×

Fluid Audio FX8 W 8 inch bas sürücüye sahip yüksek kaliteli referans aktif stüdyo monitörü

54196

5.971,92 TL (658,44  €)

5.792,76 TL nakit fiyatı

Peşin fiyatına taksit fırsatları için tıklayınız
Temin Edilemiyor

Fader Serisi FX8 stüdyo referans monitörü, stüdyolardaki önemli bir problemi çözme fikrimizle ortaya çıkmıştır: 15" boyunda olmayan 8", 2 yollu bir monitörü nasıl yapabilirdik! Bir stüdyo ortamında (ve bir ev stüdyosunda daha çok), bir miks konsolu üzerine uzun ve büyük bir hoparlör koyduğunuzda, önünüzdeki görünümü engellenecektir. Öyleyse, bu büyük hoparlörleri orta alandan olması gerektiğinden daha fazla sağa ve sola açmanız gerekecektir. Ancak, bu durumda da başka sorunlar oluşmaktadır; seste orta alan imajında netlik kaybı ve dinleme konumunuzdaki “sweet point” noktanızın eksilmesi…

Bu problemi şu şekilde aştık;  bas sürücünün merkezine monte edilmiş tweeter ile bir koaksiyel 2-yollu tasarım oluşturduk. Koaksiyel sürücüsü kullanan vintage Manley Tannoy hoparlörlerinden esinlenerek oluşturduğumuz bu tasarımda en büyük farkımız ise bütçenize uygun bir şekilde bu hoparlörü sizlere sunabilmemizdir.

Bu tasarımın iki büyük faydası var;

1) Kabin yüksekliğini küçültebilirsiniz.
Aksi durumda, yukarıda belirtildiği gibi masanızın veya miks konsolunuzun üzerinde büyük ve hantal hoparlörlerin olması kesinlikle iyi bir çözüm değildir. Ayrıca, bu tarz hoparlörlerin çoğunun tweeter’larından çıkan ses, sizin kafanızın üzerinden geçer ve doğru duyumu elde edemezsiniz. Bir şekilde hoparlörleri öne doğru eğmeniz gerekecek –ki bu da kimi zaman zor ve çözümü verimli olmayan bir durumdur.

2) Tüm frekanslar size aynı noktadan yayılarak gelir.
Bu sayede duyum alanınız ve sweet point noktanız genişler. Ayakta dahi dursanız diğer sistemlere göre daha güzel bir duyum elde edersiniz. Pozisyonunuza göre seste değişim minimum oranda olur.

Sürücülerin arasındaki fazın doğru bir şekilde elde edilmesi, büyük orta frekanslar, derinlik ve şeffaflığa sahip olmak için çok önemlidir. Bu koaksiyel tasarım sayesinde sürücüler arasında oluşan faz problemlerini minimuma indirdik. Bu hoparlörlerden müzik dinlerken, miks yaparken, vs faz sorunlarından uzaklaşmış bir duyum elde etmeniz sebebi ile bambaşka bir deneyime sahip olacaksınız.

 FX8'ler ayrıca diğer Fader Serisi hoparlörlerin de tüm özelliklerini ve avantajlarını içerir. Amplifikatör, her bir kabine 130 Watt (Class AB) güç sağlar ve soğutucu ve bekleme devresi, bunların rahat ve güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlar. Class AB amplifikatörler, günümüzde birçok aktif stüdyo monitörlerinde kullanılan ve çiğ sese sahip dijital amplifikatörlerden çok daha iyi ve keyifli sonuç vermektedir. Ön bölme üzerindeki Fader ses seviyesi kontrolü ve bas refleks bağlantı noktası, kullanım ve yerleştirme kolaylığı sağlar.

Kendi fiyat aralığının çok üzerindeki stüdyo monitörlerinden bile daha iyi sonuç veren FX8’ler ile ister profesyonel bir stüdyoda, ister kendi ev stüdyonuzda müzik miksliyor olun, her tür müzikle mükemmel bir şekilde çalışacağına ve duyumunuzu üst seviyeye inanılmaz bir fiyat ile taşıdığınıza şahit olacaksınız.

Çok Satanlar