×
Bu ürün, (üretimin sonlanması, distribütörlüğünün olmaması vb sebeplerle) satışa kapatılmıştır.

Yamaha DXR15 2-yollu Aktif Hoparlör

Marka: Marka Sahibi : Japonya
56586

34.870,18 TL

DXR15 güçlü D-Sınıfı amplifikatör ile yüksek güce sahip woofer hoparlör ve Yamaha’nın en ileri teknolojilerini birleştirerek sınıfında lider SPL’ler ve tam bant genişliği performansı elde eder. Buraya biraz da D-CONTOUR eklendiğinde kendinizi bir subwoofer hoparlör kullanıyormuş gibi hissedersiniz.


Ürün geliştirme ekibimiz Yamaha’nın profesyonel ses ekipmanları geliştirme konusundaki çok uzun yıllardır birikmiş tecrübelerine dayanan hem yeni hem de yenileştirilmiş bazı gelişmiş dijital teknolojilerden tam olarak faydalandılar. Detaylı crossover yönetiminden, EQ ve zamanlama ayarına limitör ayarlarından, koruma fonksiyonları ve sesin hassas dinamik kontrolüne kadar her şey bu hoparlörlerin mümkün olan en yüksek çıkış seviyelerinde en yüksek ses kalitesi seviyesini üreteceğinden emin olmak için sonsuz simülasyon, fabrika ve saha testine tabi oldu. Yamaha’nın gelişmiş analog sinyal işleme ve akustik teknolojileri ile birleştiğinde ise “D’nin Gücü” bizlere en üst düzey performansı sunuyor.


Yüksek Çözünürlüklü Ses için Ultra-Hassas 48Bit DSP İşleme

Tüm tam takım modellerde crossover ağı için lineer phase FIR* filtreler kullanan Yamaha’nın özel FIR-X tuning™ özelliği bulunur. FIR-X™ tuning hem frekansı ve phase tepkisini optimize ederken aynı anda HF ile LF transdüserler arasındaki zamanlama ayarını düzenler. Bu da crossover noktasında çok yumuşak bir tepki yaratarak tipik, klasik crossover’lar ile mümkün olandan çok daha fazla bir netlik ve görüntüleme sağlar. Tüm sinyaller yüksek çözünürlüklü ses kalitesi için 48bit(76bit akümülatör) yüksek performanslı işlemci tarafından hassas şekilde işlenir. Tüm tam takım modellerde üstün S/N oranına ve dinamik aralığa sahip son derece hassas 24bit ayrı A/D ve D/A konvertörler bulunur.


Her Ses Çıkışı Seviyesinde İstikrarlı Netlik için Akıllı Dinamik Kontrolü


D-CONTOUR tüm ses çıkış seviyelerinde güçlü ve istikrarlı ses veren akıllı çok bantlı bir kompresördür. Çoklu frekans bantlarını sürekli olarak izleyip her biri için optimum EQ ayarını hesaplayarak maksimum ses seviyesi çıkışında bile olağanüstü netlik ve müzikalite korunur. DXR Serisi ile D-CONTOUR iki ayrı ayarı ile sesinizin daha detaylı bir şekilde tuning’ine izin verir; FOH/MAIN modu veya MONITOR modu. FOH/MAIN modu hoparlörler askıdayken veya bir hoparlör standına yerleştirilerek kullanıldıklarında genelde kaybolan alçak uç sesleri telafi etmek üzere alçak frekansı artırır. MONITOR modu ise tamamen yere monitör yerleştirme uygulamasına yönelik olarak optimize edilmiştir; bu mod yerden gelen yansıma nedeniyle artan alçak frekansı akıllı bir şekilde azaltır ve size müziğinizi izleyebilecek muhteşem bir netlik vermek üzere çok geniş bir aralıktaki frekans bantlarını düzgünleştirir. Bu önceden konumlandırılan her iki ayar da yetenekli ses mühendisleri tarafından sayısız adet dinleme testi yapılıp mükemmelleştirilerek sizlere her türlü ses çıkış seviyesinde düşük distorsiyonlu istikrarlı bir ses veren ve dinamik bir performans gösteren çok bantlı bir kompresör sunuldu.


