×

Korg EK-50 Entertainer Keyboard Org

55107

7.761,98 TL (475 $)

7.529,12 TL nakit fiyatı
Peşin fiyatına taksit fırsatları için tıklayınız
Temin Edilemiyor

En sevdiğiniz şarkıları çalmak veya dinletmek istediğinizde veya orijinal bir şarkı olabilecek bir melodiyi yazmak istiyorsanız, Müziksel potansiyelinizi fark etmenize yardımcı olmak için KORG burada. KORG EK-5 herhangi bir müzik seviyesinde eğlenebileceğiniz bir eğlence klavyesi ve sizinle birlikte büyüyen bir enstrüman.

Otomatik eşlik “Ritmler”, klavyeyi çalarken tüm destek bandını sağlar. Çalmaya başladığınız andan itibaren, aklınıza gelen ifadeleri eklemenize ilham vermek için zengin eşlikler yaratılır. Performans becerisi kazandıkça, müzikal yaratıcıllığınızın fikirlerine şekil vermek için daha gelişmiş işlevlere kolayca erişebilirsiniz.

Performansınızı destekleyen ritmler

EK-50, sol tarafta sadece bir parmağınızla otomatik olarak zengin bir eşlik oluşturmanıza veya akor çalmanıza olanak veren “Styles” adı verilen otomatik eşlik özelliğiyle donatılmıştır. Bu eşlik, çaldığınız klavye pozisyonuna veya akoruna göre değiştiği için, melodiyi sağ elinizle çalarak kolayca doğaçlama yapabilirsiniz. Yüzlerce şarkıyı bir parmak dokunuşuyla bilen bir gruba öncülük etmek gibi.

EK-50’nin yerleşik Ritmleri, dünyanın dört bir yanından gelen 280'den fazla müzik türünü kapsamaktadır. Bunların her biri, basit ve karmaşık arasında değişen dört çeşitlemenin yanı sıra şarkının başlangıcı ve sonu için bir giriş ve bitiş içerir. Bu butonları ritim ile zaman içinde değiştirerek performansınıza çeşitlilik katabilirsiniz.

Ritmleri değiştirdiğinizde otomatik olarak önerilen bir “STS” (Tek Dokunuşla Seçme) işlevi de vardır. Öğrenme, oluşturma veya performansa odaklanabilmeniz için tüm kurulum ve kullanıma hazır, mükemmel bir ses ve Stil eşleştirmesidir.

Çok çeşitli sesler

EK-50, piyano, keman, saksafon ve davul gibi 702'den fazla gerçekçi ses içerir. İster solo performans sergiliyor olun, ister grup halinde çalıyor olun, ihtiyacınız olan sesi seçip çalabilirsiniz. Bölme işlevini klavyeyi bölmek ve aynı anda farklı sesler çalmak için de kullanabilirsiniz - sağ elinizle piyano ve solla  bas gibi. Bu, farklı ses kombinasyonları ile ekstra eğlence sağlar.

Çok sayıda işlevi sezgisel yapan bir düzen

İşletim panelinin ortasında, seçili olan ses ve ritm adlarını kolay görünürlük için büyük karakterlerde gösteren parlak ve net bir ekran vardır. Ana düğmeler, her bir fonksiyonun ayarını görselleştirmenize yardımcı olan kendi LED'leri ile aydınlatılır. Ayrıca, seçili olan sesten bağımsız olarak, istediğiniz zaman piyano sesine geri dönmenizi sağlayan bir “Kuyruklu Piyano Düğmesi” vardır.

Her yerde kolayca eğlenmek için dahili hoparlörler

Enstrümanda güçlü 10W x 10W stereo hoparlörler bulunur. Sadece cihazın kendi sesini değil, aynı zamanda giriş jakına bağladığınız harici bir cihazın da sesini çıkartabilirler. Ayrıca, bir nota standı ve AC adaptör dahildir, bu sayede kutudan çıktığı gibi hazırsınız. EK-50 ayrıca AA pillerle de çalışır (ayrı olarak satılır), böylece hareket halindeyken de çalabilirsiniz!

Anında, eksiksiz çalma ayarları için Kullanışlı Müzik Stilleri

EK-50, bildiğiniz şarkılara uygun ritmi, sesi ve temposu önceden ayarlı 64 “Müzik Stili” içerir. Sadece bir Müzik Stili seçip çalmak, orijinal şarkılar için doğaçlama yapmak veya fikirler oluşturmak için kolay bir yoldur.

