Yaşadığımız bu süreçte MyDukkan nasıl çalışıyor? Tıklayın
×

Sözleşme ve Kurallar

Garanti

Firmamızın sattığı tüm ürünler orijinal ve aksi belirtilmedikçe en az 1 yıl üretici firma veya distribütör tarafından garantilidir. Herhangi bir arıza durumunda Arıza Bildiriminde bulunabilirsiniz.

İade

Satın almış olduğunuz bir ürünü, 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

İade edilecek ürünün ticari vasıflarını yitirmemiş olması, ambalaj ve içeriklerinin tam olması gerekmektedir.

Müşteri, ürünü teslim aldığı gibi iade etmekle yükümlüdür. Böyle bir durumda, iade isteğinizi belirten formu doldurup, ürün ve faturanızı firmamıza kargo ile gönderebilirsiniz. Gerekli incelemeler yapılıp iadesinde kusur olmadığı birimlerimizce onaylandıktan sonra, 1 hafta içinde ürün ücreti hesabınıza veya kredi kartınıza geri yatırılacaktır. Bu işlemler sırasında oluşacak kargo ücretlerini size ait olacaktır.

MyDukkan®; üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, *kullanılma gibi durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

* "Kullanılma" ibaresi, ürünlere göre farklı anlam ifade edebilmektedir;

İade etmeyi düşündüğünüz gitar vb. enstrümanlar için özel notumuz;

Aldığınız enstrümanı elbetteki çalmalı test etmelisiniz. Bu detaylı incelemeyi, ürünü aldıktan kısa bir süre içerisinde, evinizde ya da ürünü teslim aldığınız "teslimat adresinizde" yapmalısınız. Kargo taşımasında kullanılan "mukavva kutu" dışında, enstrümanınızı dış ortamlara kılıf-gigbag vb. şekilde taşımayınız. Bu şekilde dış ortamlara taşınan enstrümanlarda, farkında olmadığınız çizik-vuruk gibi durumlar oluşabilir.

Aldığınız enstrümanı; konser, etkinlik, bar programı, prova stüdyosu gibi dış ortamlarda kullanıldığında, iade alınamamaktadır...

Ses kartı gibi kapalı kutu ürünler, distribütör firmaların iade almaması sebebiyle, tarafımızca da iade alınamamaktadır...
Ambalajı açıldıktan sonra, tekrar ambalajlanamayan (Vakum Paket) ürünler iade alınamamaktadır...

MyDukkan® tarafından gönderilen hemen tüm ürünler, ürün kutusunun zarar görmemesi ve dış etkenlerden gelecek çarpma ve sarsılmaya karşı, kabarcıklı naylon ile sarılır veya 2. bir taşıma kutusuna konur.
İade ederken, kabarcıklı naylon koruyucuyu mutlaka kullanmalısınız. İade olasılığına karşın bu materyalleri hemen atmamalısınız.
Aksi durumda, kargo esnasında ürün ambalajı veya kutusunda meydana gelebilecek, yırtılma-çizilme gibi durumlarda, iadeniz kabul edilmeyecektir...


İadesi alınamayan ürünler;

  • Orijinal ambalajı açılmış ürünler geri iade alınamamaktadır.
  • Yazılım içeren Ses kartı vb. ürünler iade alınamamaktadır.
  • Kitap, Dergi, CD, DVD vb kopyalanabilir özellikteki ürünler iade alınamamaktadır.
  • Kurulumu yapılmış ürünler iade alınamamaktadır. Piyano, Davul vb.
  • Ürünün ayıplı ve arızalı çıkması dışında, hijyen açısından tehlike arz edebilecek ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kulaklık, mikrofon vb.
  • Faturası gönderilmeyen ürünler iade alınamamaktadır.
  • Bir süre sonra arızalanan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu tür iade talepleriniz olduğunda, arızalı ürün kapsamında değerlendirilecektir.
  • Orijinal kutu ve ambalajı bozulmuş, kutu üzerine kargo teslimat fişi basılmış, kutu ve ambalaj üzerinde direkt koli bandı kullanılması durumunda iadeniz kabul edilmeyecektir. Bu konuda sorun yaşamamak için, mutlak surette orijinal kutuyu harici bir koruyucu materyal ile sarmalısınız.
  • Üflemeli enstrümanlar özel durumundan ötürü iade alınamamaktadır.
  • Elektrogitar gibi ürünlerin, Pickquard ve manyetik gibi parçaları üzerinde bulunan koruyucu jelatinin çıkarılması durumunda, iade alınamamaktadır...Orijinal kutusu olmayan ürünleri iade ederken dikkat etmeniz gerekenler;

Örn:
İstanbul Agop tek parça zil...
Bu tür orijinal paketi olmayan ürünleri, mukavemeti arttırmak için koli malzemesi ve paketin dış cephesini kabarcıklı naylonla sarıp size gönderiyoruz. Bize iade ederken aynı yöntemle göndermenizi öneririz. Aksi taktirde, taşıma esnasında zarar gören ürünler, tarafımızca teslim alınmayıp, iade işlemi gerçekleşmeyecektir.

