×

Roland JUNO-X Synthesizer

Marka: Marka Sahibi : Japonya
61962

103.000,00 TL

Temin Edilemiyor

Eski Ruh, Modern Güç

JUNO-X, otantik eski ruhu modern yaratıcı güçle birleştirerek Roland'ın efsanevi synthesizer serisini yeni bir çağa taşıyor. Yeni nesil JUNO-X ses işlemcisi, efsanevi JUNO-60 ve JUNO-106 Modelleri, XV-5080 ve RD piyanolarından sesler, Model genişletmeleri ve daha fazlasıyla beste yapın veya performans sergileyin. Hepsini, sizi eski bir arkadaş gibi karşılayan tanıdık bir uygulamalı arayüzle bir araya getirin. ZEN-Core Synthesizer sistemimizin muazzam yelpazesiyle desteklenen JUNO-X, müziğinizin yaşadığı her yere uyum sağlar; geçmiş, şimdi veya gelecek.


Juno Mirasında Bir Sonraki Bölüm

Şimdiye kadar yaratılmış en büyük analog synthesizer'lar arasında yer alan Roland'ın ikonik JUNO serisi, kırk yılı aşkın bir süredir müzik üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. JUNO-60 ve JUNO-106'nın sıcak, organik sesleri, 80'lerin sayısız pop şarkısını tanımladı ve tekno, house, synthwave ve diğer elektronik tarzların ortaya çıkmasında büyük rol oynadı. Ayırt edici ve zamansız, klasik JUNO sesi her yerde önde gelen müzik yaratıcılarına ilham vermeye devam ediyor.

JUNO-X, geçmişin en iyilerini Roland'ın en son teknolojileriyle bir araya getirerek, büyük ölçüde genişletilmiş ses olanakları ve günümüz müziği için ayarlanmış serbest akışlı araçlarla eski JUNO deneyimini yeniden tasavvur ediyor. JUNO synth'lerin ve diğer eski Roland enstrümanlarının orijinal rekreasyonları ile birlikte yerel ZEN-Core ses işlemcileri tüm yeteneklerini sunar.


JUNO Sesleri

Üç Farklı JUNO Tek Bir Yerde

JUNO-X size tüm ihtişamıyla JUNO-60 ve JUNO-106'nın otantik seslerini ve ayrıca JUNO ruhunu daha fazla sonik güç ve ifade ile dolduran yeni bir JUNO-X ses işlemcisini sunar.


JUNO-X

Yeni geliştirilen JUNO-X Modeli, tarihi JUNO sesinin doğal bir evrimini sunar. Roland'ın ünlü Super Saw dalga biçiminin geliştirilmiş bir versiyonuyla daha da dolgun sesler yaratın ve hız duyarlılığı, envelope filter kontrolü ve daha fazlasıyla daha derinlere inin. Orijinal JUNO'lardan iki sevilen chorus modunu tamamlamak için yeni bir Chorus III modu da var.

 

JUNO-60

1982'de piyasaya sürülen JUNO-60, gelecek synth ortamını büyük ölçüde etkileyen bir dönüm noktası enstrümanıydı. Benzer JUNO-6'nın ardından, stabil dijital kontrollü osilatör (DCO) ile uygun fiyatlı polifonik synthesizer'ı sundu. JUNO-60'ın zengin karakteri, kullanıcı dostu arayüzü ve kaya gibi sağlam akordunun yanı sıra zengin bir chorus efekti ve sesleri yerleşik hafızalarda saklama yeteneği bu synthesizer'ı anında bir klasik haline getirdi.


JUNO-106

1984 yılında, JUNO-106, daha fazla hafıza ve devrim niteliğindeki yeni MIDI arayüzü ile selefinin başarısı üzerine inşa edildi. Ayrıca biraz daha yumuşak ve daha temiz bir ses karakterine sahipti ve JUNO-60'ın arpejörünün yerini havalı bir polifonik portamento işlevi aldı. Daha da geniş bir kitle tarafından benimsenen daha uygun fiyatlı JUNO-106, tüm zamanların en çok satan synth'lerinden biri haline geldi.


İlave Sesler

JUNO'nun Ötesi

Çok yönlü JUNO-X ayrıca daha fazla efsanevi Roland Model Genişletmeleri ve Roland Cloud'dan diğer ses içeriği ile daha da ileri gitme yeteneği içerir.


XV-5080, RD-Piano ve Vocoder

Akustik enstrümanlar ve klasik synth'lerden davullara ve dünya seslerine kadar ünlü XV-5080 modülünden 900'den fazla PCM tabanlı ön tanımlı sesleri keşfedin. Roland'ın ünlü RD sahne piyano serisinden türetilen etkileyici akustik piyanoları çalın. Veya bir mikrofon takın ve etkileyici koro tonları, fütüristik pedler ve korkutucu robot sesleri oluşturmak için Vocoder Modellemesini herhangi bir JUNO-X sesiyle kullanın.


