×

Boss FZ-1W / Waza Craft Fuzz Pedal

Marka: Marka Sahibi : Japonya Üretim: Üretim Yeri : Japonya
60669

5.030,00 TL

4.879,10 TL nakit fiyatı
  • En geç 29 Eylül Perşembe günü kargoya verilecektir.

BOSS FZ-1W / Waza Craft Fuzz Pedal

Waza Ustalığı ile Bir Araya Getirilen Yeniden Tanımlanmış Vintage Fuzz ve Çok Yönlü Modern Tonlar

Fuzz, ilk distortion pedalıydı ve 1960'lardan kalma vintage pedalların retro sesi, gitaristler tarafından bugüne kadar gıpta ile bakılmıştır. Birçok efsanevi pedalın derinlemesine analizi ve ayrıntılı Waza işçiliği ile gerçekleştirilen tamamen analog FZ-1W, güvenilir ve modern bir tasarımda klasik fuzz'ın ilham verici tonunu, hissini ve havasını sunar. Tüm Waza Craft pedalları gibi, FZ-1W de en yüksek kalitede performans için birinci sınıf bileşenler ve maksimum ton çok yönlülüğü için genişletilmiş bir ton aralığı sunar.

• Nihai BOSS ton deneyimi için üst-sınıf Waza Craft pedalı

• BOSS Waza yeniliği ile gerçekleştirilen, klasik ton ve tepkiyi modern çok yönlülük ve kararlılıkla birleştiren yeniden tanımlanmış Fuzz sesleri

• Vintage modu, agresif ton, dinamik dokunma tepkisi ve giriş hacmine karşı aşırı hassasiyet ile retro bir fuzz deneyimi sunar

• Modern mod, daha geniş bir müzik stili yelpazesine uyacak şekilde daha kalın bir ses ve daha fazla orta seslere odak sağlar.

• Güçlü Ton düğmesi, her mod için ayarlanmış derin ses şekillendirme kontrolü sağlar.

• Silikon transistör devresi ile tutarlı ses ve güvenilir performans

• Bypass edildiğinde temiz ve net ton için yüksek kaliteli buffer desteği
 
Vintage Fuzz'ın Kalp Atışlarını Keşfetmek

1960'larda piyasaya sürüldüğünde, fuzz pedalları elektro gitaristler için oyunu değiştirdi ve onlara rock müziğinin sesini sonsuza dek yeniden tanımlayan cesur ve agresif yeni bir ses verdi. O ilk günlerde, yenilikçi pedal üreticileri, birçok efsanevi gitaristin yaratıcı bildirimlerine dayalı olarak ince ayarlanmış ve rafine edilmiş Fuzz devreleri geliştirdi. Sonuç olarak, bu geniş çalıcı yelpazesi için bir ölçüt haline gelen ve az sayıda bulunan göze çarpan tasarıma yol açtı.

Sınırlı sayıda üretilen TB-2W Tone Bender'ı geliştirirken, birçok eski fuzz pedalını araştırdık ve analiz ettik. Bu süreçte derin bilgiler edindik. Bu deneyim, benzersiz Waza ustalığımız ve uzmanlığımızla klasik Fuzz efektini yeniden hayal etmemiz için bize ilham verdi. Önceki Waza Craft modellerinden farklı olarak FZ-1W, geçmiş bir tasarımın yeniden üretimini sağlamaz. Bu pedal, vintage fuzz'ın modern yorumumuzdur ve rock gitarın sesini şekillendirmeye yardımcı olan klasik devrelere olan büyük saygımızı göstermek ve bugün hepimizin sevdiği efekt pedalı endüstrisini başlatmak için adında "1" sayısını taşır.

Modern Bir Pedalda Vintage Fuzz'ın En İyi Unsurları

En çok aranan vintage fuzz ünitelerinin basit devreleri, uzun süre sürdürülebilir parlak ve agresif tonlar üretir. Çalma dinamiklerine de çok duyarlıdırlar ve en iyi tasarımlar, gitarın volume düğmesini kısarak sesi temizlemenize olanak tanır. Ancak bu klasik pedallar aynı zamanda aynı tasarıma sahip modeller arasında bile ünlü bir şekilde tutarsızdır. Pedalın yaşı, kullanılan pil türü, sıcaklık ve daha fazlası gibi değişkenlerin ses ve performansları üzerinde çarpıcı bir etkisi olabilir.

Waza yeniliği ile desteklenen FZ-1W, vintage fuzz'ın tüm harika müzikal özelliklerinin olumsuz tarafları olmadan keyfini çıkarmanızı sağlar. Tarihi devrelerden ilham alan bu pedal, ileriye dönük bakış açımız ve efekt tasarımı konusundaki derin bilgimizle beslenen tamamen yeni bir BOSS yaklaşımı sunar. En kaliteli silikon transistörleri kullanarak, herhangi bir sıcaklık veya çalışma koşulunda istikrarlı performansı korurken otantik ton ve yanıt veren benzersiz bir devre oluşturduk. Buna ek olarak, modern yaklaşımımız ses olanaklarını eski tasarımlara göre büyük ölçüde genişleterek daha yüksek kazanç, daha düşük gürültü, daha derin ton şekillendirme kontrolü ve daha fazlasını sunar.

