×

Volca Nubass Vacuum Tube Bass Synth Volca Nubass

56811

1.784,66 TL (240 $)

1.731,12 TL nakit fiyatı

Peşin fiyatına taksit fırsatları için tıklayınız
  • En geç 2 Mart Salı günü kargoya verilecektir.

Vakum lambalı bir osilatör kaynağından çıkan güçlü bir bas sesi.

Modülasyon ve distortion efektlerine sahip bir acid bass makinesi.
 

Günümüz de dahil olmak üzere, dijital teknolojiye sahip elektronik müzik aletlerinin akla gelebilecek her sesi taklit edebildiği bir dönemde bile insanlar analog vakum lambalarının ürettiği sıcak harmonikleri ve distortion'ı ararlar. Bu lambaların kusursuz tonu, kendini diğerlerinden ayıran kelimelerin ötesinde bir kaliteye sahiptir ve bir response curve ile yakalanamaz.

Volca nubass, osilatöründe yeni nesil vakum lambası Nutube ile donatılan ilk analog synth. Vakum lambası artı analog, sesin sıcak, dolgun ve zengin olduğu anlamına gelir. Bilinen transistör ladder filtresi, overdrive ve devasa bir distortion ile birlikte klasik bir bas makinesinin karakterini verir.

Yeni jenerasyon için bir acid bass makinesi Volca Nubass, klasik sesi modern synthesizer tasarımının gücüyle birleştirir.

Vakum lambalı osilatör devresi, çığır açan Nutube teknolojisini kullanarak volca nubassın kalbini oluşturur.

Nutube iki vakum lambası ile donatılmıştır; biri osilatörde sawtooth dalgası veya kare dalga üretmek için kullanılır. Diğer vakum lambası, alt osilatörün drive devresinde kullanılır ve osilatörün altına bir oktav derinlik ve sıcaklık ekler. Bu osilatör ve alt osilatör, sadece gerçek bir vakum lambasının sağlayabileceği harmonik karakteri ortaya çıkaran bir devre yapısı sağlar.

Kendine özgü bir ses üreten transistör ladder low-pass filtresi

Low-pass filtresi, bu bas makinesinin sesini tanımlar; Klasik analog bass synthesizerlarında bulunan transistör ladder tasarımını kullanır. Bu filtre, sadece parlak ile koyu bir ton arasında geçişten daha fazla sesi etkileyebilecek benzersiz bir dinamiğe sahiptir. Geniş tınısal olanakları, onu çok çeşitli dans müziği için ideal kılar; acid house tarzında duyulabilen ayırt edici modülasyonu oluşturmak için kullanabilir ya da tekno için uygun keskin bir karakter ortaya çıkarmak için rezonansı artırabilirsiniz.
Analog drive devresi

nubass, klasik bir pedalı hatırlatan, analog bir devre kullanan overdrive ile donatılmıştır. Düğmeyi sağa doğru çevirmek, hafif bir distortion verirken, sesi basarken sesin kalınlığını artırarak sesi sıkıştırır. Ton düğmesi, yüksek frekans aralığının netliğini de ayarlamanıza olanak tanır.


Parametreleri otomatikleştirmenize izin veren 16 adım sequencer

Volca nubass, çeşitli özelliklere sahip, tam teşekküllü bir 16 adım sequencer ile donatılmıştır; bir ritim makinesiyle birlikte kullanarak, ritim parçaları oluşturabilir veya müzik yapabilirsiniz.

Volca serisinin diğer modellerinde olduğu gibi adım kaydı için 16 tuşu kullanabilir veya tuşları gerçek zamanlı kayıt için bir klavye olarak çalabilirsiniz. Zincirleme özelliği, art arda birden çok patterni oynamanıza izin vererek 16 sıraya kadar döngü oluşturmanıza izin verir.

Motion sequence özelliği, gerçek zamanlı olarak sese yaptığınız parametre değişikliklerini uygulayarak tüm düğme hareketlerini kaydedebilir. Bu, döngü oluştururken veya dinamik ve orijinal olan canlı performanslar için kullanılabilir. Hareket kaydı ile birlikte 16'ya kadar sıralama dahili belleğe kaydedilebilir.