Model Genişletmeleri ve Daha Fazlası

Roland Cloud'dan Model Genişletmeleri desteğiyle, JUNO-X'i hem eski hem de yeni ek Roland enstrümanlarının sesleri ve karakterleri ile dönüştürebilirsiniz. JUPITER-8, JD-800 ve diğer klasiklerin özgün versiyonlarını yükleyin veya yeni geliştirilen Vocal Designer ile yaratıcılığınızı konuşturun. Roland Cloud ayrıca müziğin akışını sağlamak için giderek büyüyen Wave Expansions, Ses Paketleri, Örnekleme Ses Paketleri ve daha fazlasına ev sahipliği yapıyor.


*JUNO-X satın alımınızla birlikte Roland Cloud'dan 10 SDZ Ses Paketi'ni ücretsiz indirin.


Roland Cloud Connect ile Kablosuz Genişletme

JUNO-X ayrıca, WC-1 kablosuz adaptör ve Roland Cloud üyeliğini içeren güçlü bir seçenek olan Roland Cloud Connect için entegre destek sağlar. Model Genişletme başlıklarına ve diğer içeriklere göz atın, bunları deneyin ve Wi-Fi rahatlığıyla doğrudan klavyeye yükleyin. Roland Cloud Connect ile yeni bir ilham evreni her zaman parmaklarınızın ucunda.


Yaratıcı Deneyim

Müziği Hisset

JUNO'nun çekiciliğinin önemli bir unsuru, anın sıcaklığında ilham verici sesler ve gelişen dokular oluşturmayı kolaylaştıran basit bir arayüzü olmasıdır. Duyarlı kontrollerle süslenmiş tanıdık bir panel ile JUNO-X, sizi tamamen müziğe kaptırmaya ve sınırsız yaratıcılığa davet ediyor.


Elle Kontrol Edebileceğiniz İş Akışı

JUNO-X iş akışı doğrudan ve sezgiseldir ve her şey tam da ihtiyacınız olan yerdedir. Yüksek çözünürlüklü sürgüler, hassas dijital kontrolle analog bir his sağlarken, özel düğmeler, sesleri ve işlevleri bir anda çağırmanıza olanak tanır. Daha derine inmeniz gerektiğinde, bilgilendirici LCD, bir dizi gelişmiş parametre arasında net gezinme sağlar.


Sesleri Katmanlayın

Vintage JUNO synth'ler, tek bir DCO ile mütevazı ses yeteneklerine sahipti. JUNO-X ile, büyük lead'ler ve baslardan zengin, gür ped'lere kadar her türden analog tat ile ses yaratmak için birden fazla JUNO'yu katmanlayabilirsiniz. Veya daha önce hiç duyulmamış rüya synth sesleri oluşturmak için Model Genişletmelerini ve yerleşik sesleri üst üste getirin. Herhangi bir yaratıcı girişimi üstlenmek için yeterli polifoni ile aynı anda dört tona kadar katman oluşturun.


Doğal Görünüm

Scene adı verilen 256 özel yaratıcı alanla, eksiksiz JUNO-X kurulumlarını tek bir dokunuşla anında geri çağırabilirsiniz. Dört enstrüman bölümü ve özel ritim bölümü için ses parametrelerinin yanı sıra I-Arpeggio ayarları, efektler ve daha fazlasını saklayın.


Ekstra Genişlik

JUNO'nun en sevilen özelliklerinden biri, anında zenginlik ve derinlik katan karakteristik bir stereo chorus efektiydi. JUNO-X, orijinallerden iki modun yanı sıra daha fazla genişlik ve swirl ile üçüncü bir mod sağlar. Daha da iyisi, herhangi bir JUNO-X tonuyla kullanmak üzere yedi farklı chorus efekti oluşturmak için bunları birleştirebilirsiniz.


Modern Çoklu-Efektler

JUNO chorus efektleriyle birlikte JUNO-X, ses renklerine ek olarak çok çeşitli efektler içerir. Farklı bölümlere ek olarak ayrıca drive, delay ve reverb efektleri için bağımsız MFX ve EQ mevcuttur. Mikrofon girişi için özel vokal efektleriyle birlikte Master EQ ve kompresör efektleri de mevcuttur.


Arpej Oluşturun

İster klasik arpejler isterse de ötesinde bir şey isteyin, JUNO-X size atm anlamıyla sunar. Retro bir hava için geleneksel arpejciyi çağırın. Ya da müziğinize doğal olarak gelişen nota değişiklikleri ve hareketlerini aşılamak için akıllı algoritmalar kullanan I-Arpeggio ile geleceğe yolculuk yapın. Herhangi bir DAW'da daha fazla geliştirme için I-Arpeggio MIDI performanslarını dışa aktarmak da mümkündür.


