MyDukkan ailesi olarak yaşamış olduğumuz bu zor günlerde çalışanlarımızın sağlığını düşünerek sizlere ev&ofis kapsamında hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu süreçte telefon santralimiz kapalı olacaktır. Bunun yerine Canlı Destek ve WhatsApp üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.
×
Bu ürün, (üretimin sonlanması, distribütörlüğünün olmaması vb sebeplerle) satışa kapatılmıştır.

Yamaha HS80M Standart - Aktif Stüdyo Monitör

Marka: Marka Sahibi : Japonya
16905

2.100,00 TL

Yamaha HS80M Aktif Stüdyo Monitör ( Çift)

Yüksek Kalite Hoparlör ve Montaj Sistemi

HS serisi monitörlerde kullanılan zarif, beyaz-koni hoparlörler, titiz mühendislik altyapısı ile tasarlanan kabin yerleşimi ile eşsiz ses performansı sunar. Vida sistemi ve özel tasarım montaj halkası, yapay titreşim ve rezonansları eleyerek hoparlöre tüm sonik potansiyelini sunma imkanı verir. Hoparlörün performansını artıran başka bir özellik ise alçak frekanslarda tam ve net duyum sağlayan mıknatısıdır. Tweeter çerçeve yapısı, kayıpları minimize edecek gelişmiş düz-kontur tasarımı ile yüksek frekansları dikkate değer netlikte işitmenizi sağlar. Çerçevenin ekstra yoğun yapısı aynı zamanda high-end netliğini bozacak rezonansları bloke eder. Sonuç olarak; hoparlörden tüm ses spektrumunda olağanüstü pürüzsüz ve keskin duyum alırsınız.

Aktif Bi-Amplifikasyon Sisteminin Faydaları

Bi-amplifikasyon sistemli aktif monitör hoparlörler, elektriksel ve işitsel dengeyi hassasiyetle sunması sebebiyle profesyonel ses mühendislerinin yakın ve orta mesafe monitör uygulamalarındaki ilk tercihidir. Bu tip monitörler, yüksek kaliteli harici bir amplifikatöre duyulan ihtiyacı ortadan kaldırması ve ampli-hoparlör üniteleri arasında mükemmel eşleşme sağlayarak her ortamda tutarlı üstün performans sunar. Bi-amplifikasyon sisteminde, farklı iki ampli alçak/orta ve yüksek frekans hoparlörlerini beslerken, pasif crossover ağlarından kaynaklanan faz anormallikleri ve tepkisel iletişim bozuklukları ortadan kalkar ve her ünite tüm ses spektrumunda en uygun performansta çalışır.

Gelişmiş Manyetik Devre Tasarımı ve Büyük Mıknatıslar

HS serisi monitörlerin özelliklerinden biri de hissedebileceğiniz ancak göremeyeceğiniz ekstra geniş mıknatıslarıdır. Gelişmiş tasarım manyetik devre kombinasyonu ile bu mıknatıslar çok geniş bir frekans aralığında güçlü, standart, sıkı kontrollü bir akış sahası içinde olabildiğince pürüzsüz ve dinamik sonuçlar çıkarır.

Etkileyici Surround Üretimi

Stereo hala en tercih edilen müzik dinleme formatı olmasına rağmen, 5.1 surround ses formatı günümüz gelişmiş görsel medya dünyası ürünlerinde daha çok tercih edilir olmuştur. Fakat düzgün bir surrond ses ve miks üretimi yapabilmek için iyi bir 5.1 sisteme ihtiyaç duyulur. HS Serisi hoparlörler ve subwoofer ile çok yüksek rakamlar harcamadan rekabetçi bir surround monitör performansına sahip olabilirsiniz. Beş adet HS-50M veya HS-80M ile bir adet HS10W subwoofer eşleştirerek oluşturabileceğiniz çarpıcı surround sisteminiz ile müzik üretimine başlayabilirsiniz.

Her Odada En Uygun Duyum


Hoparlörden alacağınız sesin kalitesi hoparlörün ebatı, formu ve bulunduğu odanın akustik yapısı ile doğru orantılıdır ve uzman bir mühendisin ölçümleri sonucunda doğru seçim yapılır. Bu sürecin kolaylığı için HS-50M ve HS-80M hoparlörleri size ROOM CONTROL, MID EQ ve HIGH TRIM selektörleri ile ihtiyaç duyabileceğiniz kombinasyonları sunar. Örneğin; ROOM CONTROL selektörü, hoparlörün duvar köşesine veya yakınına koyulması ile oluşabilecek doğal olmayan alçak frekans abartılarını engellemek için kullanılır. MID-EQ selektörü, orta frekanslarda keskin yükseltme ve kesmelerle flat duyum netleştirir. HIGH TRIM selektörü aynı işlemi yüksek frekanslar için gerçekleştirir.

Miksing ve müzik yapımı için referans monitörlerini seçtiğinizde doğruluk esastır.Sesi iyi hoparlörlerdeki ilk etki mutlaka doğruluk olmayabilir. Yeni HS-serisi monitörlerin performanslarına kesinlikle güvenebilirsiniz.Yeni HS Serisi monitörler Yamaha?nın geleneğindeki efsanevi NS-10M monitörleri gibi gerçek bir Stüdyo referans monitörü olarak dizayn edilmişlerdir.Miks için stereo olarak kullanabileceğiniz gibi, 5.1 surround olarakda kullanabilirsiniz.

Tip : 2 yollu aktif hoparlör

Crossover Frekansı : 2 kHz

Overall Frekans : 42Hz 20 kHz ( -10 dB )

8 manyetik korumalı cone düşük frekans sürücüsü

1 manyetik korumalı dome yüksek frekans sürücüsü

MDF Kasa

120 watt dinamik güç ( düşük frekans : 75 W 4 Ω yüksek frekans : 45 W 8 Ω )

-10 dBu/10 kΩ giriş sensivitesi

XLR Bağlantılar

11.3 kg ağırlık

Çok Satanlar