Maksimum Ses için Kapsamlı DSP Koruma Fonksiyonları

Pasif hoparlörler, güç amfileri ve sinyal işlemcilerinden oluşan tipik bir sistemde sistemin her bir parçası için optimal parametreler oluşturmak gerçekten göz korkutan bir iş olabilir. Aktif hoparlörlerin avantajlarından biri de transdüser ve amfi kombinasyonunun mükemmel bir şekilde optimize edilebilmesidir. DSR, DXR ve DXS serilerinin geliştirilmesi sırasında sayısız iç mekan ve dış mekan dinleme testi ile her bir transdüserin dayanıklılığını ve genel amfi çıkışını ölçtük ve test ettik. Test sonuçlarına dayanarak hassas DSP kontrolü kullanarak her model için optimal limitör (sınırlama) noktası ayarlayabildik. Optimal sınırlamanın yanısıra hoparlörlerimizde bizim en üst sınıf TXn Serisi profesyonel güç amfilerinde kullanılan aynı koruma fonksiyonlarının çoğu bulunur. Bir mikroişlemci ve yüksek güce sahip bir DSP monitör tek tek her parçanın tüm unsurlarını korumak üzere güç kaynağının, güç amfilerinin, transdüserlerinin ve süregiden sinyallerin durumunu izler. Sonuç olarak, bu hoparlörler en zorlu koşullarda bile güvenilir şekilde çalışırken tam potansiyelleriyle performans gösterebilirler. - Değiştirilebilir Beyaz Ön LED Tam takım modellerin hepsinde ve DXS hoparlörlerde ön ızgaranın arkasında, güç geldiğinde ışık veren ve sistem sınırlaması miktarına göre parlaklığı değişen beyaz bir LED bulunur.


Yüksek Verimli 1100W D-Sınıfı Amplifikatörler


- Yepyeni Kompakt, Yüksek Güçlü DXR Amfi Modülleri Tüm DXR Serisi hoparlörlerinde DXR’nin HF ve LF transdüserlerine uymak üzere en iyi şekilde tasarlanmış yüksek verimli D-Sınıfı amplifikatörler bulunur Bu yüksek performanslı amfiler 133dB’ye kadar etkileyici bir SPL üreterek 1100W güç ile kendi sınıflarındaki en yüksek ses seviyesi çıkışı sunarlar. Ayrıca bunlar, hoparlörlerin olağanüstü ses performansına ciddi katkıda bulunan çok hızlı atak ve üstün geçiş tepkisi verirler. - Evrensel Anahtarlamalı Güç Kaynağı DXR Serisinde olağanüstü performansı için yepyeni, yüksek verimliliğe sahip anahtarlamalı güç kaynağı bulunur. Güç kaynağı ayrıca çok voltajlı tasarımı ile dünyanın her yerinde kullanıma uygundur.


Sisteme Dahil Akıllı 3-Kanallı Mikser

DXR Serisinde çeşitli girişleri olan sisteme dahil esnek bir mikser bu hoparlörleri basit vokal/enstrüman amplifikasyonu için ideal hale getiriyor. Esnek IN/OUT ile DXR Serisi tam bir ses güçlendirme sistemi oluşturabilir ya da DSR veya DXS Serisi hoparlörleri kullanarak herhangi bir kuruluma sorunsuz şekilde entegre olabilir. - Değişken Mic ve Line Seviyeli Giriş Özelliği Sisteme dahil DXR mikser aynı anda üç farklı girişi idare edebilir. Hem Mic hem de Line seviyesinde girişi kabul etmesi size mikrofondan line seviyeli enstrümanlara ve taşınabilir ses cihazlarına kadar farklı kaynakları bağlayabilme esnekliği verir. MIC pozisyonundayken HPF istenmeyen alçak frekansı azaltmak üzere otomatik olarak devreye girer. - Esnek HPF Kontrolü Tüm DXR hoparlörlerde DSR ve DXS bas hoparlörlerle mükemmel şekilde uyum için esnek HPF kontrolü bulunur. DXR ile kombinasyon halinde hangi bas hoparlörü kullandığınıza bağlı olarak 100Hz veya 120HZ’den birini seçebilirsiniz. DXS Serisi subwoofer hoparlörler esnek LPF ayarları ile sesiniz için optimum HPF/LPF dengesini bulabilmenizi sağlar. - Akıllı Miksaj / Bağlantı Fonksiyonu Her kanalın kendine özel ses kontrolünün olması birbirinde ayrı üç ses kaynağının miksajını yapabilmenizi sağlar. THRU OUT Kanal 1’den gelen giriş sinyalini geçirirken LINK OUT tüm kanallardan karışık sinyal gönderir – bu da papatya zinciri bağlama veya sinyali bir başka yere göndermek için idealdir. LINK OUT bir başka DXR ile kompakt bir SR sistemin konfigürasyonunu yapmak açısından çok yararlıyken LINK MODE stereo ile dual-mono konfigürasyonlar arasında kolayca gidip gelmenizi sağlar.


