×

Tascam TM-AR1 Acoustic control filter Mikrofon İzolasyon Paneli

55055

4.761,21 TL (267,86 €)

%5 kampanyalı fiyatı

4.523,14 TL

4.387,44 TL nakit fiyatı

Peşin fiyatına taksit fırsatları için tıklayınız
 • En geç 11 Temmuz Pazartesi günü kargoya verilecektir.

TM-AR1, kayıt için mikrofonunuzdan kuru bir ses elde etmenize yardımcı olan bir akustik kontrol filtresidir. Normalde odanıza yansıyan ve mikrofonunuza geri dönen sesi emer ve aynı zamanda ortam gürültüsünün mikrofonun arkasına ve yanlarına ulaşmasını engeller. Sonuç, daha kolay işlenebilen çok daha kuru ve net bir sestir. TM-AR1'in kurulumu basittir. İki sağlam vidayı kullanarak zemin mikrofon standınıza takabilirsiniz.

shock mount'unuzu  veya klipsinizi herhangi bir mikrofonla tutmak için farklı uzunlukta iki ayarlanabilir mikrofon tutucu çubuk dahildir. Tutma çubuğu ile arka panel arasındaki mesafe ayarlanabilir. Veya daha fazla esnekliğe ihtiyacınız varsa mikrofonu tutmak için bom standınızın kolunu kullanabilirsiniz. Katlanabilir kanatlar, kontrol filtresi kullanılmadığında yerden tasarruf sağlar ve ortamınıza göre ayarlamalara izin verir.

*************************************************************
Kayıt için bir mikrofon kullanırken, ses kaynağı iki tür ses üretir. Biri doğrudan kaynaktan mikrofona giren doğrudan ses, diğerine ise duvarlardan, tavandan ve tekrar mikrofona yansıyan sese yansıyan ses denir. Genel olarak, yansıyan ses, kayıt ekipmanı ve ayarlarına rağmen evden ve gerçek kayıt stüdyosundan çok farklı gelebilir. Çoğu durumda, oda kayıt için yapılmadığından, evde yansıyan ses çok iyi gelmez. Sofistike akustik tasarım, standart kayıt stüdyosunda kayıtların daha iyi ses çıkarmasını sağlayan daha iyi yansıyan ses oluşturur.

Kabul edelim. Doğru ses yansıması ile iyi bir ev kayıt ortamı oluşturmak çok zordur. Akustik yansıma iyi rezonansa girmiyorsa, kayıtlar o kadar temiz ve net gelmeyebilir ve özellikle miksinize bir müdahale olabilir, özellikle sesinizi reverb ve delay ile şekillendirmek zordur. DAW'ların efektlerle kurgulamada kullanılmasının popülaritesinin arttığı bu yıllarda, başlangıçta iyi bir ses kalitesiyle kayıt yapmak her zamankinden daha önemli hale geldi. Oda akustiği odada kulağa hoş gelmediğinde, kuru ses, ev kayıt ortamınız için temel çözüm olacaktır.

TM-AR1 Akustik Kontrol Filtresi yalnızca yansıyan sesi emmekle kalmaz, aynı zamanda yansımaları mikrofondan uzak tutar. Bu aracı yükleyerek, mikrofon, mikslemelerinizin ve düzenlemelerinizin kolaylıkla yapılmasını sağlayan harika frekans tepkisi ile yalnızca doğrudan sesi alır.

TM-AR1'i kurmak çok basittir. Sadece mikrofonun etrafına yerleştirin, hepsi bu! Vokal, nefesli çalgı, akustik gitar veya başka herhangi bir enstrümanı ayrı ayrı kaydetmek için kullanıldığında özellikle etkilidir. DAW ortamınızdaki kuru ve net sesi kolaylıkla alabilirsiniz.

Ana Özellikler

 • Kayıt için daha kuru bir ses elde etmeye yardımcı olan akustik kontrol filtresi
 • Ses emici malzeme ile akustik yansımaları önler
 • Katlanabilir tasarım yerden tasarruf sağlar ve ortamınıza göre ayarlamalara izin verir
 • Standa iki şekilde monte edilebilir
 • Farklı uzunluklarda iki destek çubuğu
 • Ayarlanabilir mikrofon konumu
 • Montaj vida dişi çapı: 5/8 inç (15.875 mm)
 • 5/8-inç ila 3/8-inç vidalı adaptör dahildir
 • Boyutlar (G × Y × D): 400 mm × 320 mm × 260 mm
 • Ağırlık: 3 kg

Pop Killer/Pop-up Filter Çok Satanlar