Nord Stage 88 II EX
24

Nord Stage 88 II EX

Dijital Sahne Piyanosu

43418

16.153,80 TL (3563,6  €)

Peşin fiyatına taksit fırsatları için tıklayınız
24 Saat İçinde Kargo
Ödeme Seçenekleri

88 Tuş Hammer Action Sahne piyanosu - EX 2

Şöhreti yakalamış Stage serileri etkileyici bir biçimde, yeni bir yaklaşımla tekrardan yaratıldı. Yeniden düşünülmüş kullanıcı dostu arayüzü, özenle seçilmiş premium tuş yatağı ve neredeyse takıntılı derecede titiz gerçekleştirilen kalite kontroller ile üretilen ve Piyano, Organ ve Synthesizer kategorileri için kullandığı geliştirilmiş ses tasarımı teknolojisi ile Stage 2, profesyonel müzisyenler için bir enstrüman olarak emsalsiz bir biçimde kendisini ön plana çıkartıyor.

Nord Stage 2 EX , Nord Sample Library ile uyumludur ve kendi sample enstrümanınızı oluşturmanıza olanak sağlayan Nord Sample Editor ile hiç bir sınır olmaksızın kendinize has sound'lar tasarlamanıza olanak sağlar. Nord Piano Library ile olan uyumluluğu sayesinde Nord Stage 2, inanılmaz genişleme imkanı sunan bir enstrümandır.

Ana özellikler

Piyano Bölümü

 • Sample tabanlı modern Akustik Piyanolar
 • Gelişmiş Vintage Elektrik Piyanolar
 • Tel Rezonansı
 • Seçilebilir Tuşe Tepkisi
 • Dinamik Pedal Gürültüsü (opsiyonel Nord üçlü pedal ile)
 • Nord Piano Library'ye erişim imkanı

Organ Bölümü

 • Yeni nesil Nord B3 Organ modellemesi
 • Klasik Vox ve Farfisa organlarına sadık kalınmış simulasyonlar
 • Gelişmiş Rotary Speaker modellemesi - yavaş, hızlı ve stop modelleri
 • Draw tuşları ve drawbar pozisyonlarını gösteren LED göstergeler

Synth Bölümü

 • Etkileyici klasik Analog, FM ve Wavetable synthleri
 • Sample Playback
 • Nord Sample Library ile uyumluluk
 • Nord Sample Editor yazılımı pakete dahildir
 • Arpeggiator
 • Master Clock

Global özellikler

 • Kapsamlı Efekt bölümü
 • Tek-fonksiyona atanmış kontrol knobları (çevrilebilir düğme) ve mevcut ayarların durumunu hızlıca görebilme
 • External (Harici) bölümü ile Nord Stage 2'yi master klavye olarak kullanabilme
 • 5 lokasyon ile genişletilmiş Live Mode.

Modeller

Stage 2 EX 3 farklı modele sahiptir:

 • Nord Stage 2 EX 88, serinin en üstü özelliklere sahip tümü ağırlığa sahip çekiç mekanizmalı 88 tuşlu tuş sistemine sahiptir.
 • YENİ Nord Stage 2 EX HP76, yenilenmiş  portatif ancak çekiç aksiyonlu ve piyano ağırlığında 76 tuşa sahiptir. Bu tuşeyi daha önce Electro 3/4 ve 5 modellerinden hatırlayabilirsiniz. 
 • ?Nord Stage 2 EX Compact, 73 tuşlu Yarı ağırlıklı Waterfall klavyeye sahiptir.

Yeni ses bankaları
Nord Stage 2 EX içeriğinde tamamen yeni fabrika ses bankası, piyano seslerinde olduğu gibi, diğer sesler için de tamamen update edilmiş bir sample kütüphanesine sahiptir.

Yenilenmiş Sesler:

 • DX Electric Piyanolar
 • Yaylı Çalgılar
 • Voice 
 • Folk Enstrümanlar

İçerisindeki Sesler
Stage 2'nin içerisinde sesi üreten üç farklı kaynak vardır. Piano, Organ ve Synthesizer bölümlerine özel olarak atanmış bu ses jenaratörler birbirinden bağımsız çalışırlar. Dahası tek bir program içerisinde iki farklı ses kaynağı birleştirilebilerek sonik olarak muazzam bir esnekliğe ulaşılır.

Piyano Bölümü

Stage 2 EX'in Piyano bölümü, teknolojinin en son noktasında olan bir  örnekleme teknolojisi ile, ekstra nüansları ve farklı piyanolara ait  farklı karakterleri kayıpsız bir şekilde kaydeder ve kullanımınıza sunar. Geliştirilmiş  tel rezonansı ile kombine edilmiş piyano sesine böylelikle temel ve armonik rezonans frekansları da kombine edilir. Opsiyonel olarakNord Triple Pedal ile  de piyanonuzu kullanıldığınızda nefes kesen gerçekçilik ve kayıpsız gerçek bir piyano sesine dinamik pedal efektleri de eklenir.  Long Release Mod
Long Release-modu piyano ses örneklemenizi, özellikle legato çalımlarınız için uyum sağlayacak uzun bir release özelliği ekler. Daha düşük damper tansiyonu ayarlanmış bir piyanodan örneklenerek oluşturulmuştur.

