×
Türk Müziği Nazariyatı ve Solfeji Uygulama Kitabı 2
4

Türk Müziği Nazariyatı ve Solfeji Uygulama Kitabı 2 Kitap Hatice Selen Tekin

44930

24,00 TL

%10 kampanyalı fiyatı
21,60 TL

20,95 TL nakit fiyatı

Peşin fiyatına taksit fırsatları için tıklayınız

En geç 28 Ekim Çarşamba günü kargoya verilecektir.

İlgili Opsiyon
: Kitap
Konu
: Solfej

Köklü bir geçmişe sahip olan Türk kültürü içinde müzik kültürümüz önemli ve geniş bir yere sahiptir. Bu engin müzik kültürü içerisinde yüzyıllar öncesine dayanan nazariyeler mevcuttur. Farabi ve Safüyiddin'den günümüze çeşitli müzik bilimi insanları ve bestekarlar aracılığıyla ulaşan makamlar ve binlerce eser bulunmaktadır. Ancak buna karşın Türk müziği alanında uygulamaya yönelik kitapların eksikliği bir gerçektir. Bu gerçekten yola çıkılarak hazırlanan bu iki solfej kitabının Türk müziği alanında önemli bir boşluğu doldurması amaçlanmıştır.

Makam ve usül (ritm) Türk müziğinin karakteristiğidir. I. Kitapta "Basit Makamlar", II. Kitapta ise "Mürekkep Makamlar"ın uygulamaları yapılmıştır. Mürekkep makamlar; içinde birden fazla makam dizisini, dörtlü ve beşli aralıkları barındırır. Bu kitapta kolaydan zora varan motifler ve usül kalıplarıyla bestelenen egzersizler yardımıyla bir yandan makam bilgisi verilmeye çalışılırken, diğer yandan da usül bilgisi çalışılmıştır. Solfej uygulamalarında ise önce her bir makam kuramsal olarak tanıtılmış, ardından o makamın pekiştirildiği özgün solfejlere ve en son olarak da ilgili makamdaki örnek eserlere yer verilmiştir.

Çağımıza uygun metodik yaklaşımların yerleşmesi açısından ve aynı zamanda müzik kültürümüzün gelişmesi, yaygınlaşması adına önemli katkıları olacak bu kitabın başta müzik eğitimi alan öğrenciler olmak üzere, her kesimden ilgi duyan bireylere yeterli ve düzenli bir uygulama imkanı sağlaması ve faydalı olması umulmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)

  • Sayfa Sayısı: 240
  • Baskı Yılı: 2014
  • Dili: Türkçe
  • Yayınevi: Müzik Eğitimi Yayınları
  • Sayfa Sayısı: 240
  • İlk Baskı Yılı: 2014
  • Dil:  Türkçe
  • ISBN: 9786054957101

Çok Satanlar