×

Alacağım gitarın sap ayarı yapılarak mı gönderiliyor?

Kargoya verilmeden önce, tüm gitarların ayarları kontrol edilir. Herhangi bir problemle karşılaşılması durumunda, yenisi ile değiştirilerek testlerimizi geçtiği taktirde kargoya verilir.

Tüm gitarların sap ve tel yüksekliği ayarı, üretici firma tarafından zaten yapılmaktadır. Biz sadece problem teşkil edecek bir durum var mı diye kontrol ederiz, ufak tefek ayarlar gerektiriyorsa biz müdahale ederiz. Ciddi problemlere işaret eden durumlar varsa, o gitara hiçbir müdahalemiz zaten olmaz. İlerde yaşanabilecek sorunlar düşünüldüğünde, yenisi ile değiştirmek hem bizim hem de sizin için daha akıllıca olacaktır. Bu yüzden, firmamızın uyguladığı prosedür de bu yöndedir.

Yukarıda, gitarınızın kargoya verilmeden önce, tarafımızca kontrol edildiğinden bahsettik. Gitarınızı çok iyi bir ayarla size göndermiş olsak dahi, yaşadığınız yerin iklimsel koşullarından ötürü, ayarın değişmesi oldukça doğal sayılabilecek bir durumdur.

Ayar gerektirebilecek sebepler;

- Alacağınız gitarın yeni ve daha önce kullanılmamış olması.

- Kullanılan malzemenin organik ve çevre koşullarına göre değişiklik gösterebilme özellikte olması.

- Çalındıkça ve zaman geçtikçe gitarın ayarlarının değişebilmesi.

Bu ayarın en iyi yapılacağı yer de aslında yaşadığınız yer olacaktır.

Gitarınızı aldıktan bir süre sonra ayar gerektirirse, bize gönderebilirsiniz. Bu yüzden taşıma kutusunu atmamanızı öneririz. Bu tür ayarlar firmamızca ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Aşağıdaki bağlantılardandan konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

http://www.scribd.com/doc/11489897/Sap-Ayar
http://www.mygitar.com/forum/showthread.php?t=18613
http://www.turkrock.com
https://www.youtube.com/watch?v=rFaeHse5pdo
http://www.uzmantv.com/elektrogitarda-sap-ayari-nasil-yapilir