×
Adam Audio A7X
24

Adam Audio A7X - Aktif Monitör Hoparlör (Çift)

3967

10.169,24 TL (1640,2  €)

Peşin fiyatına taksit fırsatları için tıklayınız

En geç 19 Ağustos Pazartesi günü kargoya verilecektir.

Adam Audio A7X - Aktif Monitör Hoparlör (Çift)

ADAM A7 & A7X: bir efsanenin evrimi
A7X'in selefi olan A7 çok kısa bir süre içerisinde ADAM monitörler arasında en ünlü olanıdır. Çarpıcı sonuçlara sahip üç düzineden fazla test yazısı dışında bir çokta ödül ile taçlandırılmıştır. A7 çok çabuk bir vaziyette dünya çapında bir çok forumda da kitleler tarafından adından beğeni ile bahsettirmiştir. Bugün A7 bir çok ufak stüdyoda referans monitörü olarak kullanılmaktadır.

A7X ile ADAM bir efsanenin evrimini gururla sunmakta ve A7 monitörü başarılı yapan herşeyi yeni bir seviyeye yükseltmektedir.

Sürücü teknolojisi
Yeni modeli eski modelden ayıran en belirgin özellik ilk olarak X-ART tiz sürücüdür. 'X' genişletilmiş frekans cevabı('eXtended frequency response') anlamına gelmektedir. Dolayısıyla ART tiz sürücünün genişletilmiş olan özelliği frekans cevabıdır. X-ART ile beraber sürücü 50kHz frekans cevabı verebilecek kadar geliştirilmiştir. Ek olarak bu sürücü daha fazla verimliliğe ve daha yüksek ses başınc seviyesine sahiptir.

Alt frekanslar ile mükemmel entegrasyon eskiye oranla daha büyük 1.5" çapında ses bobinine sahip yeniden tasarlanmış 7" bas sürücü ile sağlanmış olup eski modeline oranla iki kat daha güçlü bir amplifikatör tarafından beslenmektedir. Bu kombinasyon etkileyici ses ve basınç seviyeleri ile neredeyse distorsiyondan bağımsız bir müzikal reprodüksiyon sunmaktadır.

Amplifikatör ve kontroller
Her sürücünün kendi bağımsız amplifikatörü vardır. 50W güçte Class-AB amplifikatör X-ART tiz sürücüye, 100W PWM amplifikatör ise bas sürücüye gerekli olan gücü sağlamaktadır. Ön panel güç anahtarına ve ses seviyesini ayarlamak için bir potansiyometreye sahiptir.

Arka panelde ise ek kontroller mevcuttur: üst frekanslar için kazanç, ve alt ve üst frekanslar için iki adet shelf filtre bulunmaktadır. Daha fazla uyumluluk sağlaması adına hem XLR(dengeli) hem de RCA(dengesiz) girişler mevcuttur.

Teknik Özellikler

Woofer:
Basket:
X-ART Tweeter:
Diyafram Alanı:
Eşdeğer Diyafram:
Dahili Ampliler:
Subwoofer/Woofer (IEC 265-8 Wrms/10min):
Tweeter (IEC 265-8 Wrms/10min):
Giriş Hassasiyeti:
Tweeter Seviyesi:
Low Shelf EQ <300Hz:
High Shelf EQ >5kHz:
Frekans Aralığı:
THD 90dB 1m:
SPL max in 1m:
Crossover Frekansı:
Giriş Empedansı:
Ağırlık:
Ebat(YxGxD):


Çok Satanlar