×
Gençlik Koroları İçin Koro Dağarcığı
7

Gençlik Koroları İçin Koro Dağarcığı Kitap - Muhammer Sun

45015

27,78 TL

%10 kampanyalı fiyatı
25,00 TL

Peşin fiyatına taksit fırsatları için tıklayınız

En geç 27 Ağustos Salı günü kargoya verilecektir.

Çocuk ve gençlik koroları, ülkemizdeki çoksesli müzik gelişiminin temeli olacaktır.
Bütün yurtta, (her okulda - her ilçede - her ilde) çocuk ve gençlik korolarının kurulması özendirilmeli, desteklenmelidir. Bestecilerimiz, bu tür topluluklar için daha çok beste yapmalı, her türlü birikim basılarak - yayınlanarak korolara sunulmalıdır.
Bölgelerde ve yurt çapında koro şenlikleri düzenlenmesi, korolar arasında yarışmalar açılması, görsel ve basılı yayın organlarında korolara ilişkin bilgi ve haberlerin yayınlanması, bu yoldaki gelişmeyi hızlandıracak; "Birlikte ve çoksesli şarkı söyleme kültürümüz" gelişecek, Türkiyemizdeki müzik eğitimi, çocuk ve gençlik koralarıyla yurt çapında çiçek açacaktır.

Bu yolda çalışan değerli müzik eğitimcilerini ve onların sevgili öğrencilerini kutluyorum; onlara başarılar diliyorum.

SUN Yayınevi, bu aladaki çalışmalarınızda size, yayınlarıyla destek olacaktır."
"Koro Dağarcığı" ilk kez, 14 yıl önce yayınlanmıştı. SUN Yayınevi, Koro Dağarcığı'nı bu kez genişleterek yayınlamaya karar verdi.

İlk basılan Koro Dağarcığı içinde 16 eser vardı, bu basımda onlara 11 eser daha eklendi. Böylelikle, Koro Dağarcığı içindeki eser sayısı 27'ye yükseldi. 38 sayfalık kitap 84 sayfa oldu. Dağarcığa eklenen 11 yeni parçanın çoğunluğu Türk bestecilerinin eserlerinden seçildi. Bunlar arasında, Muammer Sun'un çok sevilen ve ısrarla aranan iki eseri de var: "Sevgi Her Şeydir" ve "İzmir'in Dağalarında" (Piyano Eşliği ile birlikte.)
Elinizdeki bu kitap, yeni kapak kompozisyonuyla, yeni sayfa görüntüsü ve Ajans Türk basımevi farkıyla, sizler için özenle hazırlandı.
Koro şeflerinin ve korocuların beğenerek kullanacaklarına inanıyorum.

  • Sayfa Sayısı: 24
  • Baskı Yılı: 2005
  • Dili: Türkçe
  • Yayınevi: Sun Yayınevi
  • Sayfa Sayısı: 24
  • İlk Baskı Yılı: 2005
  • Dil: Türkçe
  • ISBN: 9799756216063

Çok Satanlar