×

Berp Trombon Buzz Extension Resistance Piece Large Trombon Çalışma Aparatı

54780

193,10 TL (26,46 $)

187,30 TL nakit fiyatı

Peşin fiyatına taksit fırsatları için tıklayınız
  • En geç 4 Mart Perşembe günü kargoya verilecektir.

Berp Trombon Buzz Extension Resistance Piece Large

BERP'in Doğuşu

Berp, uzun yıllardır bakır nefesli enstrüman icracıları için bir eğitim tekniği olarak kullanılan ağızlık ile çalışma konseptinden geliyor. Ağızlık ile çalışmanın önde gelen isimlerinden biri olan James Stamp'di.Ben Los Angeles Filarmoni'nin bir üyesiyken James ile çalışmaktan büyün onur duydum.James'in öğretileri Berp konseptinin temelini oluşturan alıştırmaları ve pratikleri etkiledi.Öğrenciler parmaklarının ucuna ya da "timsah kıskaç" adını verdikleri lastik bir ekle çalışmalarını yaparken, uygun solunum desteğini doğru kullanmayı öğreniyorlardı.James ayrıca enstrümanın pistonlarını tutmayı da öneriyordu, böylelikle parmaklar ve beynin algısı arasındaki bağlantıdan haberdar olunmasını da istiyordu.Öğrencilerim ve kendim için faydaları en üst düzeye çıkarmak için bu iki fikri bir araya getirip, gerekli adımı attım.-Mario Guarneri/Berp'in Mucidi

BERP Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, Berp daha iyi bir icracı olmanız için kullanabileceğiniz en etkili araçtır.Enstrümanı normal çalışma pozisyonun da tuttuğunuzda, dirençli hava üfleyerek uygun nefes desteğini bulmanıza ve geliştirmenize olanak sağlar.Berp ayrıca enstrümanınızın pistonlarına basarak ya da kulisini hareket ettirerek, ağızlık ve çalma arasındaki bağlantıyı güçlendirerek kulak eğitimine fayda sağlar.

BERP Nasıl Kullanılır?

Kelepçe; Berp'in kelepçesi, enstrümanınızın ağızlık kısmına oturacak şekilde sıkıca oturur.Yuvarlak, altıgen veya dışbükey şekilli ağızlık kısımlara oturacak şekilde tasarlanmıştır.

Eğer ağızlığınızın ucu normal ölçülerden büyükse, kelepçenizin vidasını gevşettikten sonra baş parmaklarınızın desteği ile biraz bastırmanız gerekir. Ya da gevşek gelirse kaymasını önlemek için siyah elektrik bandıyla içine destek yapabilirsiniz.

Çoğu kişi Berp'i ağızlık kısmına paralel olarak saat üç pozisyonunda tutmayı tercih eder.Sizin için en uygun olanı belirlemek için başka konumlarda deneyebilirsiniz.

Hareketli direnç kadranı, trompet, kornet ve korno için, deliklerin altına yerleştirilmeli ve istenen direnci oluşturmak için kısmen kapatacak şekilde yukarı doğru itilmelidir.Trombon, efanyum ve tuba için ise deliklerin üzerini kapatacak şekilde aşağı çekilmelidir. Yeni başlayanlar genellikle biraz daha fazla direnç göstererek iyi bir vızıltı elde etme şansına sahip olurlar.İyi bir vızıldama elde edildikten sonra hem Berp'teki hem de enstrümanda ki ile benzer şekilde olmalıdır.

Çok Satanlar