JUNO-X Editor Yazılımı

Tam özellikli JUNO-X Editor yazılımıyla, Mac veya Windows bilgisayarınızdaki büyük ekranla yaratıcılığınızı daha da ileriye taşıyabilirsiniz. Sesleri, efektleri ve sahneleri mikroskobik ayrıntılarla düzenleyin, performans kurulumlarını düzenleyin veya çok daha fazlasını yapın.


Donanım Özellikleri

Güvenle Performansınızı Gerçekleştirin

Stüdyodan sahneye veya istediğiniz her yerde JUNO-X, müziğinizin devam etmesini sağlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.


An ile Tanışın

JUNO-X, eski JUNO tasarım öğelerini yola hazır, hafif ama sağlam metal yapı ile eşleştirerek uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir. Aftertouch özellikli 61 tuşlu etkileyici klavye ve ünlü pitch bend/mod kontrolü sayesinde çalmak ve kontrol etmek son derece kolaydır.


Bağlanın

JUNO-X arka paneli her durum için bağlantı ile donatılmıştır. Balanslı ve balanssız ses çıkışları, ayrıca bir stereo ses girişi ve MIDI giriş/çıkışları mevcuttur. Ayrıca vokal yapmak veya yerleşik Vocoder'ı beslemek için bir mikrofon girişi vardır. USB Ses/MIDI desteği, favori prodüksiyon yazılımınızla arabirim oluşturmanıza olanak tanır ve hatta JUNO-X ayarlarını USB Bellek bağlantı noktası aracılığıyla bir flash sürücüye yedekleyebilirsiniz.


Bir Ses Makinası

Daha az bilinen JUNO-106S'ye geri dönen JUNO-X, kişisel ses izleme için yüksek kaliteli bir stereo hoparlör sistemi ile donatılmıştır. Ve yerleşik Bluetooth® ile, bir telefon veya tabletten müzik akışı yapabilir ve üzerine müziğinizi çalabilirsiniz.


JUNO-X

Roland'ın ZEN-Core Synthsizer Sistemi tarafından desteklenen ve kalpleri ısıtan eski JUNO.JUNO-X Özellikleri


Klavye


61 Tuş (aftertouch özellikli)


Ses İşlemcisi


ZEN-Core
Çeşitli MODEL ses işlemcileri

Bölümler

5 bölüm (Çalma Bölümleri: 4, Ritim Bölümü: 1)


Tonlar


Ön Tanımlı Tonlar: 4,000 veya daha üstü
Kullanıcı Tonları: 256
Davul Kit: 90 veya daha üstü

Sahneler


256

Efektler


Çoklu Efektler: 4 sistemde, 93 tipte
Bölüm EQ: 5 sistemde
Overdrive
Reverb: 8 tipte
Chorus: 5 tipte
Delay: 5 tipte
Mic NS / Compressor
Master EQ / Compressor

Arpeggiator


I-ARPEGGIO (Çalım algılamasıyla çok bölümlü arpeggiator)


Arpeggio Bölümleri


5 Bölümlü


Kontroller

Pitch Bend/Modulation Kontrolü
Görev atanabilir sürgü x 2
Görev atanabilir anahtar x 3

Bluetooth


Ver 4.2
Desteklediği profiller: A2DP (Audio), GATT (MIDI over Bluetooth Low Energy)
Codec: SBC (SCMS-T yönteminin içerik korumasına desteklidir)

Ekran


Grafik LCD 128 x 64 noktalı


Hoparlör Amfisinin Çıkış Gücü


4 W x 2


Hoparlörler


Tam Sürümlü (3.5 x 8 cm) x 2
Tweeter 2 cm x 2

Bağlantılar


HEADPHONES jak: Stereo minyatür phone tipi (ön), Stereo 1/4-inç phone tipi (arka)
MAIN OUT jak (L/MONO, R): 1/4-inç phone tipi
MAIN OUT jak (L, R): XLR tipi
MIC INPUT jak: 1/4-inç phone tipi/XLR tipi
AUX INPUT jak: Stereo minyatür phone tipi
HOLD PEDAL jak
CONTROL PEDAL jak
MIDI bağlantıları (IN, OUT)
USB COMPUTER port (AUDIO/MIDI)
USB MEMORY port

Harici Hafıza


USB Hafıza Birimi (Ayrıca satılır)


Güç Tüketimi


20 W

Aksesuarlar


Başlangıç Kılavuzu
Güç Kablosu

Opsiyonlar (ayrıca satılır)


Pedal: DP-2 , DP-10
Expression Pedal: EV-5

ÖLÇÜLER VE AĞIRLIK


 

Genişlik

1,072 mm

Derinlik


333 mm

Yükseklik


118 mm

Ağırlık


11.6 kg


Roland JUNO-X Synthesizer Müşteri Yorumları

toplam 0 yorum

Henüz yorum yok

Bu ürün için henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yaparak diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsin.

Synthesizer Çok Satanlar