s, mid custom 69s ve bridge te ssl-5 kullanıyorum. Yani David Gilmour tonları. Bence ton yakalıyabilmek için sadece manyetik modifikasyonu yeterli değildir.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 29        Hayır : 4