İade İşlemindeki aşamalar;

- Gönderdiğiniz ürün, öncelikle tarafımızca incelenecektir. Gerektiği durumlarda, yetkili servis veya tedarikçi firmaya test edilmesi için gönderilecektir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılacaktır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir.

Sözleşme

Sözleşme & Kurallar

- MyDukkan® Müzik aletleri dükkanında, kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi & EFT ile alışveriş yapılabilir. 3 iş günü içerisinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme konulma aşaması, siparişin verildiği an değildir! Ödemenin yapıldığı an olarak belirlenir... Herhangi bir açıklama yapılmadığı sürece, başka bir ödeme seçeneği kabul edilmez.

- MyDukkan® tüm siparişlerinizi, yasaların öngördüğü şekilde, irsaliyeli fatura ile teslim edecektir.

- Ürünlerimizin bir çoğu ithal olduğu için, MyDukkan® genel fiyat sürpolitikasını döviz bazında ayarlamıştır. Satın alma işleminde son aşamaya geldiğinizde, tutar kredi kartınızdan TL olarak çekilecektir.
Havale ve EFT için, ürünün fiyat açıklamasındaki Türk Lirası değerini baz alarak ödeme yapmalısınız.
Dolar olarak belirlenen ürünün fiyatı, her gün girilen kur değeriyle otomatik olarak Türk Lirasına çevrilmektedir.

Sitemizde serbest piyasa döviz kurları geçerlidir.

- Tüm ürünlerimize KDV eklenmiştir.
Ürünlerimizin türüne göre bu oran değişebilmektedir.
Müzik Aletlerindeki KDV , Müzik Kitaplarında KDV %8, Müzik Dergilerinde KDV %1 dir.

- Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından MyDukkan® sorumlu tutulamaz.

MyDukkan®, satışa sunduğu ürünleri, e-ticaret yapan birçok alışveriş sitesinde olduğu gibi stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Listeler güncellense de sipariş verilen bazı ürünler tedarikçi kuruluşların stoklarında kalmamış olabilir. Böyle durumlarda, müşteri temsilcilerimiz tarafından bilgi verilir ve ürün bedeli hesabınıza veya kredi kartınıza iade edilir.

- Satın alınan ürünlerin teslimatı özel anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo ve Yurtiçi Kargo tarafından sigortalı olarak gönderilir.

- Sipariş ettiğiniz ürünler, belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kargo şirketi, tarafımızca ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir.

Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.

Bu yüzden:
Teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen ürünler için tutanak tutturulmalıdır.
Daha sonra, tutanağı 0212 360 38 200212 360 38 20 numaralı telefona fakslayıp bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MyDukan® bu istisnai durumun telafisi için gerekli işlemleri yaparak, ürünün teslimini tekrar yapacaktır.

- Kredi Kartı ödemelerinde, 3. şahısların zarar görmemesi için, alıcıdan kredi kartı son ekstresi ve bazı ayrıntılı bilgiler istenebilir.

Sitemizdeki kayıtlı üyelik bilgileri ve istenen tüm güvenlik bilgileri, alışveriş esnasında güvenliğin sağlanması için istenir ve bu bilgileri MyDukkan® 3. şahıslarla paylaşmamayı taahhüt eder...

- Garanti;
MyDukkan® firmasının sattığı tüm ürünler orjinal ve aksi belirtilmedikçe en az 1 yıl üretici firma veya distribütör tarafından garantilidir. Ürünün garanti kapsamındayken kullanım hatalarına bağlı olmayan arızaları için veya ürünün fabrika çıkışı hatalı üretildiğini düşünüyorsanız, lütfen fatura numaranızı bildirerek Müşteri Temsilcileri ile iletişime geçiniz.

Satın almış olduğunuz bir ürünü 8 iş günü içinde iade edebilirsiniz.

İade edilecek ürünün ticari vasıflarını yitirmemiş olması, ambalaj ve içeriklerinin tam olması gerekmektedir.

Müşteri, ürünü teslim aldığı gibi iade etmekle yükümlüdür. Böyle bir durumda, iade isteğinizi belirten bir dilekçe ile, ürün ve faturanızı firmamıza kargo ile gönderebilirsiniz. Gerekli incelemeler yapılıp iadesinde kusur olmadığı birimlerimizce onaylandıktan sonra, en geç 1 hafta içerisinde ürün fiyatı hesabınıza veya kredi kartınıza geri yatırılacaktır. Bu işlemler sırasında oluşacak kargo ücretleri müşteriden kesilecektir.

- İade
MyDukkan®; üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma gibi durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği şekliyle iade edilememesi durumunda ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

İade edilen ürünler, tarafımıza, Aras Kargo ile gönderilmeli, harici kargo firmalarıyla gönderilen ürünler tarafımızca teslim alınmayacaktır.

- MyDukan.com' dan alışveriş yapan kişi, yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.