×

Genelec 8330A Aktif Monitör Hoparlör (Tek)

39829

38.556,43 TL (1.080,00 €)

%5 kampanyalı fiyatı

36.628,61 TL
  • En geç 22 Mayıs Çarşamba günü kargoya verilecektir.
Ücretsiz Kargo

3000 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

Kargo Logo

Günümüzün profesyonel kullanıcılarına günümüzün en ileri ve kullanışlı dinleme monitor çözümü

Genelec’in yıllardır istikrarla devam ettirdiği profesyonel uygulamalar için profesyonel dinleme çözümlerine yeni bir ürün daha eklendi: İki yollu Smart Acvive Monitor (SAM) 8330. Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde tüm dünyada içerik oluşturma  konusunda giderek artan bir talep ortaya çıkmıştır. Bu artış herkesin çalışma şekillerinde ciddi değişikliklere yol açmıştır. Günümüzde ses prodüksiyonları her zamankinden daha da sıkışık ve zor çalışma ortamlarında yapılmaktadır.

Bu durum akustik problemler ortaya çıkarmakta ve dinleme kalitesini düşürmektedir. Profesyonel ses mühendislerinin dinleme monitörlerine tümü ile güvenmeye ihtiyacı vardır. Bunu gerçekleştirebilmek için monitörlerin kendilerini bulundukları ortama adepte edebiliyor olması gereklidir. Bugün Genelec son 8 yıldır başarı ile uyguladığı ödüllü Smart Active Monitor ve AutoCal sistemlerini bir sonraki aşamaya taşımaktadır.

Küçük boyutlar
Yeni, alüminyum döküm 8330 Smart Active Monitörü Genelec’in Minimum Diffraction Enclosure (MDE)* ve Directivity Control Waveguide (DCW) teknolojilerini barındırmaktadır.

Arttırılmış performans
Genelec’in araştırma ve geliştirme departmanı son derece entegre çalışan yazılım ve donanımlar tasarlamaktadırlar. 8330 ve 8320 boyut olarak küçük olmalarına ragmen performans’ta benzersizdirler. Sinyal işleme için kullanılan floating-point DSP işlemcileri ve Genelec tarafından özel tasarlanmış Class D amplifikatörleri ile bu yeni SAM sistemleri, Genelec’i broadcast, post-production ve müzik üretiminde lider marka olmasını sağlayan ileri görüşlülüğünü bir kez daha ortaya koymaktadır.

Küçük odalar için akustik çözüm
Genelec’in SAM teknolojisi küçük odalardaki akustik problemleri ile başa çıkabilmek için vazgeçilmez bir araçtır. Sam sistemi otomatik olarak her monitörün göreceli seviyelerini, ses hareket zamanlarını ve oda cevabı düzeltmelerini yaparak hoparlörlerin optimize edilmelerini sağlar. Böylelikle ister projeler başka odalarda dinlensin, ister hoparlörler başka odalarda kullanılsın SAM teknolojisi kullanıcıya her zaman en doğru sesi en doğal ve distorsiyon'suz şekilde verecektir.

Teknolojiler
Genelec'e özgü Intelligent Signal Sensing (ISS) (Akıllı sinyal algılama) özelliği ile herhangi bir sinyal gelmediğinde otomatik olarak bekleme moduna geçerek güç harcamasını 0.5 watt'tan daha düşük bir seviyeye çekmektedir. Girişe bir sinyal uygulandığında herhangi bir gecikme olmaksızın hoparlör tekrar aktif duruma geçer. ISS Avrupa birliğinin en son uygulamaya koyduğu tüm gereksinimlerini ve ErP 2013 direktiflerini tümü ile karşılamaktadır.

Her Genelec 8330 monitörü, standart olarak Iso-Pod sistemiyle gelmekte ve bu sistem sayesinde, istenildiğinde yatay ya da dikey pozisyonda kullanılabilmektedir. Ayrıca, monitörün akustik koordinatını dinleyiciye göre ayarlamak da mümkündür.

(*) MDE (Minimum Diffraction Enclosure) kabin, pürüzsüz bir frekans cevabı sağlanabilmek için, yuvarlatılmış köşelerden ve hafif eğimli ön ve yanlardan oluşmaktadır.

Göze çarpanlar

  • Kullanılan ortama uyum sağlayan SAM teknolojisi ile her ortamda doğru sound
  • Bilgisayar destekli GLM programı sayesinde her zaman en doğru sonuç ve en yüksek perfomans
  • GLM network sayesinde 30 adet hoparlörü kontrol edebilme
  • Genelec Autocal dinleme alanındaki akustik cevabı ölçüp hoprlörlere gerekli düzeltmeyi yaparak odanın getirdiği akustik düzensizlikleri en aza indirir.
  • Fabrika çıkışında her ürün tek tek test ve kalibre edilerek ürünlerin birbirleri ile mümkün olduğunca aynı cevabı vermeleri garantilenir.


TEKNİK ÖZELLİKLER
Frekans aralığı45 Hz - 23 kHz (-6 dB)
Frekans cevabı58 Hz - 20 kHz (±1.5 dB)
SPL
Max kısa süreli SPL> 104 dB SPL
Max uzun süreli RMS çıkış> 96 dB SPL
Max peak akustik çıkış (Müzik / Stereo)> 110 dB
Hoparlörler
Bass5"
Treble3/4" metal dome
Crossover frekansları2.9 kHz
Amfi gücü (kanal başına)
Bass50 W
Treble50 W
Nominal çıkışta toplam THD<0.05%
Giriş / Çıkış
Digital AES/EBUXLR IN ve OUT
Analog GirişXLR dişi
100 dB @ 1 mt. için Analog giriş seiyesi-6 dBu (GLM ile ayarlanabilir)
Max analog giriş24 dBu
Güç Harcama (ISS aktif / bekleme / max)< 0.5 / 3.0 / 50 Watt
Kabin boyutları (Y x G x E)299 x 189 x 179 mm
Kabin Ağırlığı5.5 kg


Genelec 8330A Aktif Monitör Hoparlör (Tek) Müşteri Yorumları

toplam 0 yorum

Henüz yorum yok

Bu ürün için henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yaparak diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsin.