×

Neden MyDukkan?

MyDukkan.com müzik sektöründe olan ya da müziği bir şekilde hayatında hissetmek isteyen müşterisine en iyi hizmeti sunabilmek için kurulmuş bir e-ticaret sitesi, aynı zamanda ise aynı paydada buluşan müzik severlerin dilinden ve ruhundan anlayan sosyal bir platformdur.

MyDukkan’ın sadece bir e-ticaret sitesi olmayıp müzik ruhundan anlayan bir platforma dönüşmesinde MyDukkan’ın kurucusu Selçuk Uzunhasanoğlu’nun müzisyen bir geçmişe sahip olması yatmaktadır.

Marmara Üniversitesi Müzik Eğitim Fakültesi Klasik Gitar Ana Dalı mezunu olan Selçuk Uzunhasanoğlu, müziğe dair söyleyecek bir şeyleri olan insanların buluşabileceği, dostluklar kurabileceği bir adım atmak istedi. Bu bağlamda Türkiye’deki gitaristleri buluşturmak için ilk olarak MyGitar sitesini kurdu. Zamanın en popüler gitar forumlarından biri olan MyGitar, müziğe dair pek çok çeşitli içeriğin paylaşıldığı, buram buram müzik kokan bir site haline geldi. Zaman içinde MyGitar, “Solo Doğaçlama Yarışması” isminde Türkiye’de bir ilk olan en kapsamlı gitar yarışmasını düzenleyerek başarısını sürdürdü.

Aynı zamanda Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda ve çeşitli müzik dershanelerinde klasik gitar öğretmenliği yapan Selçuk Uzunhasanoğlu, doğru bir müzik eğitimi için kendi hazırladığı şarkı notalarından bir gitar repertuarı kitabı yayınladı. “Müzikte Mavi Sayfalar” isimli kitap, bu alanda yazılan ilk ve en doğru kaynaklardan biri olması açısından çok beğenilmiş ve birçok müzik öğretmeni tarafından takdir ve teşekkür toplamıştır. Örnek Notalar

Hayatının her alanında müziği yaşayan birisi olarak yıllarca klasik gitar ve akustik gitar özel dersleri vermiştir.

Arka planda müziğe dair pek çok adım atan Uzunhasanoğlu, 1989 yılından itibaren çeşitli barlarda sahne aldı. Kendi kurduğu gruplarda hem gitar hem de solistlik yaparak müzik severlerin ruhuna hitap etti.

1995 yılında sevilen sanatçı İlhan Şeşen’e bar ve konser programlarında klasik gitar ve geri vokal yaptı, Berke Özgümüş, Bora Uslusoy ve Tarık Sezer gibi müzisyenlerle birlikte sahne aldı.

Sadece sahnede yer almayan Uzunhasanoğlu, 90'lı yıllarda TRT'de yayımlanan “Pandora’nın Kutusu” isimli programda Müzik Direktörlüğü yaptı. Aynı programda Doğan Canku ve Derya Köroğlu gibi birçok sanatçıya eşlik etti.

Şimdi ise, gerçek anlamda müziğin her bir noktasında yer almış ve aynı güdüyü besleyen insanlara ön ayak olan bir müzisyen olarak 2004 yılında kurduğu MyDukkan’ın başında yer almaya devam ediyor. Hem fikir babası hem de yöneticisi olduğu MyDukkan’da, Türkiye’de distribütörlüğü olan her marka ve modeli bünyesinde barındırmayı hedefleyerek müzik severlerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. A’dan Z’ye, geçmişten bugüne müzisyenliğin ne demek olduğunu ve ne tür ihtiyaçların doğabileceğini deneyimleyen Uzunhasanoglu, Mydukkan müşterilerinin ihtiyaçlarına en doğru şekilde yanıt vermeyi misyon edinmiştir.

MyDukkan bünyesinde de kendisi gibi müzisyen bir ekiple çalışmaya özen gösteren Selçuk Uzunhasanoğlu, müziğe ve müzik severlere katkıda bulunmak amacıyla her türlü yeniliği MyDukkan’a katmaya çalışıyor ve her daim en iyisini sunmaya devam ediyor.

Bu sebeple MyDukkan sadece müzisyenlerin ihtiyaçlarına kulak veren bir e-ticaret sitesi değil aynı zamanda müziğin içinde olan insanların gerçek anlamda dilinden anlayan canlı, dinamik, sosyal ve melodik bir platformdur.