Çalma sırasında belirlediğiniz adımları atlamanıza izin veren bir aktif adım işlevi de vardır; Sequence patternleri, performanslar sırasında gerçek zamanlı olarak düzenlenebildiklerinden daha dinamik ve heyecan verici hale gelir.


Volca nubass'ta groove oluşturmak için üç fonksiyon

Volca nubass'ın sequencer'ı, acid bassların ayırt edici özelliği olan slap ve slide gibi performans tekniklerini ekleyen üç fonksiyon sağlar: bu transpoze, vurgu ve slide fonksiyonlarına, step sequencerdan erişilebilir ve kontrol edilebilir.

Transpoze, bir veya iki oktav daha üstten bir nota ekleyen bir fonksiyondur; Orijinal ses tonda kalırken bas döngüsüne hareket ekler. Accent, ritmi anlamlı kılan dinamikleri yaratmak için bir notaya vurgu yapmaktadır. Acid bass sesi için vazgeçilmez olan slide fonksiyonu, bir sonraki notaya yumuşak bir geçiş sağlar. Bir groove hissi eklemek için bu işlevleri kullanın. Volca nubass performanslarınızda ve kompozisyonlarınızda canlanacak.

Bu üç fonksiyonun her birine rastgele ayarlar uygulanabilir. Tahmin edilemeyen kalıplar oluşturmaya ek olarak, sequencerdan daha beklenmedik ve heyecan verici fikirler çıkaran kalıpları değiştirmeye devam etmek için rastgele ayarları güncelleyebilirsiniz.

Senkronize performans ve harici kontrol sağlayan bağlantılar

Bu ünite Korg groove makinelerine kolay bağlantı için bir sync girişi/çıkışı sağladığından, başka bir volca serisi üniteye veya bir electribe veya SQ-1 gibi bir donanıma bağlayabilir ve sequencer ile senkronize çalmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Standart bir MIDI IN bağlantısı da vardır, böylece volca nubass'ı DAW'ınız için bir ses modülü olarak kullanabilirsiniz.

Ücretsiz müzik yazılımı paketi

Volca nubass'a İzotope'dan, sadece şarkı oluşturmak için değil, aynı zamanda klavye çalma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak AI, “Skoove” ve “Reason Lite” DAW yazılımın yanı sıra KORG ve diğer markaların yazılım synthesizerları da dahildir..

Başka bir deyişle, bu synthesizer'a dokunduğunuz anda, müziğinizi bir üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olacak çeşitli araçlara sahip olacaksınız.

Teknik Özellikler


Klavye           
Multi touch Klavye/step key


Synthesizer   
Tür: Analog ses üretici
Maksimum Polifoni: 1

Yapısı: VTO (oscillator, sub-oscillator), VCF, VCA, EG, LFO, Overdrive


Sequencer     
Part sayısı: 1
Step sayısı: 16 (pattern zincirleme mevcut)

Kaydedilebilen pattern sayısı:16 (No.1 – 10 fabrika presetleri)


Bağlantılar   
Ses çıkışı: Kulaklık (3.5mm stereo mini jack)

Sync: Sync Girişi (3.5mm monaural mini jack, Maksimum giriş seviyesi: 20V), Sync Çıkışı (3.5mm monaural mini jack, Maksimum çıkış seviyesi: 5V)

MIDI: MIDI Girişi


Güç
Pil ömrü: Ortalama 8 saat (alkalin pillerle kullanıldığında)

Güç kaynağı: AA alkalin pil ×6, AA nikel-metal hidrat pil ×6, or AC adaptör “KA-350” (opsiyonel)


Diğer
Dahilinde verilenler: Kontrol amaçlı altı AA alkalin pil, Sync kablosu

Aksesuarlar: (ayrı satılır)KA-350 AC adaptör, SEQUENZ CB-4VOLCA sert kılıf, SEQUENZ CC-VOLCA özel taşıma çantası, SQ-CABLE-6 sync kablosu

Boyutları (E x D x Y): 193 × 115 × 46 mm / 7.61" x 4.54" x 1.82"

Ağırlık: 370 g / 0.82 lbs. (Piller hariç)
 

*Tüm ürün, şirket ve standart isimler, sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır.

*Ürünlerin görünümü ve teknik özellikleri önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir.

Çok Satanlar