×

SPL 2Control Siyah Monitör Kontrol

SPL
27105

8.777,94 TL (867,30 €)

%5 kampanyalı fiyatı
8.339,04 TL

8.088,87 TL nakit fiyatı

Peşin fiyatına taksit fırsatları için tıklayınız
  • En geç 23 Eylül Perşembe günü kargoya verilecektir.

SPL 2Control

Mastering mixer ve kontrol üniteleri konusunda uzmanlaşmış SPL’in bu yeni monitör kontrol ünitesi ile net, temiz ve makyajsız bir duyum elde edeceksiniz.

- 2x Giriş

- 2x Stereo hoparlör çıkışı (2 çift)

- 1x Mono hoparlör (veya subwoofer) çıkışı

- 2x Kulaklık çıkışı

- Crossfeed özelliği

- Mono ve dim düğmeleri

Kulaklık ile mix yapmak artık çok daha kolay!

Hoparlörler ile kulaklıklar arasındaki en büyük farkı kısaca anlatmak isteriz; Kulaklıkla müzik dinlediğimizde veya mix yaptığımızda sol kulaklıktan sadece solu, sağ kulaklıktan ise sadece sağ kanalı duyarız. Hoparlörlerde ise bu duyumumuz farklıdır. Sol hoparlörden gelen sesi sağ kulağımız bir miktar duyar ve aynı şekilde sağ hoparlörden gelen sesin bir miktarını da sol kulağımız duyar. SPL, kulaklıklarda yaşanan bu problemi gidermek amacı ile high-end kulaklık pre-amplifikatörü olan “Phonitor”deki Crossfeed özelliğini 2Control’e de koyarak, sadece bu özelliği ile, 2Control’ü rakiplerinden ayırmıştır. 2Control üzerinde bulunan “Crossfeed” ayarı ile, kulaklıktaki sol ve sağ kanal seslerini aynı hoparlörlerinizde duyduğunuz gibi istediğiniz oranda karıştırabilme imkanına sahipsiniz. Bu şekilde artık kulaklıkla çok daha rahat ve doğru bir şekilde mix yapabileceksiniz.

Yüksek kalitede duyum!

Monitör kontrol ünitelerinin başlıca problemi şudur; birçok firma bu tarz ürünlerde düşük kalitede malzeme kullanır ve bu da doğal olarak duyumu etkiler. Duyumunuz iyi olmadığı takdirde, yapacağınız mix, kayıt ve müzik dinlemeleri doğru olmaz ve tonlamalarınız, bilgisayarda seçtiğiniz sesler, vs bu olumsuzluktan ciddi anlamda etkilenir. 2Control’de kullanılan üst kalite komponentler sayesinde, üniteye ne giriyorsa çıkışında da size onu duyuracaktır –extra bir renk katmadan, son derece temiz ve transparan bir şekilde... Kulaklık pre-amplifikatörlerinin kalitesinden de etkileneceğinizi belirtmek isteriz.

2Control tamamen balanslı yapıya sahiptir!

SPL, özel yapım balanslı bölümleri ile bu üründe hum ve istenmeyen frekans karışımlarını ciddi bir şekilde engellemiştir. Mümkün olan her bağlantıyı balanslı kullanmanızı taviye ederiz –özellikle de hoparlörler gibi uzun mesafe gerektiren bağlantılarda...

Extra “mono” hoparlör (veya subwoofer) çıkışı!

2 çift balanslı hoparlör çıkışları haricinde 2Control’de bir adet de “mono” hoparlör çıkışı bulunmaktadır. Bu çıkışı dilerseniz subwoofer’ınıza yönlendirebilir veya birçok mix mühendisinin MixCubes’leri kullandığı şekilde “mono” kontrolünüzü ve dengenizi yapmak amacı ile mono hoparlör çıkışı olarak kullanabilirsiniz. (küçük bir not: kulaklıklarınızla çalışırken subwoofer’ınızı açıp sub’ın fiziksel vuruşundan faydalanarak dinleme yapmayı deneyiniz)

Aktif tasarım avantajı!

2Control’ün yüksek kalitedeki ses potansiyometresi ve aktif devre tasarımı, pasif tasarımlara göre çok daha iyi sonuç vermektedir. Aktif tasarım sayesinde ses seviye değişimlerinde, empedanslara tesir etmez. Bir ürünün empedanslara etki etmesi demek, frekans cevabında da değişimlere sebep olması demektir –ki bu tercih edilen bir durum değildir. 2Control, seste doğrusallığı (linearity) garantiler! Buna ek olarak, mix’leriniz sırasında özellikle volume olarak düşük bölümlerde bazen sese “zoom” yapmak istersiniz. Bunu pasif tasarımlarda gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Pasif tasarımlar herhangi bir şekilde sinyali amplifike edebilme özelliğine sahip değildirler.

Giriş ve Çıkışlar:

- Balanslı tasarım

- Giriş konnektörleri: XLR

- Çıkış konnektörleri: XLR, TRS (1/4” stereo jack)

- Nominal giriş seviyesi:

   Giriş 1: +4dBu, Giriş 2: +4dBu / -10dBV

- Çıkış empedansı: 75Ohm / Kulaklıklar: 220Ohm

- Makximum giriş seviyesi: 21,3dBu

- Maksimum çıkış seviyesi: 21,3dBu

- Ses seviyesi kontrol aralığı: -80dB’den +6,6dB’ye

 Ölçümler:

- Frekans aralığı: 10Hz – 100kHz (-3dB)

- CMRR: ›60dB (@1kHz, 0dBu giriş seviyesi, unity kazanç)

- THD&N: 0,002% (@1kHz, 0dBu giriş seviyesi, unity kazanç)

- Sinyalin gürültüye oranı: -96dB / Kulaklıklar: -85dB (A-weighted)

- Crosstalk L/R: ›70dB (@1kHz)

- Dinamik alan: 116dB

- Güç sarfiyatı: ca. 25W

 Güç Kaynağı:

- Özellikleri: Voltaj selektörlü “toroidal” transformatör

- Sigortalar: 230V/50Hz: 315mA, 120V/60Hz: 630mA

 Boyutlar ve Ağırlık:

- Kasa: 215x80x220mm

- Ağırlık: 2,1 Kg

Not: 0dBu = 0,775V

Çok Satanlar