×

Fluid Audio FX80 Referans Monitör Hoparlör (TEK)

Üretim: Üretim Yeri : Çin
56621

3.176,61 TL (405,92  $)

3.081,31 TL nakit fiyatı

Peşin fiyatına taksit fırsatları için tıklayınız

En geç 1 Ekim Perşembe günü kargoya verilecektir.

Yeni FX Serisi Koaksiyel Stüdyo Monitörleri
Başarılı FX8'imizi geliştirdik ve şimdi FX80'i tanıtıyoruz.
Kullanıcıların geri bildirimlerini aldık ve bütün bahsedilenleri geliştirdik.
Bu fiyat aralığındaki en iyi duyulan stüdyo monitörü olduğunu iddia ediyoruz.

Yeni “Kontur Kaplamalı” Tasarım
Orijinal "keyhole" tasarımına sadık kalan FX kasası, sadece çok hoş görünmekle kalmayan, aynı zamanda kabin kırılmasını iyileştiren kompleks bir ön yarıçap bölmesi ile güncellendi.

Koaksiyel Sürücü
Woofer'ın ortasına, koaksiyel bir konfigürasyonda 30mm “silk dome” (ipek kubbe) tweeter yerleştirildi. Bu fiyat aralığında kimsenin kullanamadığı bu teknolojiyi kullanmak, onu "point source" bir cihaz haline getirir, yani tüm sesler tek bir noktadan yayılır. Bu özellik, eksen dışı yanıtları iyileştirmek için çok önemlidir, aynı zamanda daha kompakt olduğu için çok daha az yer kaplamasına olanak tanır.

Duvarlar için DIP Anahtarları
Bazen mix yaptığımız alanlar akustik olarak en uygun yer olmayabilir (özellikle bir ev stüdyosundaysanız).
FX serisi monitörler, odanızdaki akustik problemlerden kaynaklanabilecek sorunları minimize etmek amaçlı EQ anahtarlarıyla donatılmıştır. DIP anahtarlarının nasıl çalıştığını göstermek için arka panele uygun şekilde basılmış bir görsel ve kullanma kılavuzunda daha ayrıntılı bir açıklama vardır.

Class D ve DSP destekli
Fader Serisindeki bir başka güncelleme ise Class D amplifikasyondur. Bu güncelleme ile daha temiz, daha güçlü ve daha fazla headroom’a ek olarak bağımsız bir DSP entegrasyonu da eklendi. Dijital olarak kontrol edilen crossover, her bir hoparlörü daha stabil hale getirdi. Yeni FX serisi, gerçekten de evinizde ya da kayıt stüdyonuzda 21. Yüzyıl’a ait bir referans monitörü olmasını sağlayacak.

LED göstergesi
Ön paneldeki ışıklı LED yalnızca FX monitörünün açık, kapalı veya bekleme modunda olduğunu gösteren bir ışık değildir, aynı zamanda hoparlörlerinizi kulak seviyenize uygun şekilde hizalamanızı sağlayan bir hizalama işareti görevi görür.

Ön Bölmede Konumlanan Bas Yuvası Tasarımı
Bas refleks yuvası, hoparlörün bas çıkış verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için kabini şekillendririr. Sadece bas frekansları dinleyiciye doğrudan yaymak için değil, aynı zamanda stüdyonuza monitörü istediğiniz gibi konumlandırmanızı sağlamak için ön panele yerleştirildi.

Güncellenmiş Tweeter Izgara Koruması
Tweeter’ın woofer'ın ortasında konumlandığı FX koaksiyel tasarımı, çok dayanıklıdır. Bu nedenle, woofer için olağanüstü koruma sağlar. Fakat tweeter'ın da korunmaya ihtiyacı vardır, bu yüzden tweeter'ın hassas ipek diyaframını korumak için küçük, çelik delikli bir ızgara eklendi.

Sahne ve Derinlik
Yüksek kaliteli hoparlör sürücülerini alıp amplifikatörlü bir kabine koymak ve onu mükemmel bir hoparlör olarak adlandırmak önemli bir şeydir. Ancak şeffaf bir referans monitör için bu sadece başlangıçtır.

Sadece flat (düz) frekans tepkisini değil, aynı zamanda Fluid Audio monitörlerinin ayırt edici özelliği haline gelen ses derinliğini optimize etmek için özel bir crossover tasarımı ve bir çok dinleme oturumları gerçekleştirildi.

Bu, mix'inizin harika duyumunun sadece FX hoparlörlerinizde duyulmasını değil stüdyo dışındaki hoparlör sistemlerine de başarılı bir şekilde dönüştürülmesini sağlar.

Özellikler
• Frekans yanıtı: 35Hz - 22KHz (+/- 3db)

• Crossover frekansı: 2.4KHz

• Düşük frekanslı amplifikatör gücü: 60 watt

• Yüksek frekanslı amplifikatör gücü: 50 watt

• Signal-to-noise: 90dB (typical A-weighted)

• Polarite: + girişindeki pozitif sinyal, dışarı doğru bir LF displacement üretir

• Giriş empedansı: 20 k ohm balanslı, 10 k ohm balanssız

• Giriş hassasiyeti: 85 mV pink noise girişi, maksimum ses seviyesi ile bir metrede 95dBA çıkış SPL üretir

• Güç: 100V - 240V ~ 50/60 Hz

• Koruma: RF paraziti, çıkış akımı sınırlaması, aşırı sıcaklık, transient açma / kapama, subsonic filtre, harici şebeke sigortası

• Kabin: Vinil Lamine MDF

• Boyut (tek monitör): 340mm x 254mm x 295mm

• Ağırlık (tek monitör): 7,8 kg

Çok Satanlar