Nord Triple Pedal
Nord Triple Pedal (opsiyonel) release ve catch teknikleri de  dahil olmak üzere size çalım özgürlüğü sunan,  yarım pedal özellikli ,  sustain, sustenuto ve soft kontrollerine sahip 3 pedallı bir pedal ünitesidir. Nord Triple Pedal, akustik bir piyanonun pedal  kullanımında ürettiği pedala basma ve çekme seslerini de Nord Piyano bölümünün üretmesini sağlar. Bu özellik piyano çalımınıza dinamik olarak gerçekçilik sağlar.

Organ Bölümü

Dijital olarak modellediğimiz ilk tone wheel organ'ın üzerinden on sene geçti. Stage 2'nin kendine has bileşenleri olan Organ bölümü, çok beğeni toplamış Nord C2 Organ'da da bulunan üçüncü nesil B3 Organ modelimizi kullanmaktadır.

Çoğu profesyonel tarafından şimdiye dek yapılmış en doğru B3 emülasyonu olarak  değerlendirilen Stage 2 Organ bölümü, çeşitli enstrümanların orjinalleri incelenerek içlerinde sesin üretilmesini sağlayan 91 adet hareketli diskin ve diğer bileşenlerin birbiri ile olan etkileşimleri hassas ve detaylı yöntemlerle analiz edilerek, orjinaline bütünüyle sadık seslerin üretilmesi başarılmıştır. Sanal devre sadece panel üzerindeki ayarları değil, aynı zamanda canlı performanslarınızda da gerçeklik duygusunu uyandırır. Stage 2 üzerinde seçebileceğiniz 3 farklı tone wheel modu vardır. Bu modlar fabrika çıkışı olarak enstrümana özel kalibrasyonu yapılmış temiz bir kontrol  hassaslığı ile yıllarca turneden turneye koşmuş emektar bir klavye'nin yıpranmış ve sert karakteristiği arasında bir davranış metodu seçebilirsiniz.

1960'ların iki efsanevi transistörlü organı Vox Continental ve Farfisa Compact'ın da büyük bir özenle tasarlanmış modellemelerine ek olarak Stage 2, C2'den alınan yeni rotary speaker simülasyonunu da bünyesinde barındırır. Gerçek rotary speakerların oda içerisinde oluşturdukları akustik varyasyonların da bu simulasyonda hesaba katılması sayesinde Stage 2'nin organları gerçeğinden ayırdedilemez bir gerçeklikle canlılık kazanır. Kontrol açısından bakıldığında "Draw Düğmeleri" ve "LED bar" göstergelerinin, orjinal mekanik drawbarları değiştirdiği farkedilebilir. Bu değişim ile farklı presetler için özel olarak ayarlanmış draw bar ayarları saklanabilir ve yeniden çağrılabilir. Sadece Organ seslerine özel olarak, Stage 2'nin tuş yatağı, basıldığında en yüksek eşik değerinde cevap verecek şekilde programlanmıştır; böylelikle klavye ışık hızında organ tekniklerine el verişli hale gelirken çalma esnasında otantik bir his yaratır.

Synth Bölümü

Stage 2'nin yeni ve güçlü synthesizer motoru Nord Wave'in DNA'larından üretilmiştir. Klasik analog synthesis, üç operatörlü FM synthesis ve Wavetable synthesis tekniklerini kullanmanın yanısıra Nord Sample Library ile tam uyumludur. önceden sadece Nord Wave ve Nord Electro 3 kullanıcılarının tadını çıkardığı vintage Mellotron ve Chamberlin samplelarına artık Stage 2 kullanıcıları da erişebilmekle kalmayıp, paket içeriğine dahil - Mac ve Pc uyumlu - Nord Sample Editor ile kendi samplelarını istedikleri gibi şekillendirip kendi soundları ile yaratıcılıkta yepyeni bir dünya'nın kapılarını aralayabilecekler.

Synth motoru bünyesinde Klasik Analog Synthesis (dual saw, hard sync ve pulse wave modulation seçenekleri), üç OperatörlüFM Synthesis (32 farklı modülasyon frekansı), Wavetable Synthesis (62 waveform) ve Sample bazlı synthesis yapılmasına olanak sağlar. Sesin karakterine kulağa hoş gelecek biçimde karışan yeni multimode filtresi 12 ve 48db low pass, high pass, band pass ve notch seçeneklerini içerir. Bu filtrelere ilave olarak Amp Envelope, Modulation Envelope, LFO ve Unison özellikleri ile Stage 2'nin güçlü synth kabiliyetleri, sahne soundunuzu dinleyicileri derinden etkileyecek bir noktaya taşır.

Synth bölümünün bünyesinde barındırdığı yeni Arpeggiator, Stage 2'nin master clock'u ile sync edildiği takdirde, kullanacağınız bütün efektler ile mükemmel bir zamanlama içerisinde çalışır.

