×

Korg Pitchcrow-G AW-4G Akort Aleti

53352

287,42 TL (16,00 $)

%5 kampanyalı fiyatı

273,05 TL

264,86 TL nakit fiyatı

Peşin fiyatına taksit fırsatları için tıklayınız
  • En geç 16 Ağustos Salı günü kargoya verilecektir.
Akort Yöntemi
: Piezo
Diğer Özellikler
: Kalibrasyon Ayarı
Diğer Özellikler
: Kromatik
Dizayn
: Klips
Ekran
: LCD
Temel Özellik
: Dijital

Gitar ya da bas için daha çok özellikli ve daha çok küçük boyutta 
klipsli akort aleti

KORG’ un klipsli akort aletleri, kolay ve doğru akort yapmak üzere enstrümanınızın sap-kafasına (headstock) kolayca bağlanabilir. Yeni PitchCrow-G, gitar ve bas için klipsli akort aletlerine KORG’ un en son ilavesidir.

PitchCrow-G, tüm tam-özellikli klipsli akort aletlerinin en kompaktıdır. Bunun aerodinamik tasarımı, doğru ve hızlı olarak akort yapmak için gerek duyduğunuz herşeyi içermektedir ve önceki KORG modellerinden yaklaşık %20 daha küçük ve daha hafiftir. PitchCrow-G ile birlikte canlı tam-renkli bir LCD’ ye ve özel gitar/bas modlarına, ve de +/-0.1 sent ile büyük bir doğruluk sağlayan yeni çok-yüksek kesinlikte bir finetuning fonksiyonuna da sahip olaaksınız. Pil ömrü, sürekli işletim durumunda yaklaşık 24 saat olup, önceki aletlerden yaklaşık üç misli daha uzundur. Dünyanın İlk ibre-tipi sayaçlı akort aletini geliştirmesinden kırk yıl sonra, klipsli akort aletleri içinde doğruluk ve güvenirlik olarak yeni standartı yerleştirmek KORG için gurur vericidir: PitchCrow-G.

Basit bir tasarım ile kompakt ve hafif klipsli akort aleti

PitchCrow-G, minimum boyutu içinde maksimum işlevsellik sağlamaktadır. KORG’ un akortlama ürünleri felsefesi doğrultusunda, PitchCrow-G tasarla-nırken, daha küçük, zarif ve daha doğru bir klipsli akort aleti nihai amacımız olmuştur. En dikkat çeken değişiklik ekranın boyutundadır. Sayacın ekran ala-nı boyutunu artırmadan, kenar çevresinde kullanılmayan alanı önemli ölçüde daralttık ve bu tümüyle çok daha kompakt bir akort aleti ile sonuçlanmıştır.Ayrıca, gövdenin kalınlığını da önemli ölçüde incelttik.Bu faktörlerin her ikisi de PitchCrow-G’ nin ağırlığını da önemli ölçüde azaltmıştır.

Klips bölümü de iyileştirilmiştir. Yeni klips, geliştirilmiş dayanıklılık ve güvenirlik ile sonuçlanan, çok daha etkili ve basit bir tasarım kullanır.Yeni tasarımın herhangi tipte bir sap kafasına (headstock) güçlü bir tutuş sağladığını ve ayrıca benzersiz bilyeli mafsalı ile maksimum esnekliği olduğunu da söylemeliyiz.

Küçük, kolayca görülebilen, ışıklı ve sağlam. PitchCrow-G, tüm gitaristler ve basçılar için çok daha gelişmiş akortlama uygulaması sağlar.

Parlak ve renkli LCD

Renkli LCD, çeşitli setlemeler içinde kolayca görülebilir. Yüksek-parlaklıktaki beyaz arka-ışığı ve renkli LCD sayaç, son derece berraklıkla akortlama durumunu kontrol etmenize olanak veren, hem yüksek kontrast hem de geniş görüntü açısı sağlar.

Özel gitar/bas modları

Geleneksel kromatik moda ilave olarak, özel olan bir gitar modu ve bas modu da bulunmaktadır. Her bir mod içinde, yeni başlayanların bile kolayca akort yapmasını sağlayan, tel numarası nota isminin yanında görülmektedir.

    * Flatakortlama, gitar/bas modları içinde mevcuttur ve capo gitarmodu içinde belirlenebilir.

Tel kopmasını engelleyen ilk tel gerginlik ikazı

 Gitar modu içinde, ince ilk telin aşırı gerilmesinin neden olacağı tel kopmasını engellemek üzere ekranda ‘’ ilk telin aşırı gerildiği ikazı’’ görülür. Bu, akort yapmayı henüz öğrenen yeni başlayanlar için mükemmel bir özelliktir.

 ±0.1 sent olarak büyük bir doğruluk ile ultra-yüksek kesinlikte akortlama

KORG akort aletleri, yüksek doğruluk ve hassasiyetleri ile bilinirler, ve PitchCrow-G de istisna değildir. Evde ya da günlük bir çalma ortamında uygulama yaparken, çabuk ve kolay akortlamaiçin olağan ±1 centprecisionmodu bulunur. Anak eğer bir profesyonel kayıt stüdyo-sunda ya da bir sahnede iseniz, finetuning fonksiyonu +/-0.1 sent oranında bir doğru-lukla ultra-kesinlikte akortlama sağlar ve bir strobe sayaç, enstrümanınızın mükemmel bir akort içinde bulunmasını sağlayan, en hafif pitch farklılıklarını bile gösterir.

24-saat pil işletimi

PitchCrow-G, çok-az güç tüketimi için tasarlanmıştır. Yapısı, daha fazla verim almak için yeniden özenle tasarlanmış ve pil ömrü yaklaşık 24 saat işletim sağ-layarak, önceki akort aletlerine göre yaklaşık üç kat arttırılmıştır. Ayrıca, bir süre kullanılmadığında, aleti kapatacak olan bir autopower-off fonksiyonu da bulunmaktadır.Enstrümanınızı topladığınızda, bitmiş bir pil ile karşılaşmaz-sınız ve akort yapmaya gerek kalmaz, PitchCrow-G her zaman hazır olacaktır.

Teknik Özellikler

Skala
12-nota
Bulma Doğruluğu
±0.1 sent (finetuning)
Akortlama Aralığı (sine wave)

Kromatik: LA0 (27.50Hz) – DO8 (4186Hz)

Gitar: Sİ1 flat5 (46.25Hz) – Mİ4 capo7 (493.88Hz)

Bas: Sİ0 flat5 Sİ0 flat5 (23.12Hz) – DO3 (130.81Hz)
Referans Tonu
436 – 445 Hz (1 Hz adımlar)
Flat Tuning
1 – 5 yarım tonlar (yarımton adımlar içinde)
CapotastoTuning
1 – 7 yarımtonlar (yarımton adımlar içinde)
Boyutlar (G x D x Y)
63 x 56 x 25 mm / 2.48 x 2.20 x 0.98 inç (minimum boyut)
Ağırlık
21 g / 0.74 oz. (pil dahil)
Pil Ömrü
Yaklaşık 24 saat (akort aleti sürekli işletim, A4 giriş)
Dahilinde verilenler
CR2032 lityum pil (3V) x 1 (kontrol için)
RENK Varyasyonları
Siyah (AW-4G-BK), Beyaz (AW-4G-WH)

Akort Aletleri Çok Satanlar