Dayanıklı, ABS Kabinleri


Tam takım modeller sağlam, rezonans yapmayan ABS kabinlere yerleştirilmiştir ve yüksek ses seviyelerinin yol açtığı titreşimi sönümlemek ve daha az distorsiyon ve üstün ses kalitesi üretmek üzere tasarlanmıştır. Yol testine tabii tutulmuş bu kabinlerde dayanıklılığı ve taşınabilirliğini ciddi oranda artıran dayanıklı çelik ızgaralar, alüminyum tutamaklar bulunur.


Mirror-Modu Yer Seviyesi Monitör Yerleştirme için Simetrik Kabin


DXR12 ve DXR15’in kabin tasarımı sanatçı için daha büyük ,daha tanımlı bir “en etkili nokta” ile simetrik bir ses alanı yaratan ayna-modu monitör yerleştirmeyi mümkün kılar. İster dengeli bir dual-mono konfigürasyon isterse stereo monitör karma kurulum şeklinde kullanılan ayna-modu yer seviyesi monitör yerleştirme performansınızı ciddi oranda zenginleştirebilir.


Çift Açılı Direk Montaj Soketi


Gösterinin yapıldığı alana bağlı olarak, bazen net, eşit bir miksaja engel olan ve seyircilerin dinleme deneyimine gölge düşüren alçak tavanlar veya başka salon özelliklerinin kurbanı olabilirsiniz. DXR’nin direğe takılan soketi akustik enerjiyi yansıtıcı yüzeylerden uzaklaştırmak ve ait olduğu yere seyircinize yöneltmek için iki konum sunar - 0° ve 7°- .


Standart Delikli Cıvatalar ve Opsiyonel U-Braket için Sabitleme Noktaları


DXR Serisi hoparlörlerde standart delikli cıvataların* kullanıldığı bir yere sabitlenerek yapılan uygulamalara izin veren sabitleme noktaları bulunur. Daha farklı kullanım şekli gerektiğinde, opsiyonel U braketler hoparlörlerin hem dikey hem de yatay konfigürasyonlarda basit ve kolay şekilde sabitlenmesini sağlar. *Delikli cıvatalar dahil değildir


Genel Özellikleri;

 • Hoparlör Tipi: Bi-amp güçlendirilmiş hoparlör, 15" 2-yollu, Bass-reflex tipi
 • Frekans Aralığı: 49Hz - 20kHz (-10dB)
 • Nominal Kapsama: Yatay 90°, Dikey 60°
 • LF Bileşenleri: 15" çapında koni, 2" ses bobini, Ferrit mıknatıs
 • HF Bileşenleri: 1.4" diyafram, 1" boğaz sıkıştırma sürücüsü, Ferrit mıknatıs
 • Geçiş: FIR-X tuning™ (doğrusal faz FIR filtre)
 • Çıkış Gücü: Dinamik - 1100W (LF: 950W, HF: 150W); Sürekli - 700W (LF: 600W, HF: 100W)
 • Maksimum Çıkış Seviyesi: 133dB SPL (1m; eksen üzerinde)
 • I/O Konnektörleri: Çoklu girişler (XLR, Telefon, RCA) ve çıkışlar (XLR Thru ve Link Out)
 • İşlemciler: D-CONTOUR (FOH/MAIN, MONITOR, OFF)
 • Güç Gereksinimleri: 100V - 240V, 50Hz/60Hz
 • Güç Tüketimi: 110W
 • Montaj: Üst x2, Arka x1 (M8 x 15mm göz civataları için uygundur)
 • Direk Soketi: 0 veya 7 derece ile 2-yollu özelliklere sahip 35mm
 • Boyutlar: Genişlik - 445mm, Yükseklik - 700mm, Derinlik - 380mm
 • Net Ağırlık: 22.5kg
 • Aksesuarlar: UB-DXR15 (U-braket)
 • Malzeme: ABS (Mat Finish, Siyah)

Yamaha DXR15 2-yollu Aktif Hoparlör Müşteri Yorumları

toplam 0 yorum

Henüz yorum yok

Bu ürün için henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yaparak diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsin.

Aktif Hoparlörler Çok Satanlar