Vintage Mod - Klasik Fuzz, Daha Geniş İfade

FZ-1W'nin Vintage modu ile BOSS, klasik fuzz sesini daha fazla kazanç ve daha geniş ifade aralığı ile yeniden tanımladı. Ses karakteri, sert olmadan hırıltılı ve iddialıdır. Sadece gitarınızın sesini sürerek ağır fuzz seslerinden,sıcak ve yanık tonlara veya kristal kadar temiz tonlara sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Güçlü Ton düğmesi, yüksek ve düşük frekansları aynı anda ayarlayarak, çeşitli veya farklı fuzz ton renklerini arama yapmanıza olanak tanır. Fuzz düğmesini kısıp Volume düğmesini açtığınızda, FZ-1W amfi ve diğer gain pedallarınız için bir destek olarak harika çalışır.
 
Modern Mod - Dolgun ve Odaklanmış Ses

Modern mod, odaklanmış mid aralığı ve daha dolgun tonla daha rafine ve çok yönlü bir orta sesler sunarak, mevcut olan her tür müzik stili için ideal hale getirir. Kazanç aralığı Vintage modundan bile daha geniştir ve Fuzz düğmesini saat üçü geçen şekilde çevirmek, ilham verici solo çalma için zengin, şarkı söyleyen sustain'i çağrıştırır. Ton düğmesi, orta seslerin aralığı değiştirmeden parlaklığı ayarlamanıza izin veren farklı bir ayar sunar ve sesinizin her zaman kesilmesini sağlar. Ayrıca bir boost desteği olarak kullanıldığında Modern mod; zengin ve orta seslere odaklı bir karaktere sahip bir aralık sunar.

Waza Craft: Üstün Ton Sanatı

BOSS'taki mühendisler, en başından beri, eski tarz analog devrelerden yüksek teknoloji DSP'ye kadar gerekli her türlü teknolojiyi kullanarak en iyi gitar tonlarını elde etmeye kendilerini adamışlardır. Bu coşkulu ruh, Waza Craft serisi ile devam ediyor. Özenle seçilmiş analog bileşenler, rafine devreler ve detaylara gösterilen titiz dikkat ile size olağanüstü ton ve dokunma tepkisi getiriyor. Japonya'da "Waza" sanat ve teknik için kullanılan bir terimdir ve bu özel sürüm pedallar, BOSS tasarımı ve işçiliğinin zirvesini temsil eden Waza sembolünü gururla taşır.

TEKNİK ÖZELLİKLER  
Nominal Giriş Seviyesi -20 dBu
Giriş Empedansı 1 M ohms (Efekt Kapalı)
22 k ohms (Efekt Açık)
Nominal Çıkış Seviyesi -20 dBu
Çıkış Empedansı 1 k ohms
Tavsiye Edilen Yükleme Empedansı 10 k ohm veya Daha Üstü
Kontroller Pedal anahtarı
Mode anahtarı
FUZZ düğmesi
TONE düğmesi
LEVEL düğmesi
Gösterge Işığı CHECK gösterge ışığı (Pil kontrol göstergesi olarak da işlev görür)
Bağlantılar INPUT jak: 1/4-inç phone tipi
OUTPUT jak: 1/4-inç phone tipi
DC IN jak
Güç Ünitesi Alkalin piller (9 V, 6LR61 veya 6LF22) veya Karbon-Zink Piller (9 V, 6F22)
AC adaptör (PSA serisi: ayrıca satılır)
Akım gücü 16 mA
Sürekli Kullanımda Beklenen Pil Ömrü Alkalin: Yaklaşık 33 saat
Karbom: Yaklaşık 14 saat
*Bu rakamlar, fiili kullanım koşullarına bağlı olarak değişecektir.
Aksesuarlar Kullanım Kılavuzu
Broşür (“ÜNİTEYİ GÜVENLİ KULLANIM,” “ÖNEMLİ NOTLAR,” ve “Bilgilendirme”)
Alkalin pil (9 V, 6LR61 veya 6LF22)
Opsiyonlar (ayrıca satılır) AC adaptor: PSA serisi
Ölçüler ve Ağırlık  
Genişlik 73 mm
2-7/8 inç
Derinlik 129 mm
5-1/8 inç
Yükseklik 59 mm 2-3/8 inç
Ağırlık (Piller Dahil) 430 g
1 lb

Elektro Gitar Pedalları Çok Satanlar