Performans esnasında favori şarkılarınızı enstrüman ile çalma

Yeni bir şarkı fikriniz mi var? Performanslarınızı EK-50'ye kaydedebilir ve saklayabilirsiniz. Şarkı modu, kendi orijinal kreasyonlarınızı, dahili demo şarkılarınızı, MP3 veya WAV ses verilerini ve piyasada satılan herhangi bir USB flash sürücüsünde kayıtlı olan SMF (Standart MIDI Dosyası) verilerini oynatmanızı sağlar. Bu şarkılar çalarken de üzerine çalabilirsiniz.

Teknik Özellikler
 

Klavye
61 tuş (velocity hassasiyetli) 
Dokunuş kontrolü: Yumuşak (hafif), Orta (standart), Sert (ağır), Sabit
Ses Üretimi
Stereo PCM ses üretici
Maksimum Polifoni
64 ses
Sesler
702'den fazla ses, 41 davul kiti (GM uyumlu setler dahil)
Klavye Setleri
170 setten fazla
 
Efektler
Eşlik Bölümü
2 stereo dijital multi-efekt
Klavye bölümü
2 stereo dijital multi-efekt
34 tür (148 varyasyon)
 
Ritmler
280'den fazla preset 
2 intro, 4 variation, 2 fill, 1 count in/break, 2 ending, synchro start/stop, tap tempo

Müzik Türleri
64 tür
Demo Şarkılar
18 şarkı
Ses çalar
MP3, WAV (44.1 kHz)

Sequencer
Kayıt
Gerçek zamanlı kayıt (Style mode), maksimum 999 şarkı (ortalama 100,000 nota), 12 track (4 klavye bölümü + 8 otomatik eşlik bölümü), orjinal format (SMF0'a convert edilebilir)
Çalma
Song play destekler (şarkı çalarken üzerine klavye ile çalma), SMF (Standard MIDI File) formatı 0 veya 1

Scale
11 tür (kullanıcı scale dahil)

Kontroller
Power btuşu, VOLUME düğmesi, joystick, STYLE/[MUSIC STYLE] tuşu, SONG/[DEMO SONG] tuşu, KEYBOARD SET/[STS] tuşu, GRAND PIANO tuşu, PART MUTE/[SOUND SELECT] bölümündeki her tuş, SETTING/[EFFECT] tuşu, MEDIA tuşu, SPEAKER EQ/[SPEAKER OFF] tuşu, [SHIFT] tuşu, ENSEMBLE tuşu, SPLIT tuşu, METRONOME/[BEAT SELECT] tuşu, TAP TEMPO/[TEMPO LOCK] tuşu, TRANSPOSE b ve #/[OCTAVE –/+] tuşları, tekerlek, CATEGORY tuşu, value tuşları, + tuşu, - tuşu, STYLE/SONG bölümündeki her tuş, SET LIST bölümündeki her tuş

Set listler
10 banka × 4

Metronom
Tempo, beat, volume

Tempo
30–240
 
Key Transpoze
C (-12) 'den C (0) 'dan C (+12)

Akort
427.5–452.9 Hz

Giriş/Çıkış
Ayak kontroller girişi
6.3 mm (1/4") phone jack
AUDIO IN girişi
3.5 (1/8") mm stereo mini-phone jack
Çıkış L/ MONO, R 
6.3 mm (1/4") phone jack (balanssız)
Kulaklık girişi
3.5 mm (1/8") stereo mini-phone jack
USB A port
CİHAZA YÜKLEME için USB flash belleği ve kontrolörleri bağlama
USB B port
CİHAZDAN YÜKLEME için USB flash belleği bilgisayara bağlama

Hoparlör sistemi
Amfi
10 W × 2
Hoparlörler
120 mm (4.72") çift-koni hoparlörler × 2 (bass refleks kutu-türü)
Hoparlör EQ
8 tür
 

MIDI
USB MIDI

Ekran
Arkadan aydınlatmalı Custom LCD 

Güç Kaynağı
AC adaptör (dahil) veya AA piller (alkaline dry cells veya nickel-metal hydride pillerle) × 8 (ayrı satılır)

Pil Ömrü
alkaline dry cells kullanırken: ortalama 7 saat

Güç tüketimi
8 W (0.1 W standby modunda)

Boyutları (E x D x Y)
994 mm × 392 mm × 132 mm/39.13" × 15.43" × 5.20" (nota standı hariç) 
Nota standı takılı haldeyken boyu: 329 mm/12.95"

Ağırlık
7.5 kg/16.53 lbs. (nota standı ve piller hariç)

Dahilinde verilenler
AC adaptör, nota standı
 
Aksesuarlar (ayrıca satılır)
XVP-20 volume/expression pedal, EXP-2 foot controller, DS-1H damper pedal (yarı-pedal destekler), PS-1 pedal switch, PS-3 pedal switch, SC-EK/Pa soft case

Org Çok Satanlar