×

Cox DC6MJ-BK Cajon

Cox
Marka: Marka Sahibi : Çin
Temin Edilemiyor

Cox perküsyon ve orff müzik aletleri markası, dünyadaki birçok kültürden perküsyon ve orff çalgıları temsil etmekte ve üretmektedir. Neredeyse tüm perküsyon ve orff çalgıları yüksek ustalıkla üreten ve makul fiyatlarla bizlere sunan Cox, malzeme kalitesi ve makul fiyatları sebebiyle en çok tercih edilen perküsyon markasıdır.

Perküsyon veya vurmalı çalgılar; bagetle, elle veya benzer başka bir çalgıyla vurma, sürtme veya ovma yoluyla ses çıkaran enstrüman türüdür. Vurmalı çalgılar, birçok farklı müzikal kişiliğe sahip, insan sesinden sonra en eski çalgı türü olduğu düşünülen müzik aletleridir. Vurmalı çalgılar müzikte ritim yapısı kurulmak için kullanılır. Ritim, eski Yunancada ‘akış’ anlamına gelmektedir. Değişen uzunlukta vuruşların ortaya çıkardığı ses bütünlükleri ve serileri, ritimleri oluşturur. Modern müzikte ritim yapıları, genellikle perküsyon aletleriyle icra edilir.

Cajon nedir ?

Bas sesler için çalma yüzeyinin orta kısmına, tiz sesler içinse yüzeyin kenar kısımlarına vurularak ses üretilen bir vurmalı/perküsyon çalgıdır. Bazı cajonlar daha geniş ses yelpazesi sunmak için ayarlanabilir kort sistemiyle üretilmiştir. Cajonlar özellikle flamenko ve latin ritimlerinin olmazsa olmazıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

  • DİKEY ÖLÇÜ: 48 cm
  • YATAY ÖLÇÜ: 30 cm
  • DERİNLİK: 30 cm
  • AĞAÇ: Akçaağaç (Maple)

Cox DC6MJ-BK Cajon Müşteri Yorumları

toplam 0 yorum

Henüz yorum yok

Bu ürün için henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yaparak diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsin.

Kajon (Cajon) Çok Satanlar