Toplam Mini Forum: 14 - Toplam Mini Forum Yanıt: 1
Mesaj yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
14. Gavur
Herkes gitardan bahsediyor ama ben bu penayı bas gitarda kullanıyorum ve çok güzel güçlü bir ton alıyorum, deneyin.
Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 3        Hayır : 0

Gavur
3 mm olanı yani
13. Kocamanarda

Nylon 3mm versiyonunu aldım. Oyuk sayesinde sololarda çok rahat. Tecrübeli iseniz alışma süresi pek fazla gerekmiyor. Çok rahat. Herkese tavsiye ederim.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 2        Hayır : 1

12. jammer

Bu penanın 3 mm olanını kullanıyorum. Öncelikle iki tarafı da oyuk olduğu için klasik pena tutuşuna alışanlar biraz zorlanabilir ama bu zorlanma en fazla 1 saat sürer. :) Onun dışında solo atmak için biçilmiş kaftan, tel kaçırma problemi hemen hemen ortadan kalkıyor ayrıca çalarken elinizden fırlama ihtimali de oldukça düşük. Pena tutuşunuz Steve Morse gibi ise tam size göre, shred atarken bile yağ gibi akıyor lakin tek handikapı çok uzun süre aynı penayı kullanırsanız yıpranıyor. Eğer ki alışırsanız başka penalarla ilgilenmeyeceğinizin garantisini verebilirim.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 3        Hayır : 0

11. H. D.

Uzun süre Jim Dunlop markasının 2 mm. lik penalarını kullanıyordum, bu sefer 3 mm. lik olanı denemek istedim, gerek tutuluşu gerek tellere vuruşu açısından çok rahat yumuşak bir çalışı var. Ortasının çukuru elinizde kaymasını engelliyor fakat aynı çukurdan penanın iki tarafında da eşit şekilde var, bu alttaki işaret parmağının duruşuna pek uygun değil, kanal şeklinde olsa daha rahat olurdu diye düşünüyorum. Yine de alışınca sorun olmuyor, farklı renklerden birkaç tane daha almak istiyorum.

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 6        Hayır : 2

10. beremaran

3mm olanı kullanıyorum. Resmen akıyor tellerde...

Bu Yorum Doğru Mu?

Evet : 11        Hayır : 1