×

Öyküleriyle Halk Türküleri Kitap - Hamdi Tanses

39025

15,00 TL

%10 kampanyalı fiyatı
13,50 TL

Peşin fiyatına taksit fırsatları için tıklayınız

Özel Stoğumuzda 2 Adet Vardır

2 adede kadar sipariş vermeniz durumunda, 10 saat 5 dakika içerisinde, daha fazla adetli sipariş vermeniz durumunda, 20 Temmuz Pazartesi günü kargoya verilecektir

Öyküleriyle Halk Türküleri - Hamdi Tanses

Türküler, yıllara meydan okuyan anıtlar gibi dimdik ayakta... Zamanla eskimeleri mümkün mü? Orta Asya'dan Anadolu'ya uzanan muhteşem bir kültürü özetliyorlar. Nice aşkları, nice acıları dile getiriyorlar. Hemen hemen hepsinin köklü, çarpıcı, hatta bazen hayli acıklı hikayeleri var. Türkülerle bu kadar içli dışlı olduğumuz, ağzımızdan düşürmediğimiz halde, ne yazık ki bilmiyoruz, hangi gerekçeyle üretildiklerini ve nasıl anonimleştiklerini... Ömrünü türküye adayan, türkünün gücünü gurbet ellerde de duyurmayı görev edinen kültür araştırmacısı Hamdi Tanses, bu boşluğu, elinizde tuttuğunuz bu kitapla dolduruyor.

"... bu arkadaş tam bir türkü sevdalısı, türkülere vurgun bir Anadolu sanatçısı. Hem de dört dörtlük. Anadolu' yu karış karış gezip araştırıyor, türküleri kaynağından günyüzüne çıkarıyor, onları dağarcığımıza kazandırıyor, çoğunu kendi yorumluyor ve yayınlıyor. Bu kadarla da kalmıyor. Yeni türküler yakıyor, eskilerin ve yenilerin, gelenekten gelenleri ve kendi türkülerini yalnız ses değil, kitaplara da kaydediyor. Onların notalarını, öykülerini, özellik ve niteliklerini yazıyor, açıklıyor."
Yüksel Pazarkaya

Türkçe
480 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 20 cm
ISBN : 9789754685558
2005

Çok Satanlar