Programlama ve Kontrol

Programlama'nın ve sahnede kontrolün olabildiğince kolay olmasını sağlamak için sound jenaratörleri ve kontroller için kendilerine ait alanlar tasarladık - Piyano, Organ, Synth. Bu yaklaşım Stage 2'yi programlarken bir parçanızmış gibi kolayca kontrol edebilmenizi sağlamakla beraber aktif ayarlarınızın da anık durumunu gösterir. Kurcaladıkça derinleşen menüler veya içerisinde kaybolacağınız karışık ekranlar yok. İhtiyaç duyacağınız bütün önemli kontroller kendilerine ait tek bir knob'a (düğme) atanmıştır.

Patentli Pitch çubuğu ve Modulation Wheel'in sağladığı maksimum müzikal ifade ile birlikte ses ve efekt parametrelerini fiziksel kontrollere atamanıza imkan sağlayan Morph Grouping tekniği de Stage 2 ile birlikte gelmektedir.

ÖZELLİKLER

arrow Genel
arrow arrow Ana ses seviye kontrolü
arrow arrow Ahşap Pitch Stick
arrow arrow Modülasyon tekerleği
arrow arrow 400 program. 20 x 4 x 5
arrow arrow Program kategorileri
arrow arrow Programları sıralama opsiyonları
arrow arrow 5 Live Buffer (canlı tampon)
arrow arrow 2 bağımsız ayar paneli
arrow arrow 3 morph kaynağı (Modülasyon tekerleği, kontrol pedalı, aftertouch)
arrow Organ Bölümü
arrow arrow B3 Tone Wheel organ, Vox Continental, Farfisa modelleri (full polifoni)
arrow arrow 9 Dijital kontrollü "drawbar"
arrow arrow Perküsyon kontrolleri
arrow arrow Vibrato ve Chorus kontrol
arrow arrow Program başına iki drawbar ayarı
arrow arrow 2-Part Multitimbral
arrow Piyano Bölümü
arrow arrow 1 GBMB Piyano bankası
arrow arrow Akustik Grand piyanolar
arrow arrow Upright Piyanolar
arrow arrow Elektrik piyanolar
arrow arrow Wurlitzer A200 Electric Piano
arrow arrow Clavinet D6
arrow arrow Harpsicord
arrow arrow CP-80 Electric Grand
arrow arrow 40-60 Voice Polyphony
arrow arrow 4 adet seçilebilir velocity eğrisi
arrow arrow Clavinet EQ kontrolleri
arrow arrow 2-part multitimbral
arrow Synth Bölümü
arrow arrow Sample playback synth: 380 MB hafıza, 999 enstrüman
arrow arrow Analog Synth: 10 Modelleme waveform'u (Dual saw, Hard sync, ve PWM gibi)
arrow arrow FM Synth: 2 & 3 operator FM synthesis
arrow arrow Wavetable Synt: 77 Waveform
arrow arrow 18 Voice Polifoni
arrow arrow Unison kontrol - polifoniden kayıp vermeden
arrow arrow Amplitude Envelope
arrow arrow Modulation Envelope
arrow arrow 4 waveformlu LFO
arrow arrow Arpegiator
arrow arrow Rezonanslı 12/24 dB Low Pass Filter
arrow arrow 300 Hafıza, 3 kategori
arrow arrow 2-part multitimbral
arrow Enstrüman efektleri
arrow arrow Unit One: Ring Modülatör, Tremolo, Pan, Wah 1, Wah 2, Autowah
arrow arrow Unit Two: 2 Flanger, 2 Phaser, 2 Chorus Delay (ping-pong ve Tap-Tempo)
arrow arrow Amfi/speaker emülasyonu: 3 farklı simülasyon, 3-band EQ ve overdrive
arrow arrow Rotary Speaker: Seçilebilir hız ve overdrive
arrow Master efektleri
arrow arrow Kompresör
arrow arrow Reverb - 5 algoritma
arrow Klavye
arrow arrow HA88: 88 tuş velocity sensetive, Hammer action keyboard, A-C
arrow arrow HP76: 76 tuş velocity sensetive, Hammer action taşınabilir keyboard, E-G
arrow arrow Compact: 73 tuş velocity sensetive, Yarı ağır keyboard, E-E

GİRİŞ - ÇIKIŞ

arrow 4 atanabilir ses çıkışı
arrow Stereo kulaklık çıkışı
arrow Sustain pedal
arrow Rotor pedal
arrow Organ Swell pedal
arrow Control pedal
arrow MIDI IN
arrow MIDI OUT
arrow USB

SİSTEME DAHİL AKSESUARLAR

arrow Sustain pedal (88 ve HP76 için)
arrow Toz örtüsü (88 ve HP76 için)
arrow Güç kablosu
arrow USB kablosu

BOYUTLAR

arrow Nord Stage EX 88: 1297 mm, 121 mm, 334 mm
arrow Nord Stage EX HP76: 1132 mm, 121 mm, 334 mm
arrow Nord Stage EX Compact: 1111 mm, 102 mm, 297 mm

AĞIRLIK

arrow Nord Stage EX 88: 18,5 kg.
arrow Nord Stage EX HP76: 12,4 kg.
arrow Nord Stage EX Compact